Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 51

Wątek: Pomogliście z wyborem aparatu, pomóżcie z wyborem obiektywów :)

  1. #31
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Musisz wybrać ogniskową, która bardziej Ci odpowiada. Nie wybiera się obiektywu tylko dlatego, że jest on akurat w sklepie, tylko dlatego, że masz jakieś potrzeby związane z jego zastosowaniem Albo szeroki kąt, albo standard - i po temacie.
    Ale ja już wiem, że chcę spróbować obu ogniskowych - okolice 17mm i 25mm (m43). To są ogniskowe, których często używałem mając zoomy. Przez lata kupowałem używane obiektywy w różnych systemach i zazwyczaj sprzedawałem niewiele poniżej (a czasem powyżej) ceny zakupu.
    Wydaje mi się, że 2800 za oba to ani drogo, ani tanio. Chyba taka średnia cena. Wiele nie stracę przy sprzedaży, jeśli się okaże, że to jednak nie to.

  2. #32
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    A czemu nie kupić tylko jednego a za zaoszczędzone pieniądze kupić coś innego? Może jakieś 45 1.8 albo nawet czaić się na 60 2.8?

  3. #33
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Moja Sigma 30/1,4 daje mi piękny obrazek.

    Nazwa:  P1048739.jpg
Wyświetleń: 244
Rozmiar:  1,63 MB


    Nazwa:  P1048742.jpg
Wyświetleń: 246
Rozmiar:  1,80 MB
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #34
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    A czemu nie kupić tylko jednego a za zaoszczędzone pieniądze kupić coś innego? Może jakieś 45 1.8 albo nawet czaić się na 60 2.8?
    Bo 45/1.8 już mam, używam i podoba mi się. To jest najdłuższa ogniskowa, która ma u mnie uzasadnienie jako obiektyw stałoogniskowy.
    Próbowałem dawno temu robić makro, ale to nie moja bajka. Więc nie widzę sensu, żeby na razie iść w tę stronę.
    W sumie jedyny stałoogniskowy i mały obiektyw, który miałby u mnie jeszcze rację bytu, to Laowa 7,5. Uwielbiam 15mm w górach.
    Ale to może kiedyś, np. na następny sezon... Na razie musi wystarczyć stary 9-18.
    Teoretycznie mógłbym zwiększyć ogniskową powyżej 300mm (mam 75-300), albo pójść w 300/f4 ale nie oszukujmy się - nie ma opcji, żeby wydać tyle pieniędzy, w celu sfotografowania raz na jakiś czas rudzika
    Przynajmniej na ten moment.

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Moja Sigma 30/1,4 daje mi piękny obrazek.
    O widzisz... to maleństwo ze zdjęcia mnie intryguje...

    I jeszcze jedno - przez ostatnie kilkanaście lat co jakiś czas coś sobie tam dokupywałem. Teraz zmieniam zabawki, więc te 2800 nie jest problemem, bo oficjalnie zaistnieje wymiana substancji
    Ostatnio edytowane przez tt ; 9.11.21 o 18:19

  5. #35
    tt
    Gość
    Ja tylko chciałem nadmienić, że udało się zakończyć sprzedaż systemu Fuji. Dramatu z cenami nie było, aczkolwiek zaskoczył mnie spadek cen.
    Mimo to troszkę zostało na czysto i może zrealizuję małe marzenie o pasku PeakDesign?
    Zresztą w m43 też obserwuję ciekawą sytuację. Od lipca pilnie obserwuję ceny. I tak...
    Marzył mi się Panasonic 35-100/2.8 - cena jedynego używanego przekraczała 3000.
    Dziś mamy na portalach kilka sztuk, z cenami (po negocjacji) od 2000 do 2700 w czym za 2600 jest wersja II.
    Panasonic 15/1.7 - średnio widywałem po około 1500. Teraz jest nowy za 1299.
    Olympus 17/1.8 - odrobina cierpliwości i trafi się około 1000 zł. Rekord to 800 za srebrny...
    Więcej nie wymieniam, ale tendencja podobna.
    Kwestia zapaści fotograficznej jesienią czy co?
    Najważniejsze jest to, że rozchodziłem chomika i korzystam z tego co mam.
    Ale kurcze, jakby tak trafił się 8-25 za jakieś 3000 to byłby jedyny obiektyw w góry dla mnie. No dobra, jeszcze 40-150 w kieszeni...
    Fajny ten m43!

