Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 49

Wątek: Nowy maszyna do obróbki zdjęć

  1. #31
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    @tropic - masz na miejscu Arka. Poproś niech Ci złoży, doradzi, sprzeda. Sam Ci mogę złożyć, tylko podaj budżet graniczny.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  2. #32
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    @Bodzip - myślę, że fajnie by było gdybyś zaproponował złożenie czegoś w cenie "złoma" i porównał możliwości sprzętu. Myślę, że to by było pożyteczne dla wielu forumowiczów.

    Przykładowy złom:

    https://www.computer-alliance.pl/p/d...0-3gb-klasa-a/

    za 2800.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #33
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Szukaj w aukcjach na allegro/olx , często można wyrwać taniego blaszaka z niezłymi wnętrznościami. W zeszłym roku kupiłem tak od jakiegos lombardu , który tam wystawiał . Kosztował mnie chyba 1600zł , w zestawie intel i7 6700 , 24GB RAM , dysk SSD128GB , dysk 2TB, karta była jakas gowniana , ale to nie jest wazne aukrat. Spokojnie zasuwa przy obróbce w LR6

  4. #34
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    @Bodzip - myślę, że fajnie by było gdybyś zaproponował złożenie czegoś w cenie "złoma" i porównał możliwości sprzętu. Myślę, że to by było pożyteczne dla wielu forumowiczów.

    Przykładowy złom:

    https://www.computer-alliance.pl/p/d...0-3gb-klasa-a/

    za 2800.
    Żeby coś porównać to trzeba to mieć. Składać dla idei... bez sensu.
    Żeby coś porównać, trzeba zrobić testy, najlepiej w stresie. Porównywanie na podstawie opisu w necie czy na stronie producenta - też jest bez sensu. Papier wszystko przyjmie.
    Ja sobie, jak wiesz ostatnio złożyłem nową maszynkę, ale dałem za części ok. 5 kafli.
    Ale ja jestem specyficzny: nie lubię intela, nie lubię nvidii...
    Maszynkę mam na Ryzenie, grafika Radeon. A co do nielubienia intela (nie tylko procesor) - wsadziłem do środka kartę wifi intelowską dual band. No i kłopoty. Startuje z systemem zablokowana i muszę rfkill'em ją odblokować, podnieść interfejs i połączyć z routerem.
    Mam wiedzę, wiec sobie to wszystko oskryptowałem i wsadziłem do plików startowych. Działa, ale kłopot był.. Na moim forum Debiana zrobiła się z tego długa dyskusja i wyszło z tego że nowy wpa-supplicant jest niezgodny z jądrem i sterownikami tej karty.
    Ok, wrcając do tematu - jeśli już składak to po co 1T dysk SSD ? Czy nie lepiej kupić mały 120; 128 GB SSD na system, a terabajtowy HDD na dane.
    Ale - wszystko zależy od Krzyśka decyzji @tropic !!! Arka masz na miejscu
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #35
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    @Bodzip - myślę, że fajnie by było gdybyś zaproponował złożenie czegoś w cenie "złoma" i porównał możliwości sprzętu. Myślę, że to by było pożyteczne dla wielu forumowiczów.

    Przykładowy złom:

    https://www.computer-alliance.pl/p/d...0-3gb-klasa-a/

    za 2800.
    Chciałem dać plusa za "przykładowy złom" ale system nie pozwala

  6. #36
    | OlyJedi Awatar petreq
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Chrzanów
    Posty
    4.046
    Siła reputacji
    206
    Moja galeria
    A ja sobie obrabiam amatorsko fotki na HP 800 G1 USDT - taka mini stacjonarka z i5-4670s z 16GB pamiątki. I daje radę.
    Chciałem coś napisać o tym pędzie do posiadania naj... sprzętu za naj... kasy, ale sobie daruję

    Moim zdaniem, obecnie największym problemem jest dobra optymalizacja Windows, pakietu Adobe lub innych narzędzi do obróbki grafiki niż sama wydajność kilkuletnich sprzętów. Autorzy softu oraz producenci sprzętu żyją sobie i idealnej harmonii

  7. #37
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez petreq Zobacz posta
    A ja sobie obrabiam amatorsko fotki na HP 800 G1 USDT - taka mini stacjonarka z i5-4670s z 16GB pamiątki. I daje radę.
    Chciałem coś napisać o tym pędzie do posiadania naj... sprzętu za naj... kasy, ale sobie daruję

    Moim zdaniem, obecnie największym problemem jest dobra optymalizacja Windows, pakietu Adobe lub innych narzędzi do obróbki grafiki niż sama wydajność kilkuletnich sprzętów. Autorzy softu oraz producenci sprzętu żyją sobie i idealnej harmonii
    Bo bardzo często sprzęt staje się "przestarzałym złomem" nie z powodu tego że jest za mało wydajny, tylko ponieważ producent przestaje go wspierać.
    Taki przykład: jakiś miesiąc temu przyniosłem córce z pracy iMac 27 cali, i7, 16GB, jakiś Radeon grafika, 1TB dysk SSD + HDD, model, uwaga, 2012 rok!
    W firmie kupiliśmy nowe, bo niedawno Apple przestało wspierać ten sprzęt i nie otrzymuje on już aktualizacji systemu.
    Natomiast moja córka na tym złomie z roku 2012 używa najnowszej wersji PS / LR z pakietu Creative Cloud i wszystko działa jej znakomicie, komfort pracy dużo większy niż na MacBook Pro 13 z 2019, i nie tylko ze względu na większy ekran.
    Patrzcie państwo, taki szrot, a działa
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 16.06.21 o 13:14

