Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Wątek: Nowy maszyna do obróbki zdjęć

  1. #21
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Po jakiego się pchać m_a_g w takie szroty jakie proponujesz, przecież to są zabytki i5 2400 ten procesor miał premierę chyba dekadę temu, i jego miejsce jest w muzeum
    karta graficzna też nie jest jakimś demonem, będzie tylko niepotrzebnie prąd pobierać za tyle to można złożyć już coś na i5 10400 czy nawet 11400
    Powtarzam, okolice lekko ponad 2K to nowy sprzęt, który te zabytki zmiecie..
    i5 10400/11400 + płyta gł
    16GB RAM
    1TB dysk SSD
    dobry zasilacz
    jakaś obudowa
    I rozumiem że linuksa na tym postawi, bo wersja Windows 10 Home to prawie 600 złotych które trzeba dołożyć do tego co proponujesz
    A co do "szrotów" i "zmiatania zabytków", to po pierwsze przesadzasz, a po drugie kierowanie się datą produkcji jako jedynym wyznacznikiem tego jak działa komputer jet cokolwiek ślepe.
    Ja na moim 8 letnim "zabytkowym" komputerze odpalam synowi wszystkie najnowsze i najbardziej wymagające gry typu COD Modern Warfare Black Ops, w 4K, detal na ULTRA, i system nawet się nie zająknie, a w domu mam pielgrzymki dzieciaków które chcą zobaczyć jak wygląda ta gra w maksymalnym detalu bo ich nowe tegoroczne komputery tego nie obsłużą. Że o edycji grafiki nie wspomnę.

    Nie chcę tu zaczynać bezsensownej dyskusji, wiadomo że przeważnie nowszy komputer to lepszy komputer, ale bierz proszę pod uwagę wszystkie koszty, no i przede wszystkim starszy komputer to nie koniecznie szrot, i spokojnie wystarczy.

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar tropic
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Centrum wszechświata - Chorzów - Silesia
    Posty
    5.679
    Siła reputacji
    277
    Moja galeria
    Ten drugi z dedykowaną mi leży, a i monitorek Eizo kuszący...
    Kolega z "zabytkami" trochę mnie zbil z pantalyku...ja się sam poczulem jak zabytek
    AF out-of-order...(nie dotyczy sprzętu)


  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Co Wy gadacie Matko Boska
    i5 2400 to procesor który kosztuje teraz 70zł , taki komputer jak w tym drugim linku idzie złożyć poniżej tysiaka i to z tym RX550...
    Każda nawet i3 10-tej czy 11-tej generacji będzie nieporównywalnie wydajniejsza, i będzie obsługiwała przy tym 8 wątków przez co jest to rozwiązanie o wiele bardziej przyszłościowe...
    Nawet przy założeniu dokupienia tego Win10 w tych pieniądzach da się złożyć o wiele, wiele, wiele wydajniejszy zestaw, nowy, z pełną gwarancją, a nie pchać się w jakieś, tak, SZROTY które ktoś sprzedaje za jakieś kosmiczne pieniądze, robiąc kupujących w wała, ale ja już się nie produkuje bo to chyba bezcelowe...
    I muszę niestety stwierdzić m_a_g że nie masz chyba zbyt wielkiego rozeznania w sprzęcie komputerowym i nie wiem po co doradzasz komuś tak nierozsądne (łagodnie to ujmując) rozwiązania....
    Ja nie oceniam tych zestawów tylko przez pryzmat wieku choć to też ma ogromne znaczenie, ale te sprzęty nawet w dniu premiery nie były jakimiś demonami wydajności, a co dopiero po tylu latach, szok
    Ostatnio edytowane przez arhtus ; 15.06.21 o 21:19

  4. #24
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Wydaje mi się kolego @arhtus że musisz trochę wyluzować Powinieneś pracować w marketingu chyba, bo cały czas nadużywasz terminów takich jak "nieporównywalnie lepszy", natomiast zero konkretów, benchmarków, nic.
    To nie nowy ajfon, że każdy następnym model jest nieporównywalnie lepszy niż poprzedni
    Przecież wiadomo że nowy komputer o porównywalnych parametrach będzie wydajniejszy, nikt tego nie kwestionuje przecież, chodzi jednak o fundusze a Ty jakbyś z prostym dodawaniem miał problemy.
    Fajnie że autorytatywnie stwierdzasz że nie znam się na tym o czym piszę, z pewnością masz rację, tylko błagam nie mów tego mojemu pracodawcy bo przez ponad 10 lat zarządzałem całym działem IT w firmie farmaceutycznej, a i dyplomów mam kilka w tym kierunku, po obu stronach Atlantyku zresztą
    Sprawa jest prosta: podaj naszemu koledze konkretny zestaw razem z linkiem gdzie może go kupić, tylko nie tak jak ostatnio "jakiś zasilacz, jakaś obudowa" który zmieści się w budżecie 2K PLN, razem z system operacyjnym. I pododawaj wszystko dokładnie, w tym podatek VAT i tal dalej.
    Ja naprawdę nie mam nic przeciwko i sam wolałbym kupić sprzęt nowy.
    Z tym że ja dla siebie kupuję komputery po 30 - 50 tysięcy złotych od sztuki, i mniej jest trochę łatwiej kupić wypasiony zestaw prosto ze sklepu bo się cenami średnio przejmuję. Natomiast kolega @tropic szuka czegoś po taniości i staram się mu pomóc najlepiej jak umiem, i nie, nie uważam aby tamten sprzęt