Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Panasonic GX8 a GX9

  1. #1
    | OlyJedi Awatar bogdi
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    dolny śląsk - Kiełczów
    Posty
    620
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria

    Panasonic GX8 a GX9

    wiem - GX8 to "wyższy" model, a GX9 okrojony w stosunku do niego, czy może ktoś miał okazję użytkować te dwa modele, w moim przypadku na nowszym GX9 przemawiają akumulatory, takie same jak w GX7, czy jest aż TAK WIELKA różnica pomiędzy nimi, aby tworzyć nowy system bateryjny w przypadku GX8 ? - NIE FILMUJĘ, tylko zdjęcia w 99.90% pełny manual (oprócz af)
    Obecnie używam GX7, pozostając w systemie szukam troszkę nowszego rozwiązania, w tym przypadku za zamianą przemawia do mnie trochę wyższa rozdzielczość i lepsza stabilizacja matrycy i przypuszczam, że przez to obrazek może być trochę lepszy przy iso 1600 od GX7
    Ostatnio edytowane przez bogdi ; 25.06.21 o 16:01
    wielosystemowy

  2. #2
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Miałem oba , najpierw długo GX8 , potem naszło mnie na GX9 . Używałem często tych korpusów do długich tele , i tu niestety GX9 przegrywał z kretesem. Wizjer to jakieś kilka lat wstecz , mały o słabej rozdzielczości ,gorszy uchwyt w stosunku do GX8 , przyciski jak dla mnie zbyt blisko siebie , i przez to ciągle coś przełączałem. Ogolnie to żałowałem sprzedaży GX8 . Czy jakość zdjęć się różniła , śmiem twierdzić , że może w minimalnym stopniu , silnik jpg w GX9 poprawiony . Stabilizacja dla filmującego jasne , że na plus w nowszym , ale pykającego głównie zdjęcia i posiadającego szkła stabilizowane , to już nie jest tak ważne. Może GX9 dobry do streeta , czy na wakacje . Czekam jednak z utęsknieniem na GX10 . Co bym w nim chciał zobaczyć? Wizjer klasy G9 , nowy przetwornik oczywiście , lepszy uchwyt (wystarczy jak w GX , wagę maks do 400g, to na początek

  3. #3
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    gx8 to już duży aparat w stosunku do gx7, jak nie masz parcia na wielkość, a raczej małość to pomyśl poważnie o g9/g80, podobno gx9 jest już wycofany z produkcji więc może będą promocje ? ja z gx7 myślałem właśnie o przesiadce na gx8 ze względu na wizjer ale ostatecznie kupiłem g9 i nie żałuję ani jednej złotówki co do aku to te z gx7 i tak masz już pewnie leciwe
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  4. #4
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    może E-M5 III ? Dzisiaj bym go wybrał

  5. #5
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    może E-M5 III ? Dzisiaj bym go wybrał
    z punktu widzenia finansowego to chyba najgorszy wybór ? za niewiele więcej można mieć em1v2, taniej g9 jeżeli oczywiście wielkość nie jest problemem
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  6. #6
    | OlyJedi Awatar bogdi
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    dolny śląsk - Kiełczów
    Posty
    620
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    g80 nie ma odchylanej lupy i starszą matrycę , a człowiek wygodny, wielkość dla mnie istotna, zawsze jeżdżą dwa korpusy i 8 obiektywów, torby wymierzone - piszecie o wizjerze (dużo korzystam) czy gorszy niż GX7 ?, tak jak pisałem, za GX9 przemawiają do mnie takie same aku jak GX7, nie chciał bym nosić ze sobą dwóch typów w większych ilościach
    Czy uważacie, że ergonomia GX9 będzie gorsza niż GX7 ?, do niego się przyzwyczaiłem
    Ostatnio edytowane przez bogdi ; 25.06.21 o 20:34
    wielosystemowy

  7. #7
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    jeżeli zależy na wizjerze to GX8, to jest przepaść na plus w stosunku do GX7/GX9
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  8. #8
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    ergonomia nie bedzię gorsza niż w GX7 , jesli wizjer kupa Ci nie przeszkadza to bierz GX9, zdjęcia z niego lubiłem

  9. #9
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    w gx7 nie ma czegoś takiego jak ergonomia
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Miałem GX9, mam E-M5 III. Ten drugi to jednak ciut wyższa półka, uszczelniony, z fazowym AF, 4K bez cropa i nieco lepszą stabilizacją matrycy (choć w połączeniu ze stabilizowanym obiektywem Panas będzie równie dobry). Wizjer w Olku, mimo że już i tak przestarzały, jest nieporównywalnie lepszy od tego w Panasie. Ergonomicznie to ta sama klasa - małe aparaty, ale ze stosunkowo dużą ilością elementów startujących i możliwości konfiguracji.

    Jakość zdjęć w RAWach jest na moje oko bardzo podobna, jeśli nie identyczna. Tęsknie jednak trochę za JPEGami z GX9, szczególnie pod kątem DR i naturalności obrazu, gdy zaszaleje się z ustawieniami. W Olkach to jednak leży i kwiczy - JPEGi są generalnie bardzo ładne, ale w ekstremalnych sytuacjach oświetleniowych szybciej dochodzi się do granicy możliwości silnika aparatu i zostaje nam tylko RAW albo rzeźbienie w g*wnie.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.06.21, 20:11
  2. Panasonic 14-42 a Panasonic G1 - kompatybilność
    By photolo in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.11.10, 15:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.