Strona 6 z 25 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 247

Wątek: Strefa diet

Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    462
    Moja galeria
    U nas u "baby" na rynku, można dostać prawdziwe masło. Trzeba tylko raniutko bo szybko znika.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Mieszka w
    Poznań
    Siła reputacji
    217
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    A możesz wyjaśnić czym to skutkuje?
    Sam stan ketozy niczym nie skutkuje - jest to alternatywne źródło zasilania dla organizmu, gdy kończy się glukoza, np. w czasie wysiłku lub w okresie głodu. Zwykle jednak ten stan trwa maksymalnie kilka godzin, a nie kilka miesięcy, nie mówiąc już o latach. Preferowanym paliwem dla organizmu (w szczególności mózgu) jest glukoza, o czym świadczy fakt, że organizm wychodzi ze stanu ketozy natychmiast gdy tylko poziom glukozy we krwi będzie odpowiednio wysoki, aby mogła go ona odżywić.

Co do długotrwałych skutków stosowania diet ketogenicznych (Atkinsa, Kwaśniewskiego, diet jajecznych i innych keto wynalazków działających na tej samej zasadzie) to wyniki badań nie są jednoznaczne, więc i opinie dietetyków i lekarzy są podzielone. Można sobie tutaj na zasadzie religii wybrać, po której się jest stronie. Do mnie bardziej przemawia argument, że dieta najskuteczniejsza jest wówczas, gdy da się ją bezpiecznie i łatwo stosować przez całe życie, tak aby nie rozwiązywała ona jedynie doraźnych problemów, a pozwalała zachować dobry stan zdrowia i obniżała ryzyko chorób cywilizacyjnych w bardzo długim okresie.

I tutaj dostrzegam kilka problemów diet typu keto:

- radykalne zmniejszenie podaży węglowodanów oznacza konieczność eliminacji z diety wielu źródeł witamin i błonnika. Zwykle nikt tego dotkliwie nie odczuwa, bo w większości ludzie zbyt długo na tych dietach nie wytrzymują - albo rezygnują z powodu monotonii posiłków, albo czują senność i zmęczenie spowodowane brakiem możliwości szybkiego zwiększenia poziomu insuliny we krwi (stąd na tych dietach często przyjmuje się spore dawki kofeiny) i po prostu odruchowo sięgają po cukier, albo w krótkim czasie zrzucają parę kilo i zadowoleni z siebie wracają do starych nawyków żywieniowych. Ciężko nawet znaleźć grupę paru tysięcy ludzi będących na diecie keto od kilkudziesięciu lat, przez co trudno zbadać jej długotrwały wpływ na organizm (a takie badania bez problemu udało się przeprowadzić na ludziach stosujących wiele innych diet);

- cześć ludzi, którzy myślą, że są na tzw. diecie keto wcale na niej nie jest, a tylko im się tak wydaje. Ilość węglowodanów, jakie można dostarczyć organizmowi na tej diecie jest tak mała, że wielu nie jest w stanie sprostać tak rygorystycznym ograniczeniom. Już nieznaczne przekroczenie dozwolonej ilości węglowodanów powoduje wyjście ze stanu ketozy i przełączenie się organizmu na preferowane dla niego paliwo, czyli glukozę. Wtedy tkanka tłuszczowa nie redukuje się szybciej, a wysoka podaż tłuszczu w diecie wręcz utrudnia pozbycie się. Czasem mimo to wciąż zachodzi redukcja wagi, ale nie ze względu na właściwości tej diety, a poprzez deficyt energetyczny wywołany albo mniejszą podażą kalorii (tracimy apetyt na monotonnej diecie), albo zwiększonym wydatkiem energetycznym (często gdy ktoś chce zrzucić kilogramy to po prostu więcej się rusza);

