Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 59

Wątek: Proszę o pomoc w kilku kwestiach...

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Też mam 14-150, tak jak kolega @epicure, uważam, ze w podróży jest jak najbardziej przydatny. Dobry do filmowania, co nadaje mu dodatkowych walorów.
    jest dobrze

  2. #12

    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    Brzostek
    Posty
    32
    Siła reputacji
    3
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ToTom Zobacz posta
    Jaka ogniskowa jest w m43 uznawana za portretową? To "powinno być" około 80mm w przeliczeniu czy 80mm dla m4/3? Piszesz, że obiektyw 56mm Sigmy jest już portretowy...
    Jak mam być dobrze i jeszcze taniej niż Olek 45mm to polecam -> https://forum.olympusclub.pl/threads...oYI-42-5-f-1-8 - swojego kupiłem za 168 zł na Ali przed rokiem. Tylko pytanie co z cłami po 1 lipca.

  3. #13
    tt
    Gość
    Co sądzicie o tych cenach? 45/1.8 i 25/1.8 w cenach (prawie) jak za używany?
    https://fotopoker.pl/olympus-m-zuiko...-8-czarny.html
    https://fotopoker.pl/olympus-obiekty...-8-czarny.html

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    To są normalne ceny, te obiektywy były ostatnio dodawane do zestawów za darmo.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #15
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Jak Cię stać, to Leica 42.5 1.2 jest genialna do portretów.

    Nie chcę być nieuprzejmy, ale jeżeli to jest przykład "genialnego zdjęcia portretowego" to dla mnie ten obiektyw nadaje się do kosza.
    To nie jest żaden docinek do Ciebie lub Twoich umiejętności - nich z tych rzeczy - po prostu nie da się obiektywem 42.5mm na uzyskać odpowiedniego odcięcia od tła i ładnego bokeh przy takim kadrowaniu jak tu zaprezentowano.
    Sam kadr jest ładny - ale rozmiar matrycy i długość obiektywu gra rolę przy takim ustawieniu fotograf - modelka - drugi plan.
    Nie odzywałbym się tutaj wcale bo nie chcę zaczynać żadnych sporów i kłótni, ale jak zobaczyłem tą cenę.... W moim odczuciu obiektyw portretowy MFT to taki trochę oksymoron, to ten system do portretów nijak się nie nadaje.
    Wiadomo, jak ktoś ma MFT, to może sobie dokupić jakieś jasne "długie" szkło i robić portrety takie na jakie ten system pozwala.
    A jak ktoś ma wydać prawie 6000 zł na obiektyw "portretowy" Leica (złośliwie piszę w cudzysłowiu) to dużo lepiej za te same pieniądze kupić FF Sony z obiektywem 85mm f1.8. I wtedy owszem, jest portret.

  6. #16
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    To są normalne ceny, te obiektywy były ostatnio dodawane do zestawów za darmo.
    W takim razie jakie ceny za używane (w dobrym stanie) należy uznać za właściwe?
    Pytam o 9-18, 14-150, 25 i 45 1.8, 20/1.7, 25/1.4? Przeglądam portale, giełdę na FB itp. Jest spory rozrzut...

  7. #17
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.004
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ToTom Zobacz posta
    W takim razie jakie ceny za używane (w dobrym stanie) należy uznać za właściwe?
    Pytam o 9-18, 14-150, 25 i 45 1.8, 20/1.7, 25/1.4? Przeglądam portale, giełdę na FB itp. Jest spory rozrzut...
    14-150 kupiłem dla brata na FB. Dałem ok. 800 zł.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #18

    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    Brzostek
    Posty
    32
    Siła reputacji
    3
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ToTom Zobacz posta
    Co sądzicie o tych cenach? 45/1.8 i 25/1.8 w cenach (prawie) jak za używany?
    https://fotopoker.pl/olympus-m-zuiko...-8-czarny.html
    https://fotopoker.pl/olympus-obiekty...-8-czarny.html
    Drogo
    Te obiektywy co chwila bywają w wyprzedażach.
    Ja kupiłem w sobotę 25 mm za 999 zł. W czerwcu był za 1099 w sklepie Olympusa. Ale to i tak nie jest adekwatna cena. Za 743 zł na PL Amzonie jest odpowiednik z Panasonica. Kupiłem Olka bo kto bogatemu zabroni , a tak na serio bo Olek jest bardziej kompaktowy

    W cenach używek jest spory rozjazd. Jak jest coś dobrego w korzystnej cenie to szybko znajduje kupca. Natomiast jest sporo obiektywów które czekają na kupca miesiącami, aż sprzedający się zreflektuje.

    https://www.pepper.pl/promocje/obiektyw-olympus-m-zuiko-digital-25mm-f18-klasyczny-415768

    Ostatnio edytowane przez tryhp3 ; 14.07.21 o 19:06

  9. #19

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Nie chcę być nieuprzejmy, ale jeżeli to jest przykład "genialnego zdjęcia portretowego" to dla mnie ten obiektyw nadaje się do kosza.
    To nie jest żaden docinek do Ciebie lub Twoich umiejętności - nich z tych rzeczy - po prostu nie da się obiektywem 42.5mm na uzyskać odpowiedniego odcięcia od tła i ładnego bokeh przy takim kadrowaniu jak tu zaprezentowano.
    Sam kadr jest ładny - ale rozmiar matrycy i długość obiektywu gra rolę przy takim ustawieniu fotograf - modelka - drugi plan.
    Nie odzywałbym się tutaj wcale bo nie chcę zaczynać żadnych sporów i kłótni, ale jak zobaczyłem tą cenę.... W moim odczuciu obiektyw portretowy MFT to taki trochę oksymoron, to ten system do portretów nijak się nie nadaje.
    Wiadomo, jak ktoś ma MFT, to może sobie dokupić jakieś jasne "długie" szkło i robić portrety takie na jakie ten system pozwala.
    A jak ktoś ma wydać prawie 6000 zł na obiektyw "portretowy" Leica (złośliwie piszę w cudzysłowiu) to dużo lepiej za te same pieniądze kupić FF Sony z obiektywem 85mm f1.8. I wtedy owszem, jest portret.

