Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Hdr

  1. #1
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria

    Hdr

    Jaki program do HDR-ów polecacie, może być płatny, ale waszym zdaniem najlepszy i dlaczego.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  2. #2
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    machinery, mam od lat, nie wiem czy jest najlepszy? nie szukałem innego rodzima produkcja
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    465
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Też używam Machinery. Dla mnie najlepszy bo prosty w obsłudze. Wywołuje w nim również RAW-y.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    polecam także SNS-HDR, polski i tani z dożywotnią gwarancją aktualizacji. Regularnie co jakiś czas na Sharewareonsale.com jest za darmo Aurora HDR. To jeden z 3 najlepszych programów do HDR w ogóle.

    w tej chwili na sharewareonsale jest HDR Projects wersja zwykła v.5: https://sharewareonsale.com/s/free-h...5-100-discount
    i wersja professional v4: https://sharewareonsale.com/s/hdr-pr...ay-coupon-sale
    też jest całkiem dobry
    Ostatnio edytowane przez dzemski ; 28.06.21 o 18:29

  5. #5
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Jaki program do HDR-ów polecacie, może być płatny, ale waszym zdaniem najlepszy i dlaczego.
    Adobe Camera Raw / Photoshop.
    Dlaczego? Bo to moim zdaniem najepszy pakiet graficzny do wszystkiego.
    Z tym że z mojego punktu widzenia HDR to zwykłe zdjęcie i materiał do dalszej pracy. Kiedyś ludzie podniecali się fotografią HDR i pokazywali zdjęcia które wyglądały jak komputerowy rendering prawie.
    Mnie nie o to chodzi. Nie oczekuję wodotrysków, filtrów, i efektu "wow" generowanego przez program do HDR. Dla mnie HDR ma wyglądać jak normalne, naturalne, poprawnie naświetlone zdjęcie. A HDR dlatego, że matryca inaczej nie da rady go wykonać. Efekt "wow" o ile go potrzebuję zrobię sobie sam tak jak chce przy dalszej obróbce pliku wynikowego.
    I do czegoś takiego właśnie - to jest połączenia kilku pików RAW w plik DNG o większej rozpiętości tonalnej do dalszej obróbki - pakiet Adobe jest dla mnie najepszy.

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    niestety Camera RAW/Lightroom i HDR w nich nie wychodzi najlepiej, do Aurory się nie umywa niestety.

    Lightroom/CameraRAW
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DJI_0302-HDR-L.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	287,1 KB
ID:	235114

    Aurora
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DJI_0309_Aur.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	2,01 MB
ID:	235113

    Widać to szczególnie w prześwietleniach w pobliżu słońca, gdzie w LR nie ma w ogóle żadnych detali.

  7. #7
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    niestety Camera RAW/Lightroom i HDR w nich nie wychodzi najlepiej, do Aurory się nie umywa niestety.

    Lightroom/CameraRAW
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DJI_0302-HDR-L.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	287,1 KB
ID:	235114

    Aurora
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DJI_0309_Aur.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	2,01 MB
ID:	235113

    Widać to szczególnie w prześwietleniach w pobliżu słońca, gdzie w LR nie ma w ogóle żadnych detali.
    Nie powiedziałbym że się nie umywa. Wszystko jest kwestią umiejętnego wykorzystania oprogramowania. Faktycznie, w pakiecie Adobe takie mega wyciągnięte zdjęcie nie zrobi się samo z automatu. Dla mnie to zaleta, nie wada. Oczywiście to tylko moja opinia wszystko zależy od osobistych preferencji i oczekiwań. Detale w prześwietleniach w pobliżu słońca są widoczne w grach komputerowych, nie w rzeczywistości, i chociaż jestem w stanie je wyciągać podczas obróbki to jednak takie zdjęcia wyglądają nienaturalnie moim zdaniem. Dla mnie dobry HDR to taki, po którym nie widać, że to HDR...

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    W swoim fotograficznym życiu przetestowałem/poużywałem kilkanaście programów do HDR zarówno na Linuxy jak i na Windowsy. Niestety Adobe się nie popisał Z tych, których używałem/używam, najbardziej naturalne efekty uzyskuje się w Aurora HDR i SNS-HDR. Oczywiście można w nich zdjęcia "odjechać", ale in situ efekty są świetne. Machinery mi się nie podobał przez zbytnie podkręcanie zdjęć, może coś do dziś z tym pozmieniano. Photomatix i EasyHDR też są świetne. Reszta to taka średnica.

    I jeszcze jedno, nie zawsze jeden program jest wystarczający. Są przypadki, że dany pakiet HDR lepiej wyjdzie na jednym programie, a gorzej na innym, mimo, że programy są świetne. Ot mają inne algorytmy składania, inaczej wywołują RAWy, itp., itd.
    Ostatnio edytowane przez dzemski ; 29.06.21 o 16:00

  9. #9
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    ... najbardziej naturalne efekty uzyskuje się w Aurora ...
    Też bardzo często używam ale zauważyłem MZ słabą stronę.
    Na początku wydawało mi się, że świetny program, potrafi z rawów złożyć hdra. Okazało się, że jeśli w rawie są nawet niewielkie szumy, Aurora je wzmocni. Dlatego czasem lepiej jest najpierw w rawie usunąć szumy, zapisać do tifa i dopiero z nich składać hdra. Czasem tylko trzeba zdjąć saturację.
    Poza tym, program świetnie daje radę z duchami.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.