- przyjmowanie dużych ilości nasyconych i wielonasyconych kwasów tłuszczowych, na których opiera się ta dieta, może być dużym obciążeniem dla układu krążenia, wątroby i nerek. Zdrowy organizm w krótkim okresie czasu sobie z tym poradzi, ale organizm już zmagający się z chorobami cywilizacyjnymi będzie miał pod górkę. W dodatku dieta ta zachęca do sięgania po wysokoprzetworzona produkty o dużej zawartości tłuszczu i białka, które dodatkowo zwiększają ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych. W skrajnych przypadkach może też dojść do wystąpienia kwasicy ketonowej;

- wysokie stężenie ciał ketonowych we krwi często wiąże się z pojawieniem się zapachu amoniaku z ust. To powszechny objaw, a jeśli on nie występuje, należy się zastanowić, czy aby na pewno organizm jest w stanie ketozy.
    www.epicure.pl | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | daj lajka

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    283
    Moja galeria
    Byłem na bazarku, pogadałem o masełku. Nie ma sprawy, za 9,99 można kupić kostkę prawdziwego masła. Jest jeden problem, takie masło trzeba wyjąć z lodówki na pół godziny przed planowanym użyciem. Prawie nikt go nie kupuje, ja też nie kupiłem, z masła korzystam w ilościach śladowych. Komfort/wygoda vs natura, taki lajf.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    462
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Byłem na bazarku, pogadałem o masełku. Nie ma sprawy, za 9,99 można kupić kostkę prawdziwego masła. Jest jeden problem, takie masło trzeba wyjąć z lodówki na pół godziny przed planowanym użyciem. Prawie nikt go nie kupuje, ja też nie kupiłem, z masła korzystam w ilościach śladowych. Komfort/wygoda vs natura, taki lajf.
    Oj tam,
    odcinasz sobie kawałek taki pi razy oko ile Ci trzeba. Na spodek, ciachasz to nożem na mniejsze kawałki, do mikrofali 800W 5s, wyjmujesz, obracasz, kolejne 5 sek i gotowe.
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego

| OlyJedi Awatar koronax
    Mieszka w
    silesia
    Siła reputacji
    282
    Moja galeria
    O mikrofali nie pomyślałem, ale chyba nie trzeba trzymać masełka non stop w lodówce.
    Można małą część mieć odłożoną gdzieś w kuchni . Chyba się nie popsuje.

Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Mieszka w
    Chorzów
    Siła reputacji
    166
    Moja galeria
    @Bodzip przewracasz mój światopogląd na temat masła jeśli w maśle jest dodatek tłuszczu roślinnego to jest to tzw. mix, i w mixach jest to napisane, czy w przypadku masła extra (82% tłuszczu) też nie powinno to być napisane w składzie na opakowaniu?

Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    462
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez edorka Zobacz posta
    @Bodzip przewracasz mój światopogląd na temat masła jeśli w maśle jest dodatek tłuszczu roślinnego to jest to tzw. mix, i w mixach jest to napisane, czy w przypadku masła extra (82% tłuszczu) też nie powinno to być napisane w składzie na opakowaniu?
    Powinno.
    Mix polega na wymieszaniu w różnych proporcjach (producent, produkt) masła prawdziwego i masła roślinnego.
    Dorotko, no wiem, tak się robi ludzi w bambuko. Powiedz mi dlaczego osełka wyjęta z lodówki jest miękka ?

Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Sam stan ketozy niczym nie skutkuje - jest to alternatywne źródło zasilania dla organizmu, gdy kończy się glukoza, np. w czasie wysiłku lub w okresie głodu. Zwykle jednak ten stan trwa maksymalnie kilka godzin, a nie kilka miesięcy, nie mówiąc już o latach. Preferowanym paliwem dla organizmu (w szczególności mózgu) jest glukoza, o czym świadczy fakt, że organizm wychodzi ze stanu ketozy natychmiast gdy tylko poziom glukozy we krwi będzie odpowiednio wysoki, aby mogła go ona odżywić.

