Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59

Wątek: Proszę o pomoc w kilku kwestiach...

  1. #21
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Nie chcę być nieuprzejmy, ale jeżeli to jest przykład "genialnego zdjęcia portretowego" to dla mnie ten obiektyw nadaje się do kosza.
    To nie jest żaden docinek do Ciebie lub Twoich umiejętności - nich z tych rzeczy - po prostu nie da się obiektywem 42.5mm na uzyskać odpowiedniego odcięcia od tła i ładnego bokeh przy takim kadrowaniu jak tu zaprezentowano.
    Sam kadr jest ładny - ale rozmiar matrycy i długość obiektywu gra rolę przy takim ustawieniu fotograf - modelka - drugi plan.
    Nie odzywałbym się tutaj wcale bo nie chcę zaczynać żadnych sporów i kłótni, ale jak zobaczyłem tą cenę.... W moim odczuciu obiektyw portretowy MFT to taki trochę oksymoron, to ten system do portretów nijak się nie nadaje.
    Wiadomo, jak ktoś ma MFT, to może sobie dokupić jakieś jasne "długie" szkło i robić portrety takie na jakie ten system pozwala.
    A jak ktoś ma wydać prawie 6000 zł na obiektyw "portretowy" Leica (złośliwie piszę w cudzysłowiu) to dużo lepiej za te same pieniądze kupić FF Sony z obiektywem 85mm f1.8. I wtedy owszem, jest portret.
    Grunt to wiedziec gdzie kupic, ja za swoj dalem 2700 plnow a co, do rozmazanego tla, portret to nie tylko mala glebia ostrosci.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Aa co do kadru, to zwykla fotka ze spaceru. Zadna sesja, ale dla mnie wlasnie boheh tego obiektywu jest genialny. Nie lubie rozmazanego tla, gdzie nic nie widac i gdzie mamy twarz modelki i za nia rozmazana plame. Uwzam, ze takie zdjecia sa mega nienaturalne.

    Obiektywow m43 nie kupuje sie w sklepach (chyba ze ktos ma nadmiar kasy), zadnego ze swoich nie kupilem w normalnej, sklepowej cenie, trzeba poszukac, rozparcelowac zestawy, czekac okazji i wychodza nam wtedy swietne ceny. Te Leice kupilem w UK jako uzywke, w stanie takim, ze najmniejszej ryski nie bylo.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  3. #23

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Wydawalo mi sie, ze po sprzedaniu Olympusa ceny uzywek spadna, ale nie wiem czy ma to miejsce.

    14-150 za 800 to chyba niezla cena. Swoj, kupiony w kicie sprzedalam za 1000, mial chyba ze 20 fotek zrobionych.
    Krotki przeglad ogloszen :
    9-18 jakos nie spada, chyba widywalam w granicah 400-500euro, 400 i mniej wydaje sie dobra cena. Nawet sie podjaralam i podeslalam ci linka ale nie doczytalam, wydawalo mi sie ze gosc chce za niego 200-to bylaby rewelacja a nawet podejrzane.
    45 olka widywalam za 140 do 200euro. Panas 20 dobra cena raczej ponizej 200 euro, widze jeden za 160euro.
    Te Leice so kolega zachwalal widze za 700 euro. Leica 15mm 1,7-320euro. Olympus 25 1,8 za 220-chybe bez rewelacji ale OK, Leica 25 1,4 za 350-mam wrazenie, ze widywalam taniej
    Chyba jednak pospadaly troche, niektore kupowalam o te 30-50 euro drozej przed paru laty, jak system kwitl. O widze chyba niezla okazje na 9-18, podsylam ci drugiego linka.

    Dzieki temu sprawdzaniu cen wwlasnie znalazlam pierscienie posrednie dla siebie.
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 17.07.21 o 02:56

  4. #24
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.004
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Z MFT też zrobi. Fakt, nie przyłożyłem się do tego zdjęcia, ale bokeh fajny (swirly). Jupiter 9 85/2,0

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4281276.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	598,0 KB
ID:	235609
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Z MFT też zrobi. Fakt, nie przyłożyłem się do tego zdjęcia, ale bokeh fajny (swirly). Jupiter 9 85/2,0
    Oczywiscie jest to kwestia gustu. Dla mnie bokeh ten (na zdjęciu powyżej) jest zbyt "agrsywny" Odwraca uwagę od głównego motywu zdjecia. Wyrażam tutaj jedynie swój pogląd.
    Co do oceny obiektywów w m 4/3 można skorzystać z : http://pl.pixelpeeper.com/lenses/?lens=13303

