Strona 4 z 40 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 398

Wątek: Lampa błyskowa Metz 48 AF-1

  1. #31
    rocco
    Gość
    1 tak a czy ma fotocelę to nie wiem.
    Chyba nie

  2. #32
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    58 af-1 ma tryb auto i bardzo dobrze się sprawdza. Rzekł bym nawet że lepiej niż TTL. Co do wyzwalania zdalnego to sam kupując nie doczytałem dokładnie i myśląc że ma takie wyzwalanie z byle lampy rozczarowałem się nieco bo czegoś takiego nie ma. Wyzawalać można tylko drugą lampą Metz'a (przynajmniej tak jest w instrukcji).
    Zaraz po zakupie 48 semki trzeba sprawdzić czy dobrze się sprawdza wspomaganie AF. Piszę to dlatego, że w egzemplarzu mojego brata światło wspomagające AF nie trafia w rządany punkt i wogóle nie pomaga (za wysoko). Trzeba ją docisnąć ręką i jest OK. Wydaje mi się że jest to powód do reklamacji. W 58 takiego problemu nie mam.
    mente et malleo

  3. #33
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez marecki Zobacz posta
    Zaraz po zakupie 48 semki trzeba sprawdzić czy dobrze się sprawdza wspomaganie AF. Piszę to dlatego, że w egzemplarzu mojego brata światło wspomagające AF nie trafia w rządany punkt i wogóle nie pomaga (za wysoko). Trzeba ją docisnąć ręką i jest OK. Wydaje mi się że jest to powód do reklamacji. W 58 takiego problemu nie mam.
    A czy to nie ma zwiazku z ogniskowa? Ktos gdzies pisal, ze powyzej jakiejs [nie wiem dokladnie, jakas w kicie... ] jest okej, blizej - wzorek jest za wysoko.
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  4. #34
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    A czy to nie ma zwiazku z ogniskowa? Ktos gdzies pisal, ze powyzej jakiejs [nie wiem dokladnie, jakas w kicie... ] jest okej, blizej - wzorek jest za wysoko.
    Chodzi o blad paralaksy, czy cos w ten desen.
    Warto zapoznac sie z tekstem Rocco zamieszczonym w Olypedii. Dosc dokladnie opisal tam lampe Metz 48-AF 1.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  5. #35
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    A czy to nie ma zwiazku z ogniskowa? Ktos gdzies pisal, ze powyzej jakiejs [nie wiem dokladnie, jakas w kicie... ] jest okej, blizej - wzorek jest za wysoko.
    W każdym razie w 58 takiego problemu nie ma. Wzorzec wspomaga w całym zakresie bez problemu.
    mente et malleo

  6. #36
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Bełchatów/Warszawa
    Posty
    147
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

  7. #37

    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    N.Sącz (okolice)
    Posty
    110
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Marecki napisał:
    "Zaraz po zakupie 48 semki trzeba sprawdzić czy dobrze się sprawdza wspomaganie AF. Piszę to dlatego, że w egzemplarzu mojego brata światło wspomagające AF nie trafia w rządany punkt i wogóle nie pomaga (za wysoko). Trzeba ją docisnąć ręką i jest OK. Wydaje mi się że jest to powód do reklamacji. W 58 takiego problemu nie mam."
    Nie koniecznie to jest wadą lampy, ja to samo miałem z Tumaxem, następnie po kupnie nowej 48-emki było to samo, lampa świeciła paski za wysoko. Ponieważ to było przy dwóch lampach na tym samym aparacie, podejrzewam że szyna w aparacie była lekko przechylona, tym bardziej mam to przekonanie że po zmianie aparatu lampa świeci dobrze! Ja w Tumaxie poprawiłem tę wadę w prosty sposób. Odkręciłem stopkę i z tyłu (lampa świeciła za wysoko) podłożyłem wąziutki paseczek kartki papieru, jak było mało dołożyłem grubszy i zakręciłem. W ten sposób ją ustawiłem i było OK. Metz ma trochę większą powierzchnię świecenia niż Tumax i nawet jeśli świeci trochę za wysoko to jeszcze łapie ostrość. Metza nie musiałem poprawiać chociaż też trochę za wysoko świecił. W tym aparacie mam idealnie na środku pola pomiarowego. Co potwierdza że w tamtym aparacie (E-500) była źle ustawiona szyna.
    Ostatnio edytowane przez XXL ; 1.09.08 o 20:28
    ...dobra puszka, nigdy nie jest zła. Oly E-510 z Metzem 48AF-1.Do tego Nikon D7000 i D5100, Nikon SB600, Sunpak PZ5000AF i jeszcze trochę innego sprzetu.

  8. #38

    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    A czy ta 48 AF-1 wysyła przedbłyski przed ekspozycją? Chodzi mi o wykorzystanie jej błysku do wyzwolenia innych fleszy na fotocelę. Czy można ustawić jeden błysk?

  9. #39

    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    N.Sącz (okolice)
    Posty
    110
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    W trybie TTL lampa ma przedbłysk pomiarowy i tuż za nim właściwy błysk. Jednak ten przedbłysk jest, moim zdaniem, nie do wykorzystania dla innej lampy z tego względu że jest on przed błyskiem właściwym i służy do dokonania pomiary przez aparat więc wyzwolenie błysku innej lampy (lamp) w tym czasie mijało by się z celem. W ustawieniu lampy M (manual) nie ma tego przedbłysku, jest tylko jeden błysk który można ustawić jako pełna moc, lub inna, ułamkowa część mocy, jest jeszcze ustawienie 1 lub 2 "lamelka". Ale innych ustawień nie widzę, a instrukcji nie mam pod ręką, chociaż nie przypominam sobie aby coś takiego było w niej opisane.
    ...dobra puszka, nigdy nie jest zła. Oly E-510 z Metzem 48AF-1.Do tego Nikon D7000 i D5100, Nikon SB600, Sunpak PZ5000AF i jeszcze trochę innego sprzetu.

  10. #40

    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Problem z Metz 48 AF-1 zoom er

    Witajcie!
    (To moj pierwszy post.)
    Mam problem z moim Flash gunem Metz 48 AF-1. Mianowicie pod podlaczeniu do body, na chwile pokazuje mi wartosc zoom 35 mm i po chwili zaczyna migac "Er" w miejscu wartosci. Dzieje sie to przy roznych obiektywach. Tak jak by sie cos zawiesilo. Uzywam systemu E-510.
    Prosze o pomoc.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Lampa OLY? METZ?
    By bartek2807 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18.05.11, 11:28
  2. Lampa błyskowa Metz 44 AF-1
    By zomp in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 1.02.11, 11:38
  3. lampa metz 44 AF
    By kmc in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16.03.07, 17:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.