Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58

Wątek: Pierścieniowa lampa błyskowa Ring flash FS-SRF11

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    wawa
    Posty
    28
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    a taniej?

    witam wszystkich,
    ja też zamierzam kupić lampę do makro, ale zależy mi na niskiej cenie - bo chodzi o czysto amatorskie stosowanie od czasu do czasu.

    w dodatku używam starej lampy soligor - typu nawet nie da się odczytać.

    czy takie wymysły jak ten mają sens?:
    http://cgi.ebay.com/Digital-Macro-Ri...2em118Q2el1247

    a może coś innego do 100$ możecie polecić?

    Pozdro,
    Paweł.

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Posty
    62
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Mam pytanie. Zamówiłem sobie właśnie tą lampę pierścieniową i ku mojemu ogromnemu zdziwieniu okazało, że by używać ja z ZD50 muszę dokupić jakiś pierścień za ponad 400 zł bo nie ma go w zestawie. Przyznam, że strasznie to denerwujące jak kupuje się lampę do makro i okazuję się, że i tak nie pójdzie bez dodatkowego akcesorium. Można to jakoś obejść? Tzn używać jej do makro bez adaptera lub też kupić jakiś tańszy zamiennik??
    E-3, HDL-4, ZD50, FL50R, + cała masa rzeczy które bardzo chciałbym mieć, a jeszcze nie mam...

  3. #23
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Zastosuj cokolwiek co przytrzyma lampe centralnie z obiektywem.Druga sprawa to to,ze producent nie wie z jakim obiektywem bedziesz jej uzywac.

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    325
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    ravee_n - mam pytanie, czy ta lampa to może z promocji olympusa? - bo tam jest napisane o jakimś pierścieniu adaptera :

    "
    Zestaw pierścieniowej lampy błyskowej SRF-11 z pierścieniem adaptera FR-1

    I oto ostatnia pozycja z naszej gamy promocyjnych akcesoriów. Możesz zyskać sumę w wysokości 2899 zł jeśli wybierzesz zestaw Pierścieniowej lampy błyskowej SRF-11, który obejmuje Pierścieniową lampę błyskową, Kontroler błysku dla makrofotografii oraz Pierścień adaptera. Pierścieniowa lampa błyskowa oferuje pozbawione cieni, jednorodne oświetlenie dla makrofotografii, wykorzystywane na przykład przy zdjęciach biżuterii, w fotograficznej dokumentacji dentystycznej oraz innych pracach dokumentacyjnych. Głowicę flesza można dołączyć do obiektywów makro ZUIKO DIGITAL 35mm & ED 50mm poprzez pierścień adaptera FR-1. "

    I tak sam sie zastanawiam, czy biorąc tą lampkę dostaje się komplet czy mimo wszystko coś jeszcze trzeba dokupić ?

    Może ktoś mądry podpowie ?

    pozdrawiam

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    297
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Witam
    Mam taki zestaw i nic dodatkowego nie potrzebujesz ( chyba, że baterie... ) - a jeśli jest w zestawie redukcja na obiektyw 50mm f2.0 to świetnie.
    Komplet składa się z dwóch elementów - kontrolera plus samej lampy - należy pamiętać, że nie na każdy obiektyw to cudo założysz - najlepiej jednak celować lampę na obiektyw ZD50mmf2.0
    Pozdrawiam
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez ravee_n Zobacz posta
    Mam pytanie. Zamówiłem sobie właśnie tą lampę pierścieniową i ku mojemu ogromnemu zdziwieniu okazało, że by używać ja z ZD50 muszę dokupić jakiś pierścień za ponad 400 zł bo nie ma go w zestawie. Przyznam, że strasznie to denerwujące jak kupuje się lampę do makro i okazuję się, że i tak nie pójdzie bez dodatkowego akcesorium. Można to jakoś obejść? Tzn używać jej do makro bez adaptera lub też kupić jakiś tańszy zamiennik??
    też miałem ten problem... kupiłem adapter w Hong-Kongu - za 220 z przesyłką...
    Adapter dokup bo warto - będzie solidnie i profi - sam adapter jest bardzo dobrze wykonany.
    Na obiektyw 14-54mm lampę założysz bezpośrednio.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez AndrzejSzczecin ; 12.02.09 o 16:26 Powód: Automatyczne scalenie postów
    "Gdyby teoria sprawdzała się w praktyce nie musielibyśmy praktykować sprawdzianów teoretycznych teoretycznie bardzo praktycznych, ale w praktyce nie sprawdzalnych..."