  6. #36
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.632
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ToTom Zobacz posta
    Ja tylko chciałem nadmienić, że udało się zakończyć sprzedaż systemu Fuji. Dramatu z cenami nie było, aczkolwiek zaskoczył mnie spadek cen.
    Mimo to troszkę zostało na czysto i może zrealizuję małe marzenie o pasku PeakDesign?
    Zresztą w m43 też obserwuję ciekawą sytuację. Od lipca pilnie obserwuję ceny. I tak...
    Marzył mi się Panasonic 35-100/2.8 - cena jedynego używanego przekraczała 3000.
    Dziś mamy na portalach kilka sztuk, z cenami (po negocjacji) od 2000 do 2700 w czym za 2600 jest wersja II.
    Panasonic 15/1.7 - średnio widywałem po około 1500. Teraz jest nowy za 1299.
    Olympus 17/1.8 - odrobina cierpliwości i trafi się około 1000 zł. Rekord to 800 za srebrny...
    Więcej nie wymieniam, ale tendencja podobna.
    Kwestia zapaści fotograficznej jesienią czy co?
    Najważniejsze jest to, że rozchodziłem chomika i korzystam z tego co mam.
    Ale kurcze, jakby tak trafił się 8-25 za jakieś 3000 to byłby jedyny obiektyw w góry dla mnie. No dobra, jeszcze 40-150 w kieszeni...
    Fajny ten m43!
    8-25 teraz w tej cenie to marzenie ale później kto wie.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  7. #37
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    8-25 teraz w tej cenie to marzenie ale później kto wie.
    Wiem, wiem... Marzenia...
    Fakt jest taki, że zimą w górach bywam rzadko. Słabe umiejętności
    Ale może do lata coś się pojawi? Kto wie...
    Albo poćwiczę sobie robienie 2 lub 3 zdjęć w pionie a potem zobaczymy, jak LR klei z tego panoramę. Bo w góry to już od dawna nie noszę statywu.

  8. #38
    tt
    Gość
    No i stało się. Myślałem, myślałem i wymyśliłem. Wracam do najbardziej mi odpowiadającego układu, czyli dwa aparaty z dwoma najbardziej przydatnymi w danej chwili obiektywami. Kiedyś mi się to sprawdziło.
    Podstawowa rzecz: stwierdziłem, że EM5mk2 jest wystarczająco mały i nie ma co kombinować z mniejszymi aparatami.
    Właśnie okazyjnie zakupiłem roczny EM5mk2 z 14-150 II w stanie jak ze sklepu. Plus fajowa torba i 3 baterie. W sumie, licząc po cenach rynkowych, sam aparat wyszedł 500zł...
    I wracamy do układu: w małym pokrowcu przy pasie biodrowym, albo przy szelce, będzie EM5mk2 + 9-18. Na piersi albo w ręce drugi EM5mk2 + 14-150 i to wszystko, co potrzeba mi w górach.
    Będzie lekko, wygodnie a jakość dla mnie jest doskonała. Na miasto mogę wziąć 12-40. Ze stałek na razie mam tylko 45/1.8 ale wciąż się rozglądam.
    No i sytuacja idealna, bo mam te same baterie, ładowarkę te same małe ale wypasione aparaty.
    Tak się chciałem pochwalić tylko.
    I już knuję jakiś wiosenny, ale jeszcze mam nadzieję, że ze śniegiem, wyjazd w Tatry...
    Patrząc na sytuację na rynku i obserwując dość regularnie ceny mogę postawić założenie, że teraz będzie dobry czas na zakupy używanego sprzętu. I to raczej bez widoku na jakieś straty przy odsprzedaży.
    Co sądzicie?

  9. #39

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Na dwoje babka wróżyła...
    Bo biorąc pod uwagę inflację, ceny walut i sytuację np. z elektroniką to ceny nowych sprzętów będą raczej rosły, a z nimi i ceny używek.
    Ale pojawia się też sporo nowych bezluster na rynku (patrz nowe modele Nikona i Canona) i ludzie mogą przechodzić do tych systemów, m.in. także i z systemu m4/3.
    Ja już powolutku widzę wzrost ilości ofert i spadek cen lustrzanek i obiektywów do nich - oczywiście używanych, bo ceny niektórych nowych są odjechane...
    Taki Nikon D780 np. którego chętnie bym widział u siebie zamiast staruszka D750 jest prawie 2 razy droższy od bezlustra Z5

  10. #40
    tt
    Gość
    Na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy obiektywy używane, które mnie interesują czyli 25/1.4 lub 1.8, 15/1.7, 14-150 II, 35-100/2.8 a nawet 8-25 lub 12-100 na razie tanieją.
    Sporo ludzi będzie zamykać działalności. Rachunki będą coraz wyższe. Pierwsze pod nóż pójdą, jak zwykle, zabawki.
    Nie ma się z czego cieszyć. Ale kupować można, bo trafiają się naprawdę fajne okazje.
    Żeby tylko był czas i zdrowie na fotografowanie...

Podobne wątki

  1. E1 wyborem fotoreporterow;)
    By tymin3 in forum E-System
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23.01.06, 07:29
  2. Problem z wyborem
    By mirek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 1.05.04, 01:32
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 9.10.03, 10:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.