Co do długotrwałych skutków stosowania diet ketogenicznych (Atkinsa, Kwaśniewskiego, diet jajecznych i innych keto wynalazków działających na tej samej zasadzie) to wyniki badań nie są jednoznaczne, więc i opinie dietetyków i lekarzy są podzielone. Można sobie tutaj na zasadzie religii wybrać, po której się jest stronie. Do mnie bardziej przemawia argument, że dieta najskuteczniejsza jest wówczas, gdy da się ją bezpiecznie i łatwo stosować przez całe życie, tak aby nie rozwiązywała ona jedynie doraźnych problemów, a pozwalała zachować dobry stan zdrowia i obniżała ryzyko chorób cywilizacyjnych w bardzo długim okresie.

I tutaj dostrzegam kilka problemów diet typu keto:

- radykalne zmniejszenie podaży węglowodanów oznacza konieczność eliminacji z diety wielu źródeł witamin i błonnika. Zwykle nikt tego dotkliwie nie odczuwa, bo w większości ludzie zbyt długo na tych dietach nie wytrzymują - albo rezygnują z powodu monotonii posiłków, albo czują senność i zmęczenie spowodowane brakiem możliwości szybkiego zwiększenia poziomu insuliny we krwi (stąd na tych dietach często przyjmuje się spore dawki kofeiny) i po prostu odruchowo sięgają po cukier, albo w krótkim czasie zrzucają parę kilo i zadowoleni z siebie wracają do starych nawyków żywieniowych. Ciężko nawet znaleźć grupę paru tysięcy ludzi będących na diecie keto od kilkudziesięciu lat, przez co trudno zbadać jej długotrwały wpływ na organizm (a takie badania bez problemu udało się przeprowadzić na ludziach stosujących wiele innych diet);

- cześć ludzi, którzy myślą, że są na tzw. diecie keto wcale na niej nie jest, a tylko im się tak wydaje. Ilość węglowodanów, jakie można dostarczyć organizmowi na tej diecie jest tak mała, że wielu nie jest w stanie sprostać tak rygorystycznym ograniczeniom. Już nieznaczne przekroczenie dozwolonej ilości węglowodanów powoduje wyjście ze stanu ketozy i przełączenie się organizmu na preferowane dla niego paliwo, czyli glukozę. Wtedy tkanka tłuszczowa nie redukuje się szybciej, a wysoka podaż tłuszczu w diecie wręcz utrudnia pozbycie się. Czasem mimo to wciąż zachodzi redukcja wagi, ale nie ze względu na właściwości tej diety, a poprzez deficyt energetyczny wywołany albo mniejszą podażą kalorii (tracimy apetyt na monotonnej diecie), albo zwiększonym wydatkiem energetycznym (często gdy ktoś chce zrzucić kilogramy to po prostu więcej się rusza);

- przyjmowanie dużych ilości nasyconych i wielonasyconych kwasów tłuszczowych, na których opiera się ta dieta, może być dużym obciążeniem dla układu krążenia, wątroby i nerek. Zdrowy organizm w krótkim okresie czasu sobie z tym poradzi, ale organizm już zmagający się z chorobami cywilizacyjnymi będzie miał pod górkę. W dodatku dieta ta zachęca do sięgania po wysokoprzetworzona produkty o dużej zawartości tłuszczu i białka, które dodatkowo zwiększają ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych. W skrajnych przypadkach może też dojść do wystąpienia kwasicy ketonowej;

- wysokie stężenie ciał ketonowych we krwi często wiąże się z pojawieniem się zapachu amoniaku z ust. To powszechny objaw, a jeśli on nie występuje, należy się zastanowić, czy aby na pewno organizm jest w stanie ketozy.
    Wrzuciłeś wszystko do jednego wora nazywając keto, aby na koniec zabić to "kwasicą ketonową". Super.
    Jest jedno fundamentalne pytanie. Czy odżywianie się ma służyć zaspakajaniu wyszukanych smaków i dogadzania swojemu podniebieniu. Czy jednak temu, aby ciało funkcjonowało poprawnie.
    Niestety w mojej ocenie produkty zbożowe i węglowodany nie sprzyjają dobremu stanowi ciała. To właśnie po nich ludzie są senni i muszą co chwilę coś przekąszać. Przy dietach nawet pseudo ketonowych nie ma takiej tendencji.
    Dlaczego często ludzie rezygnują z keto? Bo prawie nigdzie, poza swoja kuchnią nie mogą zjeść posiłku zgodnego z ketozasadami. Co skutkuje wypadnięciem z ketozy.

