Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Nikon Zfc - zabójca tańszych Olympusów...

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria

    Nikon Zfc - zabójca tańszych Olympusów...

    Nikon dla mnie namiesza na rynku - fajny stylistycznie aparat, rozsądna cena startowa 4100 zł za aparat lub zestawy 4800-6100zł, szybka obsługa w starym stylu - wszystko na wierzchu od razu pod pokrętłami.
    Głowny atut to kompatybilność mocowania (bagnet nikon Z ) z systemem profesjonanym FF - czyli powoli kupujesz szklarnie i masz wybór: aparat wycieczkowy albo bardziej zaawansowany aparat FF ( jak sobie dokupisz ).
    Do tego APS-C, trochę lepsza matryca od dolnych serii olympusowych, autofokus oparty na detekcji fazy, zasilanie USB-C. Najpoważniejszą wadą brak stabilizacji.
    Mnie się podoba i myślę, że będzie zabijał sprzedaż serii 10 od Olka i mocno powalczy z P7. Dobry aparat na start przygody z fotografią jako zamiennik smartfona. No i metalowy .
    Porównanie wyglądu.
    https://camerasize.com/compact/#876....3,877.994,ha,f
    https://camerasize.com/compact/#876....3,877.994,ha,t
    https://camerasize.com/compact/#876....3,877.994,ha,b

    i to porównanie z konkurencją olkową
    https://www.optyczne.pl/porownaj.php...2325&add3=2282

    Widać jak bardzo Olympus potrzebuje odświeżenia matrycy do współczesnych parametrów...
    Ostatnio edytowane przez pstrykacz_smartfonowy ; 29.06.21 o 18:26
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  2. #2
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Kto ma Olki to i tak go nie kupi, kto ma Nikony to nie patrzy na Olki. To sprzęt dla:
    a. nikoniarzy
    b. nowicjuszy (lubią tacy retro?)
    c. lubiących zmiany, skaczących po systemach. Tacy co mają max 3 szkła.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    A zabójcą tego Nikona jest dowolne Fuji, do którego jest mnóstwo odpowiednich gabarytowo szkieł
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #4
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    635
    Siła reputacji
    127
    Moja galeria
    To taki Z50 w retro opakowaniu . A właściwie dokładnie Z50 w innym opakowaniu . Także ta cena sugerowana na 4500 zł za korpus niczym nie namiesza . Kupi pierwszy kupiec lub kupujący oczami , bo podobać się może .

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Keek
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    112
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...lubiących zmiany, skaczących po systemach. Tacy co mają max 3 szkła.
    Nie lubię zmian, nie skaczę po systemach, mam 2 szkła - nie kupiłbym tego Nikona.
    I za cholerę nie mogę zrozumieć dlaczego nie zrobią idealnej kopii FM2 albo F3 tylko z matrycą. Coś jak Leica M10. Rozbiliby bank.

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Ja lubię zmiany i co parę lat skaczę po systemach, ale zawsze sprawia mi to frajdę. Trudno jednak o nią w systemie Z. Nikona Zfc można kupić tylko dla wyglądu, co akurat może przysporzyć tej puszce popularności, bo taka motywacja nie wymaga racjonalnych decyzji.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #7
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    I za cholerę nie mogę zrozumieć dlaczego nie zrobią idealnej kopii FM2 albo F3 tylko z matrycą. Coś jak Leica M10. Rozbiliby bank.
    idealną kopią jakiej analogowej Leicy jest M10? Jaki analog ma z tyłu LCD itp?
    Nie da się. Po kilkunastu latach posługiwania sie sprzętem, którego obsługa jest wygodna (body Nikona z wyższych półek) nikt nie będzie chciał utrudnień w obsłudze. Popatrz na popularność Nikona Df. Narzekano na wygląd, ale przede wszystkim na obsługę ważnych funkcji. Nikon wyciągnął lekcje. Ale zawalił co innego, o tym dalej.
    Np nie wróci sie do pierścienia przysłon na obiektywie we wszystkich szkłach danego systemu.
    Ja mym chętnie kupił body rerto, ale z stabilizacja matrycy i pełnoklatkowe. Nie jestem w tym odosobniony. Nie wiem dlaczego Nikon wypuszcza body, gdzie od razu wiadomo jakie będą do niego zastrzeżenia. Tak było z Nikon 1 - mikroskopijna matryca, (Df- kiepska obsługa i moduł AF z modeli z dolnej półki) Nikon Z6 i 7 - bez gripa i z jednym slotem, teraz fajne retro, ale DX. Czy oni celowo chcą sobie zniechęcać potencjalnych kupujących? To wygląda jakby tam pracował jakiś kret. Firma nie ma zysków, a wypuszcza produkty jakie mają węższe grono nabywców. gdyby to było Z6II w obudowie tego Zfc to by szło jak ciepłe bułeczki.

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    .sprawia mi to frajdę. Trudno jednak o nią w systemie Z. Nikona Zfc ...
    Nie wiem czym cie zraził Nikon. Ja pracuję na kilku systemach (sprzęt służbowy) i to Nikon ma najciekawsze aparaty ze wszystkich jeśli chodzi o półkę semipro i amatorską. Modele flagowe - tu bywa różnie, aktualnie Canon R5 rozbił bank.

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Nikon mnie nie zraził, on po prostu niczym mnie nie zainteresował. Ciekaw jestem, które to są te najciekawsze aparaty i z jakimi szkłami zaproponowałbyś je komuś siedzącemu w streecie i fotografii podróżniczej, jakie zalety względem konkurencji miałby taki sprzęt.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #9
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    635
    Siła reputacji
    127
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    ...... komuś siedzącemu w streecie i fotografii podróżniczej, jakie zalety względem konkurencji miałby taki sprzęt.
    500+ do lansu . Tylko i wyłącznie . Chyba , że weźmie to ktoś , kto wcześniej przed laty focił Zenithem z Heliosem jako jedyny zestaw i teraz wraca amatorsko i zabawowo do fotografii.

  10. #10
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Nawet zawężając do 2 dziedzin masz fotografów o różnych preferencjach. Dla mnie wyznacznikiem w krajobrazie jest Harb, który chce dużo detalu i nie odżegnuje sie od zoomów. Czyli skreśla na starcie Leiki, jakie pewnie preferujesz. Jeszcze więcej skreśli je ze względu na brak AFu.
    Chcesz propozycji - proszę, weź Nikona Z7 z 14-24/2.8 lub 14-30/4, jak wolisz stałki to są 20, 24 i 35, wszystkie 1.8, dłuższe 50 i 85 też są. Matryce świetne, DR jeden z najlepszych na rynku.
    Szkoda tylko, że bezlustra Nikona są w porównaniu do lustrzanek tak MAŁE, to chyba największa ich wada. Tylko, że te samą wadę mają inne bezlustra.

    Hiszpan - piszesz o Zfc jak rozumiem. Hm, jego wadą jest mała matryca, to już pisałem. Ale to forum Olka, gdzie matryce sa jeszcze mniejsze, więc to nie powinno być tu wadą ...
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 7.07.21 o 15:51

Podobne wątki

  1. Historia Olympusów
    By Dziadek in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10.02.06, 11:08
  2. Ktory z Olympusow ?
    By GoSciU in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16.06.04, 20:49
  3. Nowe firmware dla Olympusów
    By (A)rturo in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12.04.04, 13:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.