Strona 22 z 25 PierwszyPierwszy ... 122021222324 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 247

Wątek: Strefa diet

Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Najważniejszą dietą "według mnie" jest dieta zdroworozsądkowa, ktora nie jest oparta na diecie grupy krwi, koloru oczu, ketonowej itp.
    1-ruch, wysilek fizyczny i to oparty nie na ćwiczeniach izometrycznych (siłownia} ale spacer, bieg, plywanie, sprzatanie,tenis itp.
    To włanie wysilek powoduje spalanie najpierw glukozy, glikogenu a potem magazynowanego tłuszczu.
    Jeśli stosuje sie tylko dietę i postępujący spadek masy ciała jest jej skutkiem {bez aktywności fizycznej}, to organizma zaczyna od katabolizmu białek {mięśnie} i to one idą na 1 ogień, a nie tłuszcz.
    2-wiadomym jest chyba to, że najwiecej kalorii jest przyswajane pod koniec dnia, więc śniadanie dla nas, obiad dla przyjaciela, kolacja dla wroga .
    3-nasycone kwasy tłuszczowe to zabójca więc żadnych smażonych i jesli oleje to wyłącznie w postaci surowej.{tran, olej z oliwek, lniany, slonecznikowy itp. "Koniecznie tloczony na ziimno".
    Oleje to wogole odddzielny temat, b. dobry olej jakim jest rzepakowy niestety "skażony" jest ruondapem, używanym dla wygody przy jego zbiorze.
    Tak zwana zdrowa żywność jest najczęściej tylko teoretycznie zdrowa, ze wzgledu na stosowanie herbicydow, pestycydów, hormonow, sterdydów, nawozów itp.Np. ryby,wołowina itp. ktore dla przyspieszenia wzrostu masy sa szpikowane hormone,m wzrostu , sterydami itp. o zawartości paszy nie wspominając.
    Lepiej nie być swiadomym co sie je i co sie kupuje bo spokojniej sie żyje.Np. do mąki białej by sie nie zbijała w bryły {aby byla sypka }dodaje sie sproszkowanego aluminium }, co nam jakom konsumentom raczej nie służy, ale kto by sie tym przejmował/
    4-Skrobia to polisacharyd {czyli wielocukier} i biała mąka {chleb, makarony, ziemniaki itp.} to jak jedzenie cukru.
    Warto sobie poczytać co to jest "indeks glikemiczny"
    Generalnie, żeby coś robić z głowa, trzeba w danym temacie sie rozeznać, tak samo jest ze zdrowym odżywianiem się.
    Temar konserwantów to też oderęby temat rzeka. temat rzeka.
    5-Jeśli jeśc to jeść jedzenie urozmaicone i jak najmniej przetworzone czyli rąbać to co urodziła nam matka ziemia, warzywa ktore można jesc na surowo, to na surowo, a te ktore trzeba obrobic termicznie to gotowac lub piec, ale nie smażyć.
    Jeśli mięso to raczej ryby itp.. ale pieczone, gotowane a nie smażone, jeśli inne to nie wieprz a wół czy drób czy baran, ale nie z fermy i nie odżywiany paszą, ale to rolnicy hoduja raczej tylko dla siebie.
    Jeśli ryby to trzeba wiedzieć, że ryby morskie {także te łowione, nie hodowane}m maja w sobie dobrodziejstwo naszej cywilizacji czyli sporo ołowiu, rtęci i jeszcze DDT i dlatego nie czesciej, niz 2 razy na tydzień.
    A wiec albo "zamykamy myślenie" i poddajemy sie reżimowi jakiejś cudownej diety, albo "nie przestajemy myśleć i
    -wysilek fizyczny
    -żywność jak najmniej przetworzona
    -patrzymy na niski indeks glikemiczny
    -odrzucamy smażone i oleje nasycone na rzecz surowych nienasyconych
    -sprawdzamy i kontrolujemy to co z nazwy jest tzw. zdrową żywnością.
    -myślimy co kupujemy, co gotujemy i co jemy i kiedy jemy
    .

Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    459
    Moja galeria
    Dzisiejsze śniadanko
    Po kolei:
    wędlina, brzoskwinia, pomidor, mozarella. Na wierzchu pomidorki koktailowe i bazylia.
    Posypane pieprzem ziołowym i delikatnie muśnięte hiszpańską oliwą z oliwek.
    Pwnie niektórzy zdziwią się tą brzoskwinią Zazwyczaj w oryginale jest kaki. Ale sezona na kaki się skończył. Zastępujemy mango. Też jest doskonałe. Tyle że mango jakie mam w domu jest jeszcze twarde - musi tak z tydzień poleżeć.
    Więc brzoskwinia z puszki. Też doskonała

Nazwa:  P4060480.jpg
Wyświetleń: 184
Rozmiar:  1,95 MB
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    459
    Moja galeria
    Dzisiejsze
    Do tego własnoręczny domowy chlebek i kawusia

Nazwa:  P1059972.jpg
Wyświetleń: 162
Rozmiar:  1,99 MB
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego

| OlyJedi
    Siła reputacji
    179
    Moja galeria
    "Np. do mąki białej by sie nie zbijała w bryły {aby byla sypka }dodaje sie sproszkowanego aluminium }, co nam jakom konsumentom raczej nie służy, ale kto by sie tym przejmował/"

To jest fejk?
    TJ
    Ostatnio edytowane przez Tadeusz Jankowski ; 1.05.22 o 13:45

Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    459
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Tadeusz Jankowski Zobacz posta
    "Np. do mąki białej by sie nie zbijała w bryły {aby byla sypka }dodaje sie sproszkowanego aluminium }, co nam jakom konsumentom raczej nie służy, ale kto by sie tym przejmował/"

To jest fejk?
    TJ
    Nie wiem, w Sanepidzie pracowałem i nigdy o takim procederze nie słyszałem.
    A do chleba używam mąki pełnoziarnistej.

Awatar m_a_g
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Ja Wam napisze tak - zdrowa dieta i utrzymywanie zdrowej wagi to indywidualna sprawa. Można się odchudzać, można głodzić, można ćwiczyć żeby spalić kalorie i tak dalej.
    Jednak chyba najważniejsze jest zdrowe (i zdrowo rozsądkowe) odżywianie się. Ja zawsze od nastolatka ważyłem dość dużo (83KG przy 185cm wzrostu), bo jeszcze w szkole podstawowej zaczęliśmy z kumplami "pakować" na siłowni i tak mi zostało przez kolejne 30 lat. Nie byłem żadnym kulturystą, ale miałem można powiedzieć dość atletyczną budowę, uprawiałem sport, i tak dalej.
    Od czasu COVID'u dużo się pozmieniało, brak ruchu, praca z domu, plus w moim przypadku dwa zabiegi ortopedyczne - każdy z tych powodów to świetna wymówka żeby się roztyć.
    No więc przytyłem do 90KG, pomimo tego że już w 2020 roku jak pozamykali siłownie z powodu COVID'u kupiłem sobie do domu bieżnię i kilka razy w tygodniu biegałem na niej po 5KM przed śniadaniem, chodziłem też po lesie robić zdjęcia itp.
    Czyli pomimo aktywności fizycznej za nic nie mogłam schudnąć.
    W końcu nie mogłem już na siebie patrzeć, i tak gdzieś 3 miesiące temu przestałem robić dwie rzeczy:
    - jeść pieczywo (zawsze lubiłem kanapki, pizze, itp)
    - spożywać alkohol (miałem w zwyczaju wypić sobie szklankę czy dwie dobrej whiskey wieczorem przy pracy na komputerze czy oglądaniu TV).

Poza tym żadnych zmian w stylu życia.
    Efekt: waga mi spadła do 82KG i spada dalej. 8KG w 3 miesiące i bez specjalnego wysiłku i wyrzeczeń to jak dla mnie dobry wynik.

Dlaczego wspominam o tym alkoholu - bo to nie było tak żebym się upijał czy coś, ale jak pewnie każdy facet na forum wie, jak się trochę wypije to zaraz chce się coś zjeść - czy to orzeszka, czipsa, paluszki, czy inną kanapkę.
    A nie ma chyba nic gorszego jak siedzenie przed TV i podjadanie.
    Jak przestałem w ogóle pić, to w konsekwencji przestałam podjadać

Tak się chciałem podzielić może się komuś przyda.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 4.05.22 o 00:52

| OlyJedi Awatar viruuss
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    216
    Moja galeria
    bez chleba ? próbowałem, słonina ma wtedy jakiś dziwny smak
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Awatar m_a_g
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Pierwsze kilka dni było dziwnie bez chleba, potem człowiek się przyzwyczaja. Nawet teraz jak jestem na wakacjach i w hotelu menu jest jakie jest - np. Kanapka z kurczakiem - to po prostu wyjmuję ze środku ten kotlet z kurczaka i jem z sałatą która była w kanapce, a resztę wyrzucam.

Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    459
    Moja galeria
    Ja robię własny chleb. Czyste produkty, żadnej chemii.

| OlyJedi Awatar viruuss
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    216
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Ja robię własny chleb. Czyste produkty, żadnej chemii.
    żyjesz w nieświadomoości
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły