Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Aku do e-pl9 możecie mi jakieś dobre plecić

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Nov 2021
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Aku do e-pl9 możecie mi jakieś dobre plecić

    Zgubiłam baterię do epl9. Warto kupować oryginał, czy te chińskie zamienniki dają radę?

    Czy to jest to samo BLS-5 i BLS-50, bo z takimi oznaczeniami się spotkałam.

    Dużo w sklepach internetowych widzę akumulatorów firmy Newell. W wielu sklepach kosztują około 35 zł. Jest to ok, czy lepiej sobie darować?

  2. #2

    Dołączył
    Mar 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    590
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    Tak, BLS-5 i BLS-50. Chińskie bym zupełnie odpuścił, bo to przypadek co się dostanie.
    Jestem zadowolony z zamienników Green Cell (aku do laptopów i foto).

  3. #3
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    632
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Spokojnie kupuj zamienniki , byle były dedykowane konkretnie pod E-pl9. Baterie / zamienniki Green Cell ładują się bez problemu w oryginalnych ładowarkach i nie stwierdziłem ani nie słyszałem żeby puchły . Mam dwie sztuki i jest ok. Dodatkowy bonus to brak pamięci baterii . Można doładowywać w każdej chwili po troszeczku lub częściowo rozładowane .

    @cobra był szybszy ...

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    590
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    ...Dodatkowy bonus to brak pamięci baterii . Można doładowywać w każdej chwili po troszeczku lub częściowo rozładowane .
    No ale to żaden bonus tylko cecha ogniw litowo-jonowych - nieważne, czy oryginału czy zamiennika.

  5. #5
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    632
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Może tak , a może nie . Mój oryginał Olympusa po doładowaniu o połowę lub 2/3 zachowuje się tak jakby był tylko w 50% naładowany . Zawsze tak było i jest do tej pory . Zamienniki czy ładuję od połowy czy tylko doładowuje zawsze działają w swoich 100% . Już dawno pisałem , że moje aku Green Cell są lepsze od oryginału . Tak że , jeśli to nie bonus techniczny , to dla mnie bonus i fakt że od początku czyli trzech lat mam skopany oryginał .

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    77
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Newelle używam od lat w różnych systemach. Po zakupie 1 mkII skusiłem się na Green Cell ale może trafiłem na kiepski bo ma pojemność około 3/4 oryginału . Następnie kupiłem Newella i ten jest jak oryginał.

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    590
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    O Newell wiele dobrego słyszałem.

  8. #8
    Banned
    Dołączył
    Nov 2021
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Widzę, że zdania podzielone. Może zaryzykuję z tym Newellem, bo jest tani jakieś 35 zł.

    Tylko to tak czasem jest, że jak się kupuje coś najtańszego, to się płaci drogo, bo potem trzeba i tak kupić droższy. No, ale jak mówicie, że ma dobre opinie, to może spróbuję i zaryzykuję.
    Ostatnio edytowane przez Nami ; 3.12.21 o 14:58

  9. #9

    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    217
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria
    Tak -Newell bls 5 to zamiennik olympusowego bls 50. Ja Newelle polecam z całą odpowiedzialnością. Dwa lata bezproblemowego użytkowania i nawet po tych dwóch latach jakby zaczęły mi siadać to za te pieniądze warto.

Podobne wątki

  1. Jakie klamoty możecie polecić
    By aikidudi in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 7.05.09, 04:27
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.08.06, 20:06
  3. Tutaj możecie zamieścić swoje zdjęcia
    By fotografowanie.tk in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16.08.04, 13:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.