Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: 25 kontra 30

  1. #1
    | OlyJedi Awatar bogdi
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    dolny śląsk - Kiełczów
    Posty
    619
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria

    25 kontra 30

    czy może ktoś porównywał panasonic 25 f1,7 z sigmą 30 f1,4, głownie pod względem ostrości
    wielosystemowy

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bogdi Zobacz posta
    czy może ktoś porównywał panasonic 25 f1,7 z sigmą 30 f1,4, głownie pod względem ostrości
    Z tym samym światłem jest Leica 25/1,4
    ...
    Dla mnie 30 Sigmy. Jest cieplejsza, chyba ostrzejsza - choć tu nie dam sobie głowy uciąć.
    Obrazek z Sigmy bardziej mi się podoba. Ale... 25-ka jest ciut szersza, co daje możliwość manewru przy kadrowaniu.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #3
    | OlyJedi Awatar bogdi
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    dolny śląsk - Kiełczów
    Posty
    619
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Z tym samym światłem jest Leica 25/1,4
    ...
    Dla mnie 30 Sigmy. Jest cieplejsza, chyba ostrzejsza - choć tu nie dam sobie głowy uciąć.
    Obrazek z Sigmy bardziej mi się podoba. Ale... 25-ka jest ciut szersza, co daje możliwość manewru przy kadrowaniu.
    to wiem, bo mam 25 i miałem 30 f2,8 sigmy, teraz się zastanawiam, czy ewentualne zamiana ma sens pod względem fotek, wiem, że zyskam troszkę na świetle, stracę na wadze i w portfelu, dlatego szuka, może ktoś osobiście porównywał
    wielosystemowy

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria
    Tu już ktoś porównał: https://www.youtube.com/watch?v=cDnAD8Ra_sg
    Niestety nie po polsku...
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  5. #5
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bogdi Zobacz posta
    czy może ktoś porównywał panasonic 25 f1,7 z sigmą 30 f1,4, głównie pod względem ostrości
    Wiesz co, nie wiem ale się wypowiem
    To znaczy mam 30 f1.4 Sigmy (mocowanie Sony E), używane na A6500, i to jest rekordowo ostry obiektyw.
    W zasadzie wszystkie Sigmy które posiadam (a mam ich sporo) są ostrzejsze od ich systemowych odpowiedników, czy to Sony czy to Canon.
    Ponieważ obiektyw z mocowaniem MFT to ten sam obiektyw który ja posiadam (różnią się tylko bagnetem), to jestem przekonany że jeżeli go kupisz będziesz zadowolony.
    Jest też dobry test tego szkła (pod MFT) na Optycznych.
    Oni też potwierdzają że to co napisałem o tym szkle :
    https://www.optyczne.pl/394.4-Test_o...87_obrazu.html

  6. #6
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Jeśli chcesz, to mogę Ci zrobić jakiś test - tylko nie wiem jaki
    Mam Sigmę 30/1,4 i Leice 25/1,4
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #7
    | OlyJedi Awatar bogdi
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    dolny śląsk - Kiełczów
    Posty
    619
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    największy problem, że używam tej optyki przy czułościach od 1000 do 1600 iso i temperaturze ok 3200 i tu zaczynają się "schody" , dla przykłady 42,5 panasonic jest nieobliczalny i momentami nie do zaakceptowania to co produkuje, największym jego plusem to stabilizacja, dla porównania sigma 56, radzi sobie bardzo dobrze, z 25 jest tak, że do końca nie wiesz, bo będzie dobrze lub słabiej ??? i nie wiem od czego to jest uzależnione ?, przy czym 20 panasonic spisuje się prawidłowo, tak samo jak dobrze, a nawet bardzo dobrze spisywała się sigma 60 f2,8 (ale była trochę za ciemna), sigma 30 f2,8 była przeciętna ale przewidywalna (niestety też za ciemna), a nie mam porównań w tych warunkach, wprost testuję na sobie
    wielosystemowy

  8. #8
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    No nie wiem - taka temperatura i takie ISO to gdzieś w kopalni ? To raczej wpływ na matrycę, a nie na szkło, choć może coś nie wiem
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #9
    | OlyJedi Awatar bogdi
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    dolny śląsk - Kiełczów
    Posty
    619
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    No nie wiem - taka temperatura i takie ISO to gdzieś w kopalni ? To raczej wpływ na matrycę, a nie na szkło, choć może coś nie wiem
    szkła, niektóre od razu do śmieci i to dotyczy też Nikona, przypuszczam, że bardzo duży wpływ mają powłoki i niestety migające światło
    wielosystemowy

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Mam Panasonica 25mm 1.7, zdarzyło mi się parę razy, że zawiesił mi się E-M1 MII kiedy przypięty był właśnie ten obiektyw. Tak było kilkakrotnie przy zdjęciach wieczornych, większa czułość i dłuższy czas. Z rok nie używałem tego obiektywu więc nie wiem czy po wgraniu najnowszego oprogramowania do aparatu ponownie zdarzy się zawieszenie systemu w body.
    jest dobrze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.