Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Obróbka zdjęć na tablecie.

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Obróbka zdjęć na tablecie.

    Ciekaw jestem waszych doświadczeń w obróbce zdjęć na tablecie i używanych do tego programach.

    Tablet coraz częściej mi zastępuje kompa, na wyjazdach go już nie potrzebuję bo tablet zawsze jest pod ręką. Do tego coraz powszechniejszy internet i technologie cloud... jeden klik i zdjęcie opublikowane.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Ciekaw jestem waszych doświadczeń w obróbce zdjęć na tablecie i używanych do tego programach.

    Tablet coraz częściej mi zastępuje kompa, na wyjazdach go już nie potrzebuję bo tablet zawsze jest pod ręką. Do tego coraz powszechniejszy internet i technologie cloud... jeden klik i zdjęcie opublikowane.
    Skoro masz tablet ca 14cali z ekranem z w miarę wiernie pokazującym kolory, to może ma to sens. Jeśli natomiast będzie to oled czy jakiś inny chłam za 200 pln to chyba raczej nie wróży to nic dobrego.

  3. #3
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Ciekaw jestem waszych doświadczeń w obróbce zdjęć na tablecie i używanych do tego programach.
    Mam iPad Pro 12.9 cala, tegoroczny, czyli najnowszy z procesorem Apple Silicon M1, niby ten sam jak w MacBook Pro 13 na Apple Silicon.
    Próbowałem używać na tym Photoshopa (bo jest wersja na iPad).
    Jednak to nie to - wszystko jest bardzo uproszczone, możliwości bardzo ograniczone, i generalnie bardzo niewygodnie się używa.
    Nawet pomimo tego że mam Apple Case z klawiaturą i Apple Pencil.
    Jak dla mnie tablet może ewentualnie nadawać się do podglądu zdjęć, ewentualnie zastosowania jakiś presetów z automatu do całego zdjęcia, bez poświęcania czasu na miejscową obróbkę, pracę na warstwach, tak dalej. Zresztą nawet nie wiem czy by się dało nawet gdyby ktoś chciał.
    No i żeby otwierać RAW'y to jednak musi być naprawdę wydajny tablet z górnej półki, a obróbka jpg... bezcelowa jest.
    Podsumowując: lepszy mały laptop niż najepszy tablet. Ja tam na wyjazdy zabieram Macbooka.

    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Do tego coraz powszechniejszy internet i technologie cloud... jeden klik i zdjęcie opublikowane.
    A na komputerze nie masz 1 klik i opublikowane? Do publikacji przeważnie wystarcza jeden klik niezależnie od urządzenia przecież. Do obróbki zdjęć zdecydowanie nie, no chyba że mamy inne definicje obróbki zdjęć
    A z takim podejściem to można publikować zdjęcia bezpośrednio z telefonu prosto na fejsbuka czy inne instagramy, po co tablet
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 4.12.21 o 05:13

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Dzięki długie lata się tym nie interesowałem ale widzę, że niewiele się zmieniło.

    Zdaje sobie sprawę, że nie będzie to dokładna obróbka, myślałem raczej o korekcie lepszej jakości jpg na potrzeby mediów społęcznościowych jak jestem na wyjeździe. Tak aby było w miarę poprawnie pod względem WB, kontrastu, ostrości, kadru.
    W domu zawsze tylko RAW obrabiany na kompie.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    A ja bym chciał taki mały tablecik z aplikacją bezprzewodowo (od biedy nawet po kablu) przejmującą kontrolę nad aparatem w procesie wywoływania RAWów w puszce - te same funkcje i ten sam silnik, tylko większy ekran. Fuji ma coś takiego na desktopa, może kiedyś pojawi się wersja na tablety.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #6
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Zdaje sobie sprawę, że nie będzie to dokładna obróbka, myślałem raczej o korekcie lepszej jakości jpg na potrzeby mediów społęcznościowych jak jestem na wyjeździe. Tak aby było w miarę poprawnie pod względem WB, kontrastu, ostrości, kadru.
    No to takie coś da się zrobić (za wyjątkiem poprawy WB w JPG, bo to tak naprawdę można zrobić tylko mając RAW). Ja osobiście nie używam tego typu obróbki ale wiem że są pakiety oprogramowania specjalnie pod tablety do takich celów (uproszczony interfejs użytkownika w tym przypadku będzie zaletą a nie wadą). Wpisz w google "tablet photo editing software" i poczytaj.

    https://www.digitaltrends.com/mobile...-editing-apps/

    Przykładowo taki mobilny Lightroom wydaje się idealny do Twoich zastosowań, z tym że niestety chyba płatny jest. Ale są inne programy.

  7. #7
    Awatar racjonalny44
    Dołączył
    Feb 2021
    Mieszka w
    Konin
    Posty
    26
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Moim subiektywnym zdaniem - Snapsed jest bardzo dobrym programem, nie pamiętam czy można w nim zmienić rozdzielczość.

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Można zmienić rozdzielczość. Niestety Snapseed bardzo mocno kompresuje JPEGi.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    A ja bym chciał taki mały tablecik z aplikacją bezprzewodowo (od biedy nawet po kablu) przejmującą kontrolę nad aparatem w procesie wywoływania RAWów w puszce - te same funkcje i ten sam silnik, tylko większy ekran. Fuji ma coś takiego na desktopa, może kiedyś pojawi się wersja na tablety.
    To by było coś fajnego.
    Muszę sprawdzić wywoływanie RAW w aparacie, nigdy tego nie robiłem bo na kompie było wygodniej a nowe puszki radzą sobie z tym chyba coraz lepiej.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  10. #10
    Banned
    Dołączył
    Nov 2021
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ja mam chyba swoje lata już, bo dla mnie tablet, touchpad, ekrany dotykowe to bardzo nie poręczne narzędzia. Musi być mycha i klawiatura.

Podobne wątki

  1. Obróbka zdjęc...
    By pink33 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 2.01.10, 23:09
  2. Kadrowanie i obróbka zdjec.
    By szczesliwy in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15.03.09, 00:22
  3. Obróbka starych zdjęć
    By briesen in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18.10.06, 13:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.