Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Jaki korpus pod M.Zuiko ED 17mm f1.2 PRO? (aparat podróżniczy / wycieczkowy)

  1. #1
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria

    Jaki korpus pod M.Zuiko ED 17mm f1.2 PRO? (aparat podróżniczy / wycieczkowy)

    Wiem że to śmiesznie brzmi, ale potrzebuję pomocy w wyborze korpusu który będzie używany z obiektywem M.Zuiko ED 17mm f1.2 PRO.
    Bardzo spodobał mi się ten obiektyw - nieduży, jasny, dość uniwersalny kąt widzenia.
    Chciałbym sobie złożyć zestaw na tyle mały, aby mieć bo nawet w małym plecaku turystycznym (14 litrów) i niespecjalnie odczuwać ten fakt.
    Jedyny korpus Olympus w moim posiadaniu (M1X) do małych nie należy
    Wiem że obiektywem stałoogniskowym wszystkiego nie ogarnę, zestaw ma być dodatkiem do telefonu który jest bardziej uniwersalny, a aparatem byłby używany dla przyjemności fotografowania kiedy trafi się jakiś ciekawszy kadr.
    Na czym mi zależy:
    - wizjer (nie lubię kadrować na wyświetlaczu)
    - uszczelnienia
    - dobra stabilizacja matrycy
    - jakość obrazu porównywalna z tym co daje mi M1X lub Panasonic G9.
    - możliwość ładowania baterii przez USB w aparacie żeby nie trzeba było pamiętać o ładowarce
    - byłoby fajnie jakby były dostępne jakieś fajne skórzane etui dla tego aparatu, (tak, wiem, snobizm i co tam jeszcze)

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i porady.

    PS. Budżet bez znaczenia.

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    301
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Wszystkie warunki spełnia E5 III (nawet są skórzane etui do niego).

  3. #3
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kano Zobacz posta
    Wszystkie warunki spełnia E5 III (nawet są skórzane etui do niego).
    Dziękuję bardzo!
    Poczytałem trochę i wygląda na to że jest to bardzo ciekawy aparat. Mały rozmiar, fajnie wygląda, stabilizacja, uszczelnienia, przystępna cena.. same zalety.
    Tylko nie wiem czy można ładować przez USB - według tego co czytam w sieci ponoć właśnie nie można.
    Kurde taka bzdura, ale ale wszystkie moje aparaty ładuję przez USB i mam zakodowane w głowie że po zakupie aparatu ładowarki nie wyciągam nawet z pudełka tylko od razu do szafy, i nie chcę robić wyjątków bo jak znam siebie to pewnie bym tej ładowarki nagminnie zapominał zabierać.
    Więc nie odrzucam tego aparatu bo jest naprawdę fajny, pytanie czy są jeszcze inne opcje?

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    301
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Dziękuję bardzo!
    Poczytałem trochę i wygląda na to że jest to bardzo ciekawy aparat. Mały rozmiar, fajnie wygląda, stabilizacja, uszczelnienia, przystępna cena.. same zalety.
    Tylko nie wiem czy można ładować przez USB - według tego co czytam w sieci ponoć właśnie nie można.
    E5 III ładuje przez USB, nie mylić z E5 II.

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.627
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Korpus to raczej indywidualna sprawa. Nie brałeś pod uwagę Panasonic LEICA DG SUMMILUX 15 mm f/1.7 ASPH, ja tym jakiś czas temu obleciałem całe wesele.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  6. #6
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    17-nastka jest trochę miększa od 15-stki Panasonica na obwodzie.
    Jako korpus z wyboru wybrałbym OMD M-5 mark III.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #7
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Dzięki panowie. A takie pytanie - nie wiem czy to możliwe, ale czytam właśnie że ten super wyglądający korpus EM5 MK III jest zrobiony z.... plastiku. MK II był korpusem magnezowym, a tu z jakiś powodów plastik.
    Miał ktoś z Was w ręku ten aparat? Plastikowe body trochę mnie przeraża jednak, zwłaszcza że cały ten super wyglądający korpus (srebrny) jest stylizowany na metal waśnie.
    I druga sprawa - rozważam też M1 MK III. Różnica w wadze pomiędzy M1 MK III a M5 MK III jest poniżej 100g, czyli niedużo jak dla mnie. Jak się ma różnica w "objętości" pomiędzy tymi aparatami? Na papierze jest bardzo podobnie, w ręku niestety nie miałem.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria
    E-M5 mk III jest bliźniaczym korpusem z E-M1 mk II, tylko umieszczonym w mniejszej obudowie. Główne różnice to bateria oraz grip wyprofilowany w korpusie. Ta większa bateria to ok 90 zdjęć więcej. Oba te detale są większe w jedynce. Zaś E-M 1 mk III to tylko trochę odświeżony poprzednik. Zyskał głównie joystick.
    Nie miałem w ręku E-M5 mk III więc nie powiem na ile ta jego plastikowość może być wyczuwalna.
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  9. #9
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Miałem nadzieję kupić przez internet, ale chyba trzeba będzie przejść się do sklepu i po prostu potrzymać w ręku.
    No, ale to dopiero po nowym roku bo teraz tłok i szał świątecznych zakupów

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Mam E-M5 III, dwukrotnie miałem wypożyczoną 17-tkę f/1,2 do testów, raz z tym właśnie korpusem. Moim zdaniem to za duży obiektyw do tej puszki. Gdybym miał się z takim zestawem męczyć, wolałbym dowolny korpus Fuji z dużo mniejszym i lżejszym 23 f/1,4.

    E-M5 polecam z 20-tką f/1,4 lub E-M1 III z 17-tką f/1,2.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. E-M10/ Jaki 'wycieczkowy' obiektyw?
    By boberkrk in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 10.10.16, 23:06
  2. Jaki korpus M42?
    By Czaroz in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 9.05.10, 10:21
  3. Jaki korpus wybrac?
    By rogal in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15.01.10, 17:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.