    A tutaj można zobaczyć również, że nie jest tak źle w tym m4/3. To zależy nie tyle od samego sprzętu ale od tego kto i jak go używa. https://download.aws.olympus.eu/cons..._PL_160407.pdf
    Ostatnio edytowane przez DzejPi ; 17.07.21 o 11:56

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Rowniez sie zgadzam, ze ten bokeh zbyt odwraca uwage od dziewczyny.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  7. #27
    tt
    Gość
    Dzięki wszystkim za informacje. Ja jestem świadomy, że kupuję aparat z matrycą m43. Ja wiem, do czego go potrzebuję. Duża GO. Niskie ISO. Dobra stabilizacja. Mały rozmiar (waga).

    1. Góry. Do moich potrzeb m43 powinno wystarczyć. Ale koniecznie muszę kupić 9-18. Jest jeden nowy, ale w grę wchodzi wysyłka. Nie wiem, czy zaryzykować.
    https://www.olx.pl/d/oferta/olympus-...on=observed_ad

    2. Już wiem, że 75-300 z m4/3 daje mi więcej możliwości niż X-T10 z 50-230.
    Tylko kurcze, w X-T10 miałem możliwość konfigurowania autoiso. Można wpisać minimalny czas, który powoduje podniesienie ISO. Są takie 3 autoISO - np. po jednym dla każdego obiektywu.
    Z tego co widzę, M5 ustawia bezpieczny czas i jedzie w górę z ISO. Moim zdaniem można wystabilizować o wiele dłuższy czas. Pozostaje mi tryb M z autoISO. Albo stałe ISO i uważać na czas.

    3. Stałoogniskowe obiektywy - tylko jeśli zysk będzie relatywnie duży. Dlatego wybrałem 45/1.8. Pozostałe, kiedy już mam 12-40/2.8, do moich potrzeb wydają się zbędne.

    4. Znalazłem kilka informacji o maleństwie Panasonic 35-100:
    http://foto-nieobiektywny.blogspot.c...zkieka-do.html
    Tylko nie widzę na żadnej giełdzie używanego... Fajny byłby "awaryjnie" w górach...

    5. To zdjęcie zrobiłem pierwszym RX100, którego mam go 6 lat ( a kupiłem używany). Tam jest matryca 1".
    Jeśli m43 nie jest gorsze, będę zadowolony.

    Wydaje mi się, że forum coś kompresuje zdjęcia Tutaj lepsze:

    https://lh3.googleusercontent.com/OQ...-no?authuser=0

    Coś nie ogarniam wstawiania zdjęć, miniatur, itp...
    Ostatnio edytowane przez tt ; 17.07.21 o 13:28

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ToTom Zobacz posta
    Tylko kurcze, w X-T10 miałem możliwość konfigurowania autoiso. Można wpisać minimalny czas, który powoduje podniesienie ISO. Są takie 3 autoISO - np. po jednym dla każdego obiektywu.
    Z tego co widzę, M5 ustawia bezpieczny czas i jedzie w górę z ISO. Moim zdaniem można wystabilizować o wiele dłuższy czas. Pozostaje mi tryb M z autoISO. Albo stałe ISO i uważać na czas.
    E-M5 III i E-M1 II/III/X już to mają, ale jest tylko jeden profil, a nie trzy jak w Fuji. W dodatku w E-M5 III jest to zakopane w menu i nie ma możliwości wyciagnięcia tego bardziej na wierzch. Pewnym obejściem tego problemu jest zapisanie sobie różnych ustawień do profili C - wtedy to zadziała jak należy.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Jeśli matryca 1" jest ok, to jest jeszcze Sony RX10.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Problemem 1-calowców jest brak UWA, bo same matryce w tego typu fotografii są wystarczające.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc !! om-1
    By Artur28 in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26.12.10, 13:12
  2. proszę o pomoc do c-370
    By piotrek991 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.10.05, 10:53
  3. Proszę o pomoc - E-20p
    By wojtek123 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13.06.05, 18:51
  4. Prosze o pomoc!!!
    By Gwynet in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 7.11.04, 20:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.