    Ja sie nie znam ale...
    Chyba rozmycie tla jest jedynie zabiegiem technicznym. Czy ma sens zalezy od koncepcji. Jesli jedyna koncepcja jest cieszenie sie, ze tak fajnie rozmyte-to maly.
    Da sie i rozmyc. Dluzszy obiektyw, odsuniecie tla. A mozna wymyslic portret bez rozmycia i moze byc swietny. Na szybko przychodzi mi do glowy Dobasa portret mezczyzny w kuzni, robiony bodajze 25 1,2. Poniewaz w kontekscie to i narzedzia , i plonace palenisko rozmyte nie sa i nie mialy byc. W amatorskim fotografowaniu -zdjecia dzieci kolezanki @gulasz w watkach podrozniczych. Wiekszosc to chyba 1,8 45 mm. I sa naprawde baardzo dobre.
    A jak sie nie ma pomyslu, wrazliwosci czy wyobrazni i wiedzy itp to i Sony nie pomoze.

    A cena w uzywkach jest jednak nizsza jak sie troche poszuka i czesto akceptowalna. Sama kupowalam w wiekszosci uzywki. Akurat z nowkami mialam wiecej problemow.
    I mamy raczej do czynienia z uzytkownikiem swiadomym slabosci systemu.
    Zreszta od czego jest forum-mozna i ponarzekac i umowic sie na sprobowanie jakiegos obiektywu .
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 16.07.21 o 20:10

  10. #20
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez canimo Zobacz posta
    Ja sie nie znam ale...
    Chyba rozmycie tla jest jedynie zabiegiem technicznym. Czy ma sens zalezy od koncepcji. Jesli jedyna koncepcja jest cieszenie sie, ze tak fajnie rozmyte-to maly.
    Da sie i rozmyc. Dluzszy obiektyw, odsuniecie tla. A mozna wymyslic portret bez rozmycia i moze byc swietny. Na szybko przychodzi mi do glowy Dobasa portret mezczyzny w kuzni, robiony bodajze 25 1,2. Poniewaz w kontekscie to i narzedzia , i plonace palenisko rozmyte nie sa i nie mialy byc. W amatorskim fotografowaniu -zdjecia dzieci kolezanki @gulasz w watkach podrozniczych. Wiekszosc to chyba 1,8 45 mm. I sa naprawde baardzo dobre.
    A jak sie nie ma pomyslu, wrazliwosci czy wyobrazni i wiedzy itp to i Sony nie pomoze.

    A cena w uzywkach jest jednak nizsza jak sie troche poszuka i czesto akceptowalna. Sama kupowalam w wiekszosci uzywki. Akurat z nowkami mialam wiecej problemow.
    I mamy raczej do czynienia z uzytkownikiem swiadomym slabosci systemu.
    Zreszta od czego jest forum-mozna i ponarzekac i umowic sie na sprobowanie jakiegos obiektywu .
    Jasne że rozmycie tła jest zabiegiem technicznym.
    Ale w Twojej argumentacji widzę pewną lukę - bo jak piszesz wszystko zależy od koncepcji i są takie zdjęcia gdzie duża głębia ostrości jest pożądana. Podajesz przykłady.
    I fajnie. Ale takie zdjęcia portretowe można robić dowolnym obiektywem, a nie kupować w tym celu dedykowanej jasnej portretówki.
    A właśnie o takim obiektywie, do tego bardzo drogim, była mowa, i na jego temat się wypowiadałem.
    Pisanie "jak się nie ma pomysłu i wyobraźni to sony nie pomoże" nijak nie zmienia faktu że to typowych zdjęć portretowych z małą GO MFT to kiepski system i tyle.
    Tym bardziej,że jak się nie ma pomysłu to super drogi obiektyw portretowy do MFT tym bardziej nie pomoże.
    No a w kwestii kupowania używek - FF sony też można kupić używkę, obiektyw 85 f1.8 lub f.4 tak samo, i ciągle wychodzi taniej i dwie klasy lepiej niż Leica 42.5 f1.4 na MFT.
    Piszę to bez złośliwości, jako posiadacz obu systemów, do sprzętu odnoszący się w kategoriach użytkowych bo nie jestem przywiązany do żadnej marki, systemu, czy wielkości matrycy - wszystko dobieram pod zastosowania.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc !! om-1
    By Artur28 in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26.12.10, 13:12
  2. proszę o pomoc do c-370
    By piotrek991 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.10.05, 10:53
  3. Proszę o pomoc - E-20p
    By wojtek123 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13.06.05, 18:51
  4. Prosze o pomoc!!!
    By Gwynet in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 7.11.04, 20:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.