Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Wątek: Pomogliście z wyborem aparatu, pomóżcie z wyborem obiektywów :)

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Moim zdaniem obiektywu bez uszczelnień do MFT nie warto kupować.
    Też tak uważałem i gdy było 4/3 wydałem sporo kasy na uszczelnienia. Dzisiaj nie mam żadnego m4/3 z uszczelnieniem, a fotografuję głównie na "przelotach" rowerowych, na kajakach i na górskich wypadach i nic się złego nie dzieje w moje obiektywy. Btw mam body oraz obiektywy Olympusa + Panasonica. Nie widzę różnicy gdy nimi mixuję

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez ToTom Zobacz posta
    Kierując się zasadą Olympus do Olympusa sprawa wyboru jest zamknięta
    Z drugiej strony czytałem na forum (nie potrafię wskazać gdzie, bo przez tyle tych wątków przebrnąłem, że nie zliczę) że problemy "niefirmowych" obiektywów to - brak korekcji aberracji (dotyczy RAW?), gorzej działający AF zwłaszcza podczas filmowania, brak obsługi pierścienia przysłony.
    Czytałem też, że generalnie z kontrolą jakości (a właściwie z jakością wykonania) w m43 jest tak sobie (może nie dotyczy PRO). Więc trochę zależy, jak się trafi...
    Inaczej stawiając pytanie - czy Panasonic 25 na przysłonie 1.4 a potem przymknięty do 1.8 będzie widocznie lepszy? Np. ma fajniejsze rozmycie? Szukam w sieci przykładów, ale kiepsko mi to idzie.
    To ja może tak od siebie na szybko. Na moich budżetowych szkłach m43 nie widzę różnicy w aberracji chromatycznej i wszystkie pięknie aberrują Na szczęście przy wywoływaniu RAW można to szybko ogarnąć. AF w filmowaniu? To szaleństwo. Tylko MF
    Brak obsługi pierścienia to faktycznie problem w filmie, choć da się to przeżyć. Nie dostrzegłem nigdy jakiegoś babola w jakości wykonania obiektywów zarówno P jak i O. Ogólnie sobie je chwalę w całej rozciągłości. O dziwo kiedyś jak kupiłem sobie pierwsze OMD, to podczas robienia zdjęć wypadł mi uchwyt mocujący pasek do body. Podobno wtedy się to zdarzało, a więc ktoś na linii produkcyjnej się nie przykładał. Olympus na szczęście ładnie się zachował. Nie miałem oczywiście już gwarancji, ale naprawili to za grosze i za darmo zrobili mi przegląd puszki.

    Gdy kupuję obiektywy patrzę na te dwie strony:
    www.imaging-resource.com
    www.optyczne.pl

  2. #12
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Dwa zdjęcia Panasonic-Leica 25/1,4 @ 1,4

    Nazwa:  P1024815.jpg
Wyświetleń: 206
Rozmiar:  877,8 KB


    Nazwa:  P1024793.jpg
Wyświetleń: 229
Rozmiar:  682,3 KB
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Dwa zdjęcia Panasonic-Leica 25/1,4 @ 1,4
    @Bodzip No i nie pomogłeś...
    On nie ma kota
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  4. #14
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    @Bodzip No i nie pomogłeś...
    On nie ma kota
    No cóż, musi kupić Olympusa
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #15
    tt
    Gość
    @Bodzip - bardzo ładne nieostrości w tle...

    @Rysiek_O ale mam psa Nada się?


    Załącznik 238548

  6. #16
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Nie ma problemu, jest i pies Też PanaLeica 25/1,4 @1,4

    Nazwa:  P1047594.jpg
Wyświetleń: 258
Rozmiar:  2,14 MB
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #17
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    636
    Siła reputacji
    130
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    No cóż, musi kupić Olympusa
    ... albo kota ...

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    A to Panasonic LUMIX G 20 mm f/1.7 II ASPH na pełnej dziurze. Bardzo fajny, a na dodatek lekki i tani. MZ do filmu fajna rzecz

    Nazwa:  P8263090.jpg
Wyświetleń: 255
Rozmiar:  257,1 KB


    Nazwa:  P8143046.jpg
Wyświetleń: 189
Rozmiar:  406,8 KB


    Nazwa:  P8143026.jpg
Wyświetleń: 228
Rozmiar:  412,2 KB

  9. #19
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Też tak uważałem i gdy było 4/3 wydałem sporo kasy na uszczelnienia. Dzisiaj nie mam żadnego m4/3 z uszczelnieniem, a fotografuję głównie na "przelotach" rowerowych, na kajakach i na górskich wypadach i nic się złego nie dzieje w moje obiektywy. Btw mam body oraz obiektywy Olympusa + Panasonica. Nie widzę różnicy gdy nimi mixuję
    Ja używam tylko i wyłączne uszczelnionych obiektywów, niezależnie od systemu, z trzech powodów:
    - MFT używam do fotografii przyrody, np. w deszczu, i wiele razy chodziłem godzinami po lesie z aparatem ręku kiedy deszcz padał naprawdę mocno i aparat po prostu ociekał wodą. Bez dobrze uszczelnionego body z zamocowanym dobrze uszczelnionym obiektywem efekt czegoś takiego to sprzęt do wymiany.
    - uszczelnienia to zdecydowanie mniejsza liczba syfów na matrycy (albo wcale), i syfów w obiektywie.
    - lepiej się z tym czuję

    Aczkolwiek całkowicie rozumiem osoby którym uszczelnienia nie są potrzebne. W moim przypadku jest też trochę tak, że obiektywy które kupuję (seria PRO w Olympusie lub Panasonic Leica) po prostu są uszczelnione tak czy owak, nie kupuję ich dla uszczelnień samych w sobie tylko ze wszystkich innych względów również.

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    301
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Ja używam tylko i wyłączne uszczelnionych obiektywów, niezależnie od systemu, z trzech powodów:
    - MFT używam do fotografii przyrody, np. w deszczu, i wiele razy chodziłem godzinami po lesie z aparatem ręku kiedy deszcz padał naprawdę mocno i aparat po prostu ociekał wodą. Bez dobrze uszczelnionego body z zamocowanym dobrze uszczelnionym obiektywem efekt czegoś takiego to sprzęt do wymiany.
    - uszczelnienia to zdecydowanie mniejsza liczba syfów na matrycy (albo wcale), i syfów w obiektywie.
    - lepiej się z tym czuję

    Aczkolwiek całkowicie rozumiem osoby którym uszczelnienia nie są potrzebne. W moim przypadku jest też trochę tak, że obiektywy które kupuję (seria PRO w Olympusie lub Panasonic Leica) po prostu są uszczelnione tak czy owak, nie kupuję ich dla uszczelnień samych w sobie tylko ze wszystkich innych względów również.
    Wystarczy punkt trzeci

Podobne wątki

  1. E1 wyborem fotoreporterow;)
    By tymin3 in forum E-System
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23.01.06, 07:29
  2. Problem z wyborem
    By mirek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 1.05.04, 01:32
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 9.10.03, 10:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.