Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 32 z 32

Wątek: JPEG XL - nowy format kodowania obrazu

Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła reputacji
    137
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    A widzisz, nie zgodzę się - oczywiście jeśli chodzi o mnie.
    Nowości ? Pracuję na Linuxie, czasem jest trudno, czasem trzeba popracować aby cel osiągnąć. Wymaga to czasu, pracy, wiedzy, ale satysfakcja jest nieziemska.
    Więc nie - nie mam sceptycznego podejścia do nowości.
    Potrafię zaimplementować moje przeglądarki tak aby obsługiwały pliki o których dyskutujemy w tym wątku.
    Co z tego, że tylko ja. Z przyjemnością skorzystałbym z nowości, byle moc się podzielić zdjęciami w tych formatach z innymi użytkownikami. Ale... 99,99% użytkowników nie ma takiego pierdolca jak ja
    No tak....za uogólnienie dostałem w zęby. Trzeba uważać co się pisze.
    Bogdan ja też lubię wyzwania, nowinki.... Ale nie postrzegam wprowadzenia nowego kolejnego formatu zapisu zdjęć za coś tak istotnego, aby poświęcać na jego okiełznanie tyle czasu , zachodu i energii. To coś w stylu nowego "papieru w słoniki" który lepiej ma spełniać swoją rolę od poprzedniego.Do niedawna, jak to się mówi, wiodącego wyrobu na rynku.
    To powinno być dostępne od ręki z "automatu". Jeśli jest zaimplementowane we wszystkich przeglądarkach.... mogę zapisać w LR albo C1 w takim formacie swoją pracę. Ok, podejmuję decyduję czy chce czy nie używać to coś.
    Fajna nowinka to by była fotografia 3D, Olympus który sam robi zdjęcia, wysyła je do netu i wygrywa poprawkę ..... itd.

Przestała mnie już dawno temu bawić walka z systemami operacyjnymi czy konserwacją systemu, aby poprawnie robił to, co ma robić, a nie robi . Też mam linuxa, ale już w najłatwiejszej do utrzymania wersji. Szkoda mi czasu na taką walkę Dla mnie, system powinien działać, bo jest tylko platformą do używania potrzebnego mi w życiu oprogramowania. Wolę zaoszczędzony czas spędzić w plenerze czy na robieniu innych rzeczy.

Oczywistym jest , że jeśli Ciebie to bawi nie zamierzam cię od tego odwodzić czy krytykować. To Twój wybór do którego masz prawo.

Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Mieszka w
    Trochę tu, trochę tam
    Siła reputacji
    332
    Moja galeria
    Nie rozumiem Waszego sporu(?)
    MZ nie w tym problem, czy przeglądarka potrafi pokazać.
    Przecież żeby coś przeglądarka pokazała, najpierw to coś utworzyć. Przekonwertowanie jpg do jxl to sztuka dla sztuki. Programy edycyjne już teraz powinny potrafić zapisać obrobionego rawa do jxl, wtedy pokazywanie w necie jxl miałoby sens.
    Wyobraźmy sobie, że na naszym forum ktoś pokazał zdjęcie w jpg i ktoś inny ma jakieś uwagi, próbuje zademonstrować swoją wersję. Najczęściej jest to wersja o wyraźnie słabszej jakości (zapis z kompresją już skompresowanego zdjęcia). Autor często również ma problem, bo chcąc poprawić zdjęcie zapisane w jpg (nie ma tif ani png), musi wracać do raw i powtarzać całą obróbkę. Najczęściej wynikiem jest zupełnie inne zdjęcie. Gdyby zdjęcie było zapisane w jxl, można byłoby je ponownie obrabiać zapisać po obróbce bez strat
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA