Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Wątek: Nowy maszyna do obróbki zdjęć

  1. #11
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    @tropic - Krzysiu,
    karta graficzna to tak naprawdę wyświetla Ci fotkę na monitorze. Więc karta może być tania. To nie jest gra, gdzie grafika jest ważna, jak nie najważniejsza.
    Nie zgadzam się z tym co napisałeś. Pytanie było o LR i DXO, a oba te pakiety bardzo silnie korzystają z akceleracji sprzętowej karty graficznej, więc to nie tak że karta nic nie robi. GPU robi bardzo dużo, czasami więcej niż CPU.
    Natomiast zgadzam się żę może być tania byle była dedykowana a nie jakiś Intel wlutowany w płytę, bo dedykowana karta zapewnia już akcelerację sprzętową a pomiędzy jakąkolwiek akceleracją sprzętową a jej brakiem różnica jest kolosalna.

    PS. W tanich kartach graficznych nie mam rozeznania ale warto sobie sprawdzić na stronie Adobe / DXO jakie karty są przez nich oficjalnie wspierane, i kupić najlepszą na jaką nas stać.
    Tu jest oficjalna lista z Adobe: https://helpx.adobe.com/premiere-ele...eleration.html

    Intel(R) UHD Graphics 630
    Intel (R) HD Graphics 630
    Intel(R) HD Graphics 620
    Intel HD Graphics 530
    Intel UHD Graphics 620
    Intel(R) Iris(R) Plus Graphics
    Intel(R) Iris(R) Xe Graphics
    AMD Radeon Pro WX 2100
    AMD Radeon(TM) Vega 8 Graphics
    NVIDIA Quadro P620
    NVIDIA GeForce GTX 1650
    NVIDIA GeForce 930M
    NVIDIA GeForce GT 730
    NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
    NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
    NVIDIA GeForce GTX 750
    NVIDIA GeForce GTX 750 Ti
    NVIDIA GeForce GTX 970
    NVIDIA GeForce MX 250
    NVIDIA GeForce GTX 960
    NVIDIA GeForce RTX 2060
    NVIDIA GeForce RTX 2060 SUPER
    NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti
    NVIDIA GeForce GTX 1650 SUPER
    NVIDIA GeForce RTX 3070
    NVIDIA GeForce RTX 3080
    NVIDIA GeForce RTX 3090

    Jak dla mnie całkiem fajną budżetową opcją jest NVIDIA GeForce GTX 1060 ta karta kosztuje u mnie $150.

    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 13.06.21 o 19:37

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    A czy macie rozeznanie co teraz się dzieje w temacie kart graficznych? Ceny przyzwoitych kart osiągnęły wręcz absurdalne poziomy, a i dostępność jest przy tym tragiczna...
    To absolutnie nie jest czas na kupowanie nowych GPU jakiej by akceleracji nie posiadały można polować na jakieś używki, ale to też jest teraz problematyczne.
    Polecam kupić jakiegoś blaszaka z procesorem ze zintegrowaną grafiką sporo pamięci, a ewentualnie w przyszłości gdy ceny dedykowanych kart graficznych wrócą do normalności (raczej niezbyt szybko) dokupić taką jeśli będzie konieczna.
    Fakt że kupowanie laptopa, żeby leżał w domu na biurku podłączony do jakiegoś monitora to trochę chybiony pomysł...

  3. #13
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    A czy macie rozeznanie co teraz się dzieje w temacie kart graficznych? Ceny przyzwoitych kart osiągnęły wręcz absurdalne poziomy, a i dostępność jest przy tym tragiczna...
    Szczerze przyznam, że nie mam, bo po przesiadce na Apple jakiś czas temu nie mam tego problemu - tam wybór zawsze był mały, a ceny absurdalne
    W PC mam stary GTX 1080Ti i ta karta cały czas wymiata od 5 lat więc nie mam potrzeby jej jeszcze wymieniać.

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    No to polecam się rozeznać, bo kryptowaluty przewróciły rynek GPU do góry nogami. Ceny proponowanego GTXa1060 dodajmy używanego, osiągają poziom wyższy niż w dniu premiery, czyli 5 lat temu tak, ta karta ma już tyle na karku, a w świecie komputerów to całe wieki, krótko, to już bardzo stara karta, a kosztuje teraz krocie i to używki...
    Dodajmy że jakieś współczesne odpowiedniki tej karty (jeśli uda nam się je dostać) kosztują tyle co zapewne autor wątku chce wydać na cały komputer, albo i więcej
    Ostatnio edytowane przez arhtus ; 13.06.21 o 20:31

  5. #15
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Tym bardziej zakup poleasingowego blaszaka jako całości z kartą graficzną w komplecie ma sens w takim razie.

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Przyzwoity komp, całkowicie nowy (komponenty "na czasie") ale bez monitora to jakieś 2,5K, czy to się mieści w budżecie rencisty?
    Przy jakimś kompromisie (nieco słabsze komponenty, ale też niczego sobie) można zejść poniżej 2K

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar tropic
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Centrum wszechświata - Chorzów - Silesia
    Posty
    5.679
    Siła reputacji
    277
    Moja galeria
    Bardzo cenne informacje Panowie!! Bardzo proszę o dalsze podpowiedzi. Nowe (używane) rodzi się w bólach...ksztaltujecie mój wybór!!
    AF out-of-order...(nie dotyczy sprzętu)


  8. #18
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Trudno o dalsze odpowiedzi skoro bardzo się bronisz przed podaniem konkretnego budżetu... wydaje mi się że masz wszystkie informacje tylko teraz musisz zdecydować ile chcesz wydać.
    Ja chętnie pomogę, proponuję żebyś poszukał ofert w sieci które Cię interesują i wrzucił tutaj, to mogę doradzić czy się moim zdaniem nadają czy nie.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    PS. Moim zdaniem ten zestaw w kwocie poniżej 2 tysięcy nadaje się znakomicie: https://allegro.pl/oferta/komputer-p...r4-10544852242

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    PS2. A tu nasz zestaw kwocie trochę wyższej, ale z dedykowaną kartą graficzną :Radeon RX 550 4GB https://allegro.pl/oferta/komputer-p...ssd-7836256845

  9. #19
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Potrzebny Ci monitor: https://allegro.pl/oferta/profesjona...-4-10152012149, z pomocą znajomego ślusarza zawiesisz go na ścianie, jeśli nie masz podstawy do adaptacji.
    Ostatnio edytowane przez jck ; 14.06.21 o 23:36

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Po jakiego się pchać m_a_g w takie szroty jakie proponujesz, przecież to są zabytki i5 2400 ten procesor miał premierę chyba dekadę temu, i jego miejsce jest w muzeum
    karta graficzna też nie jest jakimś demonem, będzie tylko niepotrzebnie prąd pobierać za tyle to można złożyć już coś na i5 10400 czy nawet 11400
    Powtarzam, okolice lekko ponad 2K to nowy sprzęt, który te zabytki zmiecie..
    i5 10400/11400 + płyta gł
    16GB RAM
    1TB dysk SSD
    dobry zasilacz
    jakaś obudowa

Podobne wątki

  1. Laptop do obróbki zdjęć, LR
    By Rabbit in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22.01.23, 22:28
  2. Jaki komputer od obróbki zdjęć
    By Roberto73 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 25.01.18, 16:26
  3. Jaki monitor do obróbki zdjęć
    By Plumek in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 331
    Ostatni post / autor: 5.07.14, 23:34
  4. Program do obróbki zdjęć
    By masz74 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 4.10.10, 10:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.