Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: 27 października 2021 r Co to będzie??

  1. #21
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Od wielu dni panasonic zapowiadał wydarzenie na 27.10. I mamy 27, i dowiadujemy się, że pracują dalej nad gh6, i nie zostawia micro. To jest k...... a żenujące.

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    ... To jest k...... a żenujące.
    Niby tak, ale czego tak realnie oczekujesz od m4/3? Na video się nie znam, ale w foto system wydaje się dojrzały, mówiąc mniej elegancko, doszedł do ściany. Więcej pikseli? Trudno będzie nakarmić wzrost ilości podobnym przychodem realnej ilości detali. Jakieś szkła? Z zakresu może brakować dłuższego makro, ale na świecie jest pełno tanich i dobrych setek do podpięcia przez adapter, a AF? Kto dba w makro o AF? Jaśniejsze szkła? Nie oszukujmy się, jak komuś brakuje jasności, to prędzej pójdzie w FF niż przepłaci za "megajasne" olki. Byłem ciekaw dzisiejszych rewelacji, ale ich brak zupełnie mnie nie zaskakuje.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Jest takie przysłowie "Krowa, która dużo muczy mało mleka daje". Idealne pasuje to takich prasowanych eventów.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  4. #24
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Niby tak, ale czego tak realnie oczekujesz od m4/3? Na video się nie znam, ale w foto system wydaje się dojrzały, mówiąc mniej elegancko, doszedł do ściany. Więcej pikseli? Trudno będzie nakarmić wzrost ilości podobnym przychodem realnej ilości detali. Jakieś szkła? Z zakresu może brakować dłuższego makro, ale na świecie jest pełno tanich i dobrych setek do podpięcia przez adapter, a AF? Kto dba w makro o AF? Jaśniejsze szkła? Nie oszukujmy się, jak komuś brakuje jasności, to prędzej pójdzie w FF niż przepłaci za "megajasne" olki. Byłem ciekaw dzisiejszych rewelacji, ale ich brak zupełnie mnie nie zaskakuje.
    Już nie o to chodzi, że czegoś oczekuje od micro. Tylko to jasnej cholery po co zapowiadać wydarzenie, na którym nie ma się nic do zaprezentowania.

    No ale jeśli już mowa o tych moich oczekiwaniach , to ja nie mam ciśnienia akurat na nową puszkę, a nawet jak gh6 wejdzie, to wątpię abym go kupił. Ale takiego gx10 z nową matryca, nawet bardziej upchana, to kto wie. Szkła mnie już mało jakie rajcuja. Tak czy siak, progres jakiś bym oczekiwał, bo lubię ten system mimo jego ulomosci, i jeszce trochę lat bym mu po kibicował.

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Nazwa:  Bildschirmfoto-2021-10-28-um-8.08.42-AM.png
Wyświetleń: 196
Rozmiar:  92,8 KB


    Tutaj widać też nowy obiektyw. Ma dwa pierścienie, więc jest zoom, ale wygląda na bardzo mały.

    [edit]
    Chociaż nie, fałszywy alarm. To może być 12-40.
    Ostatnio edytowane przez epicure ; 28.10.21 o 09:26
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    OM Solutions chciało się zaprezentować światu jako OM Solutions. Podając swoje korzenie, skąd się wzięli i co chcą dalej robić. To filmik prezentujący markę, a nie produkt. Nic więcej nie oczekiwałem, bo przed premierą filmu wiedziałem, że będzie on o tym.

  7. #27
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    https://youtu.be/qlOQwWZXvFk
    Co o tym myślicie?
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  8. #28

    Dołączył
    Nov 2020
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    41
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Teorie jak to teorie, są mniej lub bardziej nie/prawdopodobne, ale ...

    1. Sytuacje Panasonica i OM System są diametralnie różne. Pierwsza z nich miała od zawsze ambicje konkurowania z Sony. Dla niej branża fotooptyczna to jeden z wielu kierunków działań, a i w tym segmencie stoi na dwóch formatach (m43, FF).
    Z OM System jest zupełnie inaczej. Nie dość że tylko foto-optyka, to jeszcze wyłącznie w jednym formacie m43.

    2. Dla mnie efekt WOW kojarzył się z wejściem w nowy format. To by było prawdziwe WOW. Takie nowe otwarcie, z przytupem. Na przykład wejście w MF. To by było TO. Jednak po ostatniej prezentacji szanse na to są mniejsze.

    Realnie, na co czekam ? Co jest według mnie możliwe ?

    1. nowy procesor
    2. większy bufor
    3. wizjer o większej rozdzielczości i o większej częstotliwości odświeżania.
    4. wielodotykowy ekran LCD o większej rozdzielczości.

    Nowa matryca ? jak najbardziej, ale nie musi mieć więcej jak 21 mpix.
    To tyle. Mniej oczekuje przełomu w optyce, a bardziej na zmiany wokół niej.

    Aha, chciałbym natywną wersję Olympusa Workspace na linuksa.
    Olympus O-MD E-M10 Mark III + 14-42mm f/3.5-5.6 EZ

  9. #29
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Ciekawe masz marzenia, jeśli o mnie chodzi to wystarczyłaby lepsza matryca - tak, niech ma te 20Mpx ale niech dużo mniej szumi i będzie system marzeń . Choć średni format to też by było coś, może na mocowaniu Fuji, żeby była baza szkieł na start (takie gf 110mmf f2 podobno daje rade i jest tańszy od 85 1.2 Canona)?

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Może i daje radę, ale do 1,2 daleka droga.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. WiTL Wielkanocny 03.04.2021-05.04.2021
    By apz in forum Wystawy DitL
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 4.05.21, 00:36
  2. Bedzie 9 mm f2.8 do m4/3?
    By sylwiusz in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 7.08.14, 14:00
  3. az sie boje co to bedzie ...
    By mala_mi in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 28.04.11, 11:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.