Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: rozkalibrowany ZD 14-42 z FF

  1. #21
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Gundi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Muszyna / Kraków
    Posty
    927
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    https://forum.olympusclub.pl/showpos...4&postcount=17

    Gundi, taka fotka o niczym nieświadczy. Przyczyn nieostrości może być wiele.
    1. Ogniskowa 40mm, czas 1/50 - już to sugeruje, że fotka może być lekko poruszona, stara zasada odwrotności ogniskowej, sugeruje czas 1/100sek. Jeśli nawet była włączona stabilizacja, to ona też nie gwarantuje w 100% nieporuszonego zdięcia.
    2. Jak już mówiłem wcześniej, nie ma idealnego układu AF, każdy AF czasami się myli. Dlatego aby mieć pewność należy wykonać wiele prób.
    3. Może obiekt od momentu złapania ostrości, do wykonania fotki, zrobił pół kroku do przodu?
    4. A może 1,2 i 3 się nałozyło ...
    5. A może poruszyłeś aparatem wciskając spust migawki ....
    A co ja napisalem? To sie zdarza...
    Przejmować się tym nie mam zamiaru.
    Ostatnio edytowane przez Smerf Maruda ; 5.06.08 o 10:40

  2. #22
    | OlyJedi Awatar Harnas
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    250
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Legal Zobacz posta
    Obiektyw poszedł do serwisu i po telefonie wiem, że już go wysłano do Czech. Napiszcie, jak długo trwa taki serwis łącznie z czasami przesyłek - mówią że 2 tygodnie, a jak to wygląda w praktyce?
    W mojej praktyce 2tyg + 2 dni i czekam

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    159
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Po 11 dniach wrocil moj obiektyw. Ostrzy dokladnie, tak samo zle, jak wczesniej - jakby nikt go nie dotykal w serwisie.
    Objawy awarii: B0031
    I opis: 'Nasi technicy zbadali panstwa sprzet i zalecaja minimalna kalibracje, aby sprzet powrocil do specyfikacji. Wszystkie funkcje zostana sprawdzone, aby moc udzielic szesciomiesiecznej gwarancji na wszystkie czesci.'

    Nie do konca rozumiem konkluzje serwisu. Czy chodzi im o przyslanie kompletu?
    Nie zamierzam tego robic, bo korpus dziala dobrze z pozostalymi moimi trzema obiektywami, a dostosowanie korpusu do przypuszczalnie wadliwego 14-42 spowoduje, ze pozostale obiektywy beda zle ostrzyc! Na caly okres serwisu mialem pozyczony 14-42 od znajomego i on ostrzy normalnie. Jeszcze inny egzemplarz 14-42 tez testowalem i tez jest OK. wczesniej podpialem reklamowany 14-42 do innego korpusu i ostrzyl zle. Wszystko opisalem serwisantom...

    Czy jest jakis numer do serwisu, gdzie mozna normalnie pogadac, badz jakis czlowiek kierujacy tym, ktory wyslucha i odnotuje konkretny przypadek? Trudno cierpliwie wysylac sprzet nie majac pewnosci na zrozumienie tematu z drugiej strony.
    Były użytkownik e-systemu. Obecnie Nikon.
    http://foto.moon.pl/uzytkownik/2007

  4. #24
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Legal Zobacz posta
    Po 11 dniach wrocil moj obiektyw. Ostrzy dokladnie, tak samo zle, jak wczesniej - jakby nikt go nie dotykal w serwisie.
    Objawy awarii: B0031
    I opis: 'Nasi technicy zbadali panstwa sprzet i zalecaja minimalna kalibracje, aby sprzet powrocil do specyfikacji. Wszystkie funkcje zostana sprawdzone, aby moc udzielic szesciomiesiecznej gwarancji na wszystkie czesci.'

    Nie do konca rozumiem konkluzje serwisu. Czy chodzi im o przyslanie kompletu?
    Nie zamierzam tego robic, bo korpus dziala dobrze z pozostalymi moimi trzema obiektywami, a dostosowanie korpusu do przypuszczalnie wadliwego 14-42 spowoduje, ze pozostale obiektywy beda zle ostrzyc! Na caly okres serwisu mialem pozyczony 14-42 od znajomego i on ostrzy normalnie. Jeszcze inny egzemplarz 14-42 tez testowalem i tez jest OK. wczesniej podpialem reklamowany 14-42 do innego korpusu i ostrzyl zle. Wszystko opisalem serwisantom...

    Czy jest jakis numer do serwisu, gdzie mozna normalnie pogadac, badz jakis czlowiek kierujacy tym, ktory wyslucha i odnotuje konkretny przypadek? Trudno cierpliwie wysylac sprzet nie majac pewnosci na zrozumienie tematu z drugiej strony.
    OMG. to nie wina szkła tylko body. wysyłajcie z puszkami.
    było sobie życie

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    159
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fotomic Zobacz posta
    OMG. to nie wina szkła tylko body. wysyłajcie z puszkami.
    To dlaczego po zamontowaniu do puszki kolegi mój 14-42 tez działa tak samo źle, a jego 14-42 działa dobrze w obu puszkach?
    Były użytkownik e-systemu. Obecnie Nikon.
    http://foto.moon.pl/uzytkownik/2007

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    159
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Obiektyw po telefonie do Warszawy powedrowal ponownie do serwisu.
    Czy adnotacja na odeslanej karcie zgloszenia to standard przeznaczony dla serwisu w Czechach, czy informacja dla mnie. Jesli dla mnie - to co wlasciwie ona oznacza - jak ją powinienem interpretowac?
    Macie jakies doswiadczenia z wlasnych kart naprawy?

    [...]
    Objawy awarii: B0031
    I opis: 'Nasi technicy zbadali panstwa sprzet i zalecaja minimalna kalibracje, aby sprzet powrocil do specyfikacji. Wszystkie funkcje zostana sprawdzone, aby moc udzielic szesciomiesiecznej gwarancji na wszystkie czesci.'
    [...]
    Były użytkownik e-systemu. Obecnie Nikon.
    http://foto.moon.pl/uzytkownik/2007

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    159
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Należy się kontynuacja wątku.
    Po telefonie do serwisu dowiedzialem się, że sprzęt nie był zarestrowany nawet po kilku dniach. Oznaczało to, ze byc moze nie wroci w ogole przed moim urlopem. Stanowczo poprosilem wowczas o obiektyw zastepczy. Zgodzili sie i po dwoch dniach byl juz u mnie inny ZD14-42.
    Nastepnego dnia niespodziewanie mail, ze zdecydowali o przyslaniu mi nowego obiektywu. Nie wiem, czy Czechy im to polecily, czy po prostu mieli mnie dosc.
    Dzis UPS dostarczyl paczke z obiektywem w fabrycznym pudelku i z nowa gwarancja.

    Spocilem sie przy pierwszym tescie AF...
    Zwyciestwo! Mialem racje od poczatku! e-510 i moj nowy kit ostrza perfekcyjnie od 14mm do 42mm i daja niespotykana wczesciej ostrosc - jakby lepsza rozdzielczosc. Wykonalem wiele testow i jestem juz pewny, ze nie byl winny korpus - tak jak to sam zdiagnozowalem.

    Moze zanudzilem forumowiczow, ale jednak sporo osob czytalo watek, wiec chyba jest cenny.
    Z moje strony to jest final watku i 'walki z serwisem' Zostaje mi odeslac zastepczy obiektyw i cieszyc sie celnym AF.
    Były użytkownik e-systemu. Obecnie Nikon.
    http://foto.moon.pl/uzytkownik/2007

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.