Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 97

Wątek: Polexit bez polityki

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    270
    Moja galeria

Polexit bez polityki

Nie chodzi mi o rozkminy, czy będzie, czy nie i kto ma rację. Powiedzmy, że jest taka opcja lub bycie w UE trzeciej prędkości Prywatny bilans ewentualnych zysków i strat. Skąd wątek? Bo pierwsza myśl o Polexicie nieco mnie przeraziła, ale jak zacząłem o tym dłużej myśleć, to dostrzegłem pozytywy.
    Ja zacząłem analizować okres w którym żyję (czyli chyba dominujące na forum pokolenie w wieku okołoemerytalnym), to doszedłem do wniosku, że niezależnie od tego, co będzie dalej, to i tak miałem niesamowite szczęście życia w czasie bez wojny, no w każdym razie bez takiej, w której lała się krew (na naszych terenach) i mam wrażenie, że prawdopodobieństwo takiej wojny w przyszłości też jest znikome. Rosja pięknie nas rozgrywa bez jednego wystrzału. Poza tym, to geopolitycznie jesteśmy na pograniczu Rosji i Europy, a historia kołem się toczy. Nie jestem mocny z historii, ale chyba jesteśmy jedynym pokoleniem, które z własnej woli może zaliczyć pełne koło od dominacji Rosji, przez Europę, znów do dominacji Rosji. Owszem, tak bywało, ale chyba nigdy z demokratycznej woli narodu.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.

Awatar Hiszpan63
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria
    Obyśmy nie musieli doświadczać tej polskiej demokracji w warunkach polexitu ... ludziki w wieku produkcyjnym , przede wszystkim dadzą nogę jak najdalej . Ciekawe kto będzie tyrał na emerytury .

| OlyJedi Awatar koronax
    Mieszka w
    silesia
    Siła reputacji
    265
    Moja galeria
    Polska jest członkiem UE od 2004 r. Jest więc pokolenie w naszym kraju które nie zna funkcjonowania kraju poza UE.
    Do strefy Schengen można jeździć tylko z dowodem osobistym. Za czasów PRL było to nie do pomyślenia. Wtedy jeszcze paszporty trzymała w sejfach milicja.
    To były czasy.
    Polexit ? Nie zdziwiło by mnie to.
    Choć ciężko mi to uwierzyć .

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    198
    Moja galeria
    Trudno uciec od polityki jeśli na tapecie jest Polexit, ale spróbuję - liczę na to, że nie doczekam tego mementu w swoim życiu. O udało się

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    270
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koronax Zobacz posta
    Polska jest członkiem UE od 2004 r. Jest więc pokolenie w naszym kraju które nie zna funkcjonowania kraju poza UE.
    ...
    I to pokolenie jest bierne, bo uważa stan obecny za coś naturalnego, a straci najwięcej. Wyjadą? Nie oszukujmy się, raczej nie wszyscy. Dla większości będzie to szok. Dla mnie? Nie takie czasy się przeżyło, fajnie, że mamy autostrady, kilka lat wytrzymają w przyzwoitym stanie...

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Pisząc "bez polityki" miałem na myśli brak narzekania na aktualną władzę. Wyobraźmy sobie, że nagle budzimy się poza Unią bez wnikania jak to się stało.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.

Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    198
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koronax Zobacz posta
    Polexit ? Nie zdziwiło by mnie to.
    Choć ciężko mi to uwierzyć .
    Niestety, ale czasem hasełko rzucone przez populistę zamienia się czasem w lawinę, których skutków sam pomysłodawca nawet nie ogarnia. Tak jak to miało miejsce z Brexitem. Obyśmy nie musieli się mierzyć ze skutkami wyjścia Polski z EU. Zasadniczo nawet dziecko w 5 klasie powinno sobie poradzić z prostym zestawieniem zysków i strat w ujęciu finansowym
    Ostatnio edytowane przez cissic ; 28.10.21 o 17:15

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    270
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    ....Zasadniczo nawet dziecko w 5 klasie powinno sobie poradzić z prostym zestawieniem zysków i strat w ujęciu finansowym
    Zasadniczo masz rację, ale czynne prawo wyborcze nie ogranicza się do osób, które prezentują intelekt na poziomie przeciętnego dziecka w piątej klasie lub wyższy.

Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    198
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Zasadniczo masz rację, ale czynne prawo wyborcze nie ogranicza się do osób, które prezentują intelekt na poziomie przeciętnego dziecka w piątej klasie lub wyższy.
    musimy się więc godzić na wszystkie ułomne aspekty życia w demokracji

| OlyJedi Awatar wyszomir
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    340
    Moja galeria
    Cóż... smutna prawda jest taka, że ktoś tych rządzących do parlamentu wybrał. I w odróżnieniu od ubiegłorocznych wyborów prezydenckich nie ma poważnych głosów zarzucających wyborom parlamentarnym z 2019 roku nieuczciwość. W wyniku coraz bardziej prawdopodobnego polexitu obudzimy się jako społeczeństwo w nocniku, być może też w dłuższej perspektywie czasowej utracimy suwerenność (jeśli nie zostaniemy UE to wpadniemy w łapy Rosji) ale sami sobie jako społeczeństwo zgotowaliśmy taki los wybierając już dwa razy (w 2015 i 2019) taki a nie inny skład Sejmu. Zwłaszcza w 2019 - bo po czterech latach rządów trzeba było skrajnej naiwności by nie widzieć w którą stronę nas rządzący prowadzą.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    447
    Moja galeria
    Dzisiaj dotarła informacja, że w dniu 3 listopada Kongres USA organizuje wysłuchanie na temat erozji demokracji na Węgrzech i w Polsce.
    A jako że amerykanie mają pierdolca na punkcie wolnościowym - wiadomo jakimi konkluzjami to wysłuchanie się skończy.
    https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...acji-w-polsce/
    Biorąc powyższe pod uwagę - wyjście Polski z UE może spowodować usunięcie nas lub zmarginalizowanie w NATO. A co za tym idzie wpadamy w łapy Rosji.
    Brytyjczycy odczuli brexit mocno. Ale są krajem na tyle zdyscyplinowanym, demokratycznym, a także niezależnym militarnie że sobie poradzą. My nie.
    Szkoda mi jednego - w czasie strajków Solidarności - tej prawdziwej Solidarności trochę się tam udzielałem. Osobiście byłem po imieniu z Anią Walentynowicz.
    Więc szkoda mi tego co się wtedy dokonało, szkoda mi zakłamywania historii, gloryfikowania ludzi, którzy wtedy siedzieli w ostatnich rzędach lub pieluchy w zębach nosili.
    Dziś ani wiek, ani stan zdrowia nie pozwoli mi wyjść na ulicę, ani... jak ktoś wyżej napisał - wyjechać.
    Podsumowując - jesteśmy w ogólności durnym narodem, który za psi potrafi się sprzedać. Nie będę tego uzasadniał, bo pojechałbym zbyt mocno - a po co ?
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||popieram stopkę Krakmana ||