Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Nikon Zfc - zabójca tańszych Olympusów...

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Dla mnie wyznacznikiem w krajobrazie jest Harb, który chce dużo detalu i nie odżegnuje sie od zoomów. Czyli skreśla na starcie Leiki, jakie pewnie preferujesz. Jeszcze więcej skreśli je ze względu na brak AFu.
    To się mylisz, bo mamy więcej wspólnego, niż Ci się wydaje. Od jakiegoś czasu nienawidzę żonglować obiektywami, dlatego maksymalnie dwa zoomy o jak największym zakresie od UWA po tele jak najbardziej mnie urządzają. Za obiektywami bez AF też nie przepadam.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Chcesz propozycji - proszę, weź Nikona Z7 z 14-24/2.8 lub 14-30/4, jak wolisz stałki to są 20, 24 i 35, wszystkie 1.8, dłuższe 50 i 85 też są. Matryce świetne, DR jeden z najlepszych na rynku.
    A na co mi takie kloce do krajobrazów robionych na f/16? Kto to będzie nosił na wakacjach? Liczyłem na coś małego, bardziej amatorskiego, przystępnego cenowo, najlepiej w cropie - w końcu to wątek o cropowym Zfc.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Szkoda tylko, że bezlustra Nikona są w porównaniu do lustrzanek tak MAŁE, to chyba największa ich wada.
    Bezlustra są wielkościowo w sam raz, po prostu nie ma do nich odpowiednich obiektywów.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #12
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Zfc jest cropowym body, nie ma na razie do niego wyboru dedykowanej optyki. Myslałem,że mówisz o Nikonie generalnie.
    Bezlustra sa za małe, źle sie je trzyma. Nie ma podparcia dla małego palca i ilość przycisków w porównaniu do luster profi jest za mała. Obie te cechy nie maja nic wspólnego z rozmiarami optyki. Ja potrzebują jasne tele, FF. One nie będą malutkie jak ciemniejsze szersze szkła dla podróżników.

  3. #13
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    127
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta

    Hiszpan - piszesz o Zfc jak rozumiem. Hm, jego wadą jest mała matryca, to już pisałem. Ale to forum Olka, gdzie matryce sa jeszcze mniejsze, więc to nie powinno być tu wadą ...
    Oczywiście , że o Zfc , bo o nim jest temat ... i nie matryca jest tu wadą , tylko brak stabilizacji w korpusie . Gdyby była , to pomijając dedykowane obiektywy dałoby się coś zmontować z natywnymi o mniejszych gabarytach . I do streeta i w podróż i do lansu ..

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    A co za problem dokręcić sobie grip, jeśli korpus jest za mały? Ciekaw jestem, jakiego przycisku z profesjonalnym bezlusterkowcu Ci brakuje. Nikon na pewno takiego korpusu nie ma.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Keek
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    112
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    idealną kopią jakiej analogowej Leicy jest M10? Jaki analog ma z tyłu LCD itp?
    O rany, przecież domyślasz się o co chodzi. LCD jak najbardziej, ale poza tym duża matówka z klinem i nawet ręczny naciąg by mogli zostawić. Taki FM2 z monitorkiem i matrycą z tyłu. I problem jest wskrzesić kilka stałek w starym stylu?
    To naprawdę by się sprzedawało jak ciepłe bułki.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ... wyznacznikiem w krajobrazie jest Harb, który chce dużo detalu i nie odżegnuje sie od zoomów. Czyli skreśla na starcie Leiki...
    Co/kto to jest Harb? Akurat ja lubię dużo detalu w zdjęciach i mam jednego zooma do Lajki.

  6. #16
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Matówka z klinem. Czyli aparat bez AFu? Ręczny naciąg czego? Migawki (elektronicznej?)? Migawki od dawna nie są na sprężyny, tylko na elektromagnesy. Nie potrzeba naciągu. Wstawiać bezużyteczne rzeczy w małe obudowy, gdzie brak wielu innych, przydatnych rzeczy? I to by schodziło wg Ciebie jak ciepłe bułeczki? To ten Zfc będzie schodził 5x bardziej.

    Harb - Jan Siemiński. Z Gdańska. Jesteś od dawna na nikoniarzach, powinieneś kojarzyć ten nick, zresztą używa go wszędzie w sieci.
    Tu masz stronę ze zdobytymi nagrodami/wyróżnieniami, jest ich imponująca ilość http://harb.pl/Wyro%C5%BCnienia%2C%2...ons/index.html
    https://500px.com/p/Harb1/galleries/landscape
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 7.07.21 o 20:50

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Keek
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    112
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Matówka z klinem. Czyli aparat bez AFu? Ręczny naciąg czego? Migawki (elektronicznej?)? Migawki od dawna nie są na sprężyny, tylko na elektromagnesy. Nie potrzeba naciągu. Wstawiać bezużyteczne rzeczy w małe obudowy, gdzie brak wielu innych, przydatnych rzeczy? I to by schodziło wg Ciebie jak ciepłe bułeczki? To ten Zfc będzie schodził 5x bardziej.
    Tak. Matówka z klinem, aparat bez AF, z kilkoma klasycznymi stałkami (Zeiss robił przez moment taką klasyczną serię słoików do Hasselbladów serii V) i jak najbardziej ręcznym naciągiem migawki (Epson RD1). Dobry fotograf do robienia zdjęć potrzebuje tylko czterech pokręteł - odległości, czasu, przysłony i czułości. Podtrzymuję swoje zdanie; wysoka "prestiżowa" cena i będą zapisy jak na nowe Ferrari. Na dodatek aparat byłby zajebistą oryginalną reklamą firmy. Osobiście zamiast FM2 wolałbym F3.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Harb - Jan Siemiński. Z Gdańska. Jesteś od dawna na nikoniarzach, powinieneś kojarzyć ten nick, zresztą używa go wszędzie w sieci.
    Nie znam niestety. Miodna fotografia krajobrazowa to nie moje kręgi zainteresowań.

  8. #18
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Keek, ale to co chcesz to nisza w niszy. Dinozaury już prawie wyginęły
    Nie ma opcji by taki sprzęt schodził, przy zaporowej cenie tym bardziej. Ja rozumiem sentyment (ja też dinozaur) ale Nikon musi sprzedawać dużo, popularyzować system.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Keek
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    112
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Keek, ale to co chcesz to nisza w niszy. Dinozaury już prawie wyginęły
    Nie ma opcji by taki sprzęt schodził, przy zaporowej cenie tym bardziej. Ja rozumiem sentyment (ja też dinozaur) ale Nikon musi sprzedawać dużo, popularyzować system.
    Jacek, ale to właśnie byłoby dla dinozaurów, którzy się już dorobili. Młodzież nie kupuje RR czy Patków Philipów.

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Mam tylko wątpliwości, czy jest wystarczający popyt na dobra luksusowe w branży foto. Takie rzeczy się kupuje dla szpanu, na samym sentymencie daleko się nie zajedzie. Były już takie pomysły i wszystkie spaliły na panewce.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Historia Olympusów
    By Dziadek in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10.02.06, 11:08
  2. Ktory z Olympusow ?
    By GoSciU in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16.06.04, 20:49
  3. Nowe firmware dla Olympusów
    By (A)rturo in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12.04.04, 13:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.