Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58

Wątek: Pierścieniowa lampa błyskowa Ring flash FS-SRF11

  1. #1
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Pierścieniowa lampa błyskowa Ring flash FS-SRF11

    było sobie życie

  2. #2

    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    zagranica
    Posty
    32
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Flash Ring i E-500

    Witam po dlugiej przerwie,

    Mianowicie mam zgryz, bo potrzebuje rozszerzyc mozliwosci mojego E-500 o robienie zdjec makro, a dokladnie zdjec do dokumentacji stomatologicznej. Aparat sam w sobie powiniene dac rade, wiec problemu nie ma, decyzja zapadla, ze poki co ring flash podepniemy pod 14-54mm, a z czasem moze kupimy stalke 50mm. Jednakze nasuwa mi sie pytanie - czy ww ring flash bedzie dobrze wspolpracowal z E-500, czy nie okaze sie, ze jakies funkcje nie dzialaja, bo aparat tego nie ma, czy np. AF nie bedzie dzialal bo cos tam. Pytam, bo nic nie moge znalezc w necie, a lampa troche droga by metoda prob i bledow sie zabawiac, a ewentualne informacje odwoluja sie do E-1...

    Mam nadzieje, ze pomozecie i ze w dobrym miejscu pytam,

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez nieboraku ; 17.11.08 o 22:00

  3. #3
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Będzie dizałał bez problemu.

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    zagranica
    Posty
    32
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Dzieki za odpowiedz - jakos mi wczesniej umknela.

    Czyli w pelni bede mogl wykorzystac mozliwosci lampy i E-500 nie powiniene jej ograniczac/lampa nie powinna ograniczac E-500 w niczym?

  5. #5
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Ograniczy cię odległość przedmiotowa i kąt widzenia obiektywu. Pytanie czy pierścieniowa, czy dwupalnikowa będzie lepsza. Pytanie co chcesz dokumentować, bo trzonowego zęba takim zestawem nie sfotografujesz (chyba).

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  6. #6
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria
    Nie wiem jak ta lampa będzie działać z 14-54 jeżeli chodzi o dokumentację stomatologiczną, z 50 działa wzorowo (testowałem), ja stosuję do makro ten typ lampy ale innego producenta. Zrobiłem sobie nawet kilka fotek zębów trzonowych i mogę powiedzieć że światło w jamie ustnej rozchodzi się doskonale (kompletny brak cieni), trzeba tylko ostrożnie oddychać by obiektyw 50 mm nie zaparował.
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    zagranica
    Posty
    32
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    Ograniczy cię odległość przedmiotowa i kąt widzenia obiektywu. Pytanie czy pierścieniowa, czy dwupalnikowa będzie lepsza. Pytanie co chcesz dokumentować, bo trzonowego zęba takim zestawem nie sfotografujesz (chyba).

    Pozdrawiam
    Obecnie żona (bo to ma być zestaw dla żony), jedzie na starym Nikonie właśnie z lampą pierścieniową - z tym, że to zestaw kolegi z gabinetu obok, który pożycza jak potrzebuje. Więc zakładam, że skoro taki tandem daje radę, to z Olim pierścieniowa też powinna hulać...

    Kiedyś było zestawienie (diagram) z różnymi konfiguracjami Olympusa, i zdaje się, że właśnie do zastosowań stomotalogicznych sugerowali lampę pierścieniową. Inne zestawy 'profesjonalne' też oferowano z lampą pierścieniową i na tym bazuję, że powinna dać radę .
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez Muminek Zobacz posta
    Nie wiem jak ta lampa będzie działać z 14-54 jeżeli chodzi o dokumentację stomatologiczną, z 50 działa wzorowo (testowałem), ja stosuję do makro ten typ lampy ale innego producenta. Zrobiłem sobie nawet kilka fotek zębów trzonowych i mogę powiedzieć że światło w jamie ustnej rozchodzi się doskonale (kompletny brak cieni), trzeba tylko ostrożnie oddychać by obiektyw 50 mm nie zaparował.
    50mm będzie w planie, ale najpierw lampa. Pochwal się, jaką inną lampę używasz? Może trochę grosików zaoszczędzę, bo obecna cena trochę odstrasza...
    Ostatnio edytowane przez nieboraku ; 21.11.08 o 16:26 Powód: Automatyczne scalenie postów

  8. #8
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria
    Do zdjęć makro używam od trzech lat lampę Digi-Slave Ring Flash RF-50, kosztowała około 200$, ma funkcję AUTO i Manual, funkcja Auto działa w zakresie odległości 30-95 cm od fotografowanego przedmiotu, ja zawsze fotografuję ustawiając parametry naświetlania ręcznie, fotografuję tylko roślinki i trochę owady i tutaj lampa sprawdza się wyśmienicie, oczywiście w tej lampie błysk wyzwalany jest błyskiem wbudowanej lampy błyskowej lub innej, tutaj można zerknąć jak to wygląda http://www.srelectronics.com/ . Na forum można poczytać o innych lampach kołowych które są dostępne w kraju w podobnie niskich cenach można wpisać w opcji "szukaj" ring flash.
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    zagranica
    Posty
    32
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Spojrzałem w profil i znalazłem, jakiej lampki używasz. Poszukałem, pogrzebałem w necie i nasuwa mi się teraz pytanie. Lampka, o której piszesz, w UK, gdzie przebywam, kosztuje 100 funtów. Lampa Olympusa około 420 funtów, czyli ponad 4 razy drożej. Aczkolwiek kasa na Olympusowska lampe jest i tu pytanie - czy warto zaoszczędzić 75% ceny tamtej lampy i kupić Digi-Slave lub coś podobnego, czy jednak warto dołożyć i kupić 'pełnoprawną' lampę pierścieniową? Jak bardzo różne są te lampy i jak bardzo warto płacić więcej?

  10. #10
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria
    Jeżeli są na tą lampę fundusze to Ring flash FS-SRF11 jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, kontroler błysku perfekcyjnie poprawia współpracę lampy z aparatem, nie trzeba na początku tak wiele eksperymentować z ręcznymi nastawami, jest też więcej prądu na większą ilość błysków. Digi-Slave Ring Flash RF-50 da takie samo światło, tylko dla uzyskania dobrych efektów trzeba trochę poeksperymentować, no i zasilana jest niestety tylko 2 akumulatorkami AA, które często trzeba zmieniać jeżeli robi się dużo zdjęć. Mając fundusze, napewno lepiej zainwestować w oryginał Olympusa, takie moje zdanie, bo pewnie sam tak kiedyś zrobię. Pozdrawiam.
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

Podobne wątki

  1. Ring flash
    By Goro2001 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20.12.10, 09:42
  2. ring flash studyjny
    By nightelf in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.10.10, 14:21
  3. Zrób to sam - pierścieniowa lampa błyskowa
    By RadioErewan in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 6.02.09, 23:42
  4. Ring Flash do e-xxx
    By viruuss in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 1.02.09, 11:09

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.