  8. #38
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar tropic
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Centrum wszechświata - Chorzów - Silesia
    Posty
    5.679
    Siła reputacji
    277
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kano Zobacz posta
    Kolego @arhtus, gdyby @tropic był dobrze zorientowany i nie miał problemu ze składaniem komputerów nie prosiłby o pomoc.
    Jeżeli chcesz mu rzeczywiście pomóc, to zaoferuj mu najlepszą opcję składaka i złóż go gratis. Inaczej swoimi postami w niczym mu nie pomożesz, a chyba o to chodzi?
    PS.
    Myślę, że w ten sposób zyskałbyś fory na forum
    Dziękuję! Tak wlaśnie by bylo!!!

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Decyzja podjęta. Przekazalem sugestie do skladacza sprzętu...
    Nie ma się o co klucić, każdy wniósl coś do decyzji. Pochwalę się w stosownym czasie
    AF out-of-order...(nie dotyczy sprzętu)


  9. #39
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    I rozumiem że linuksa na tym postawi, bo wersja Windows 10 Home to prawie 600 złotych które trzeba dołożyć do tego co proponujesz
    A co do "szrotów" i "zmiatania zabytków", to po pierwsze przesadzasz, a po drugie kierowanie się datą produkcji jako jedynym wyznacznikiem tego jak działa komputer jet cokolwiek ślepe.
    Ja na moim 8 letnim "zabytkowym" komputerze odpalam synowi wszystkie najnowsze i najbardziej wymagające gry typu COD Modern Warfare Black Ops, w 4K, detal na ULTRA, i system nawet się nie zająknie, a w domu mam pielgrzymki dzieciaków które chcą zobaczyć jak wygląda ta gra w maksymalnym detalu bo ich nowe tegoroczne komputery tego nie obsłużą. Że o edycji grafiki nie wspomnę.

    Nie chcę tu zaczynać bezsensownej dyskusji, wiadomo że przeważnie nowszy komputer to lepszy komputer, ale bierz proszę pod uwagę wszystkie koszty, no i przede wszystkim starszy komputer to nie koniecznie szrot, i spokojnie wystarczy.
    jest jeden problem, nie ma takiej gry jak COD Modern Warfare Black Ops na PC, jest albo COD Modern Warfare albo COD Black Ops (https://pl.wikipedia.org/wiki/Call_of_Duty_(seria)), jeżeli myślisz o grze COD Black OPS to data wydania 2010 rok, Modern Warfare jest kilka wersji, COD4 z 2007 roku, lub COD Modern Warfare z 2019 i tutaj 8 letni komp jest bez szans na granie w rozdzielczości jaką podałeś
    Ostatnio edytowane przez viruuss ; 16.06.21 o 15:47
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  10. #40
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Żeby coś porównać to trzeba to mieć. Składać dla idei... bez sensu.
    Żeby coś porównać, trzeba zrobić testy, najlepiej w stresie. Porównywanie na podstawie opisu w necie czy na stronie producenta - też jest bez sensu. Papier wszystko przyjmie.
    Ja sobie, jak wiesz ostatnio złożyłem nową maszynkę, ale dałem za części ok. 5 kafli.
    Ale ja jestem specyficzny: nie lubię intela, nie lubię nvidii...
    Maszynkę mam na Ryzenie, grafika Radeon. A co do nielubienia intela (nie tylko procesor) - wsadziłem do środka kartę wifi intelowską dual band. No i kłopoty. Startuje z systemem zablokowana i muszę rfkill'em ją odblokować, podnieść interfejs i połączyć z routerem.
    Mam wiedzę, wiec sobie to wszystko oskryptowałem i wsadziłem do plików startowych. Działa, ale kłopot był.. Na moim forum Debiana zrobiła się z tego długa dyskusja i wyszło z tego że nowy wpa-supplicant jest niezgodny z jądrem i sterownikami tej karty.
    Ok, wrcając do tematu - jeśli już składak to po co 1T dysk SSD ? Czy nie lepiej kupić mały 120; 128 GB SSD na system, a terabajtowy HDD na dane.
    Ale - wszystko zależy od Krzyśka decyzji @tropic !!! Arka masz na miejscu
    I to jest właśnie pitolenie o niczym. Jeśli nie potrafisz porównać bez pierdyliona testów, to skąd wiesz, że składak w tej cenie będzie lepszy?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Laptop do obróbki zdjęć, LR
    By Rabbit in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22.01.23, 22:28
  2. Jaki komputer od obróbki zdjęć
    By Roberto73 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 25.01.18, 16:26
  3. Jaki monitor do obróbki zdjęć
    By Plumek in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 331
    Ostatni post / autor: 5.07.14, 23:34
  4. Program do obróbki zdjęć
    By masz74 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 4.10.10, 10:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.