  6. #26
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ravee_n Zobacz posta
    Mam pytanie. Zamówiłem sobie właśnie tą lampę pierścieniową i ku mojemu ogromnemu zdziwieniu okazało, że by używać ja z ZD50 muszę dokupić jakiś pierścień za ponad 400 zł bo nie ma go w zestawie. Przyznam, że strasznie to denerwujące jak kupuje się lampę do makro i okazuję się, że i tak nie pójdzie bez dodatkowego akcesorium. Można to jakoś obejść? Tzn używać jej do makro bez adaptera lub też kupić jakiś tańszy zamiennik??
    Da się za grosze przytrzymać zaraz podeślę link do odpowiedzi na Twe pytania


    https://forum.olympusclub.pl/showthr...ight=zamiennik


    Cytat Zamieszczone przez Jack Zobacz posta
    Siemka, lampa podwójna do makro jest bardzo przyjazna dla różnych obiektywów. Zasadniczo mocowana jest w ten sposób, że główny pierścień mocujący wkręca się w gwint filtrów fi 67mm. Jeżeli masz obiektywy o gwincie filtra mniejszym, jak 67, to sobie kupujesz w Stodole pierścień redukcyjny z 67 mm na gwint obiektywu i załatwione za 30,- zeta
    Pozdrawiam
    Jack
    podobnie jest jak mniemam w pierscieniowej lampie

    30 PLN to zawsze mniej niz 220

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Posty
    62
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Kurcze! Zeman2 masz racje Ale jest tu pewna nieścisłość! Tu jest napisane, że adapter jest http://www.partner.olympus.pl/2009.0...oj_system.html
    zaś, tutaj nie ma o tym słowa: http://www2.olympus.pl/consumer/208_20639.htm
    I gdzie jest prawda??
    E-3, HDL-4, ZD50, FL50R, + cała masa rzeczy które bardzo chciałbym mieć, a jeszcze nie mam...

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    325
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ravee_n Zobacz posta
    Kurcze! Zeman2 masz racje Ale jest tu pewna nieścisłość! Tu jest napisane, że adapter jest http://www.partner.olympus.pl/2009.0...oj_system.html
    zaś, tutaj nie ma o tym słowa: http://www2.olympus.pl/consumer/208_20639.htm
    I gdzie jest prawda??
    No cóż, aby rozwiac wątpliwości pozwoliłem sobie na telefon do centrali w Warszawie i dowiedziałem się, że właściwe informacje dotyczące promocji znajduja się na stronie www.partner.olympus.pl , a w związku z tym zgodnie z tym co tam napisano w skład zestawu gratisowego pierścieniowej lampy( promocja kup e-3 dostaniesz gratis) wchodzą: lampa, kontroler błysku oraz rzeczony adapter - czyli komplet

    pozdrawiam

    ps. lubię też pomarańczowy - dzięki Grizz
    Ostatnio edytowane przez zeman2 ; 12.02.09 o 19:48

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Posty
    62
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Jeny... Dzięki Ci bardzo
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    A tak na marginesie... Jak to jest z gwarancjami do gratisów? Obowiązują? Od kiedy?
    Ostatnio edytowane przez ravee_n ; 12.02.09 o 20:41 Powód: Automatyczne scalenie postów
    E-3, HDL-4, ZD50, FL50R, + cała masa rzeczy które bardzo chciałbym mieć, a jeszcze nie mam...

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Posty
    62
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Ważne!!! Czy ktoś z was otrzymał już

    Zestaw pierścieniowej lampy błyskowej SRF-11 z pierścieniem adaptera FR-1

    z promocji Olympusa?? Bo tak jak kurde miałem złe przeczucia tak się spełniły! Przyszedł bez adaptera. Oraz bez polskiej instrukcji. A adapter jest mi niezbędny. Dzwoniłem już do Olympusa i oni też potwierdzili ze powinien być i postarają się to wyjaśnić. Ale może ktoś z Was już wie czemu tak się stało? Może dosyłają go później z instrukcją? Help!!!
    E-3, HDL-4, ZD50, FL50R, + cała masa rzeczy które bardzo chciałbym mieć, a jeszcze nie mam...

Podobne wątki

  1. Ring flash
    By Goro2001 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20.12.10, 09:42
  2. ring flash studyjny
    By nightelf in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.10.10, 14:21
  3. Zrób to sam - pierścieniowa lampa błyskowa
    By RadioErewan in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 6.02.09, 23:42
  4. Ring Flash do e-xxx
    By viruuss in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 1.02.09, 11:09

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.