Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Jaki korpus pod M.Zuiko ED 17mm f1.2 PRO? (aparat podróżniczy / wycieczkowy)

  1. #21
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Jesteś wielki, dziękuję
    To w takim razie @epicure ma 200% racji - Fuji prezentuje się tutaj rewelacyjnie pomimo większej matrycy:
    https://pxlmag.com/db/camera-size-co...0_aab2f605-t95
    Jak się przyzwyczaisz do obrazka nie będziesz chciał powrócić do MFT...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Ja wróciłem do MFT, ale Fuji zostawiłem sobie do streetu. Olek jest sprzętem wakacyjnym.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #23
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Do porównania wybrałeś stary XF 23, a od niedawna jest on w nowej wersji, która jest większa, szybsza i lepsza optycznie, a przede wszystkim uszczelniona.
    Wiem, ale nowy jeszcze nie jest dostępny - nawet w sklepach - można dopiero zapisać się kiedy go wypuszczą. Oczywiście mam zamiar na niego poczekać bo jak pisałem uszczelnienia to podstawa, niestety w porównywarce jeszcze nie było opcji tego obiektywu. Z tego co o nim czytałem i tak jest mniejszy niż M. ZUIKO 17 f1.2 PRO.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Jak się przyzwyczaisz do obrazka nie będziesz chciał powrócić do MFT...
    Nie sądzę. Przecież mam obecnie i FF, i APS-C, a MFT i tak używam na wszelkich wyjazdach. Albo rodzinnych wyjściach do lasu na spacer. To unikalny i bardzo przydatny dla mnie system, w zasadzie jedyny który posiada dedykowane teleobiektywy o rozsądnych rozmiarach. Jestem wielkim fanem tego systemu pomimo jego wad.

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Popatrz na 20-tkę f/1,4. Pozostanie w systemie zawsze ma więcej sensu, niż wchodzenie w nowy. Chyba że w grę wchodzi zakup kompakta, to Fuji X100V bije wszystkie kombinacje bezlusterkowców i obiektywów jeśli chodzi frajdę z fotografowania.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #25
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Popatrz na 20-tkę f/1,4. Pozostanie w systemie zawsze ma więcej sensu, niż wchodzenie w nowy. Chyba że w grę wchodzi zakup kompakta, to Fuji X100V bije wszystkie kombinacje bezlusterkowców i obiektywów jeśli chodzi frajdę z fotografowania.
    Wiesz co, 20mm na MFT to za wąsko dla mnie jak na "uniwersalną stałkę do wszystkiego".
    Zresztą wczoraj już zamówiłem XT4 + 16-80f4 (w komplecie jako KIT), i dokupię do niego 23mm f1.4 jak już będzie w sprzedaży w lutym.
    Natomiast mam zamiar pozbyć się trochę sprzętu ze stajni Sony bo za dużo tego leży w szafie, zostawię sobie tylko FF i obiektywy, APS-C Sony wyląduje na aukcji na ibeju
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 14.12.21 o 21:03

Podobne wątki

  1. E-M10/ Jaki 'wycieczkowy' obiektyw?
    By boberkrk in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 10.10.16, 23:06
  2. Jaki korpus M42?
    By Czaroz in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 9.05.10, 10:21
  3. Jaki korpus wybrac?
    By rogal in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15.01.10, 17:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.