Znam wiele osób, które stosują taką dietę od wielu wielu lat> są w doskonałym zdrowiu. Wiesz dlaczego nie ma ich w necie? Bo jak to mówią, po co kopać się z koniem?
    Bo każda pozytywna wypowiedź o keto powoduje wściekłe ataki tych którzy myślą prawomyślnie.
    Mamy przecież wolną wolę. Nie każdy musi być zdrowy.

Zdrowia życzę.

Ps.
    A to moja wersja prawdy.

Węglowodany uzależniają, szczególnie te o wysokim indeksie glikemicznym, który powodują szybkie zmiany poziomu insuliny i cukru we krwi, wpływają również na zmiany poziomu dopaminy.
    Dopamina jest przekaźnikiem chemicznym w mózgu, który spełnia wiele istotnych funkcji, wpływając na sposób odczuwania przyjemności, poczucie satysfakcji i nagrody. Uwolnienie dużych ilości dopaminy, powoduje uczucie przyjemności, a to skłania nas automatycznie do powtarzania określonej czynności.
    Z kolei niskie poziomy dopaminy mogą powodować gorsze samopoczucie, spadek koncentracji i motywacji. Osoby podatne na emocjonalne wahania nastroju, podświadomie częściej i chętniej sięgają po węglowodany, po to, żeby poprawić sobie nastrój.

Dalej ....

Osoby które spożywają fruktozę narażone są na uaktywnienie jądra półleżącego, czyli ośrodka przyjemności i motywacji, które wywołuje zwiększone pragnienie i apetyt. Wzrost stężenia fruktozy we krwi blokuje aktywność podwzgórza, które odpowiada m.in. za odczuwanie głodu i sytości. Kolejny skutek to wzrost poziomu greliny - hormonu informującego o odczuwaniu głodu, co oznacza, że nasz mózg wciąż domaga się większej ilości słodkiego.

To są zapewne super wiadomości dla chcących zachować odpowiednią wagę ciała. I osobiście widzę tutaj pole do trenowania silnej woli i hartowania ducha na polu nieskończonych wyrzeczeń.

Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Mieszka w
    Chorzów
    Siła reputacji
    166
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Powinno.
    Mix polega na wymieszaniu w różnych proporcjach (producent, produkt) masła prawdziwego i masła roślinnego.
    Dorotko, no wiem, tak się robi ludzi w bambuko. Powiedz mi dlaczego osełka wyjęta z lodówki jest miękka ?
    Nie wiem nic na temat osełki bo nigdy jej nie kupowałam i nie używałam ale kupuję masła extra 82% lub 83%
    i czasem sprawdzam skład bo kiedyś omal nie kupiłam mixu, na szczęście w składzie było napisane, że jest tam tłuszcz roślinny.
    Czy to masło extra 82%, które kupuję nie jest prawdziwym masłem? Bo tak wynika z Twojej wcześniejszej wypowiedzi

Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    462
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez edorka Zobacz posta
    Nie wiem nic na temat osełki bo nigdy jej nie kupowałam i nie używałam ale kupuję masła extra 82% lub 83%
    i czasem sprawdzam skład bo kiedyś omal nie kupiłam mixu, na szczęście w składzie było napisane, że jest tam tłuszcz roślinny.
    Czy to masło extra 82%, które kupuję nie jest prawdziwym masłem? Bo tak wynika z Twojej wcześniejszej wypowiedzi
    No niestety.
    Był (jest) tak program "Galileo" i tam pokazywali jak przy produkcji masła odciąga się część tłuszczu zwierzęcego i zastępuje roślinnym. Oczywiście część - nie wszystko.
    Dorotko, ja od dawna już kupuję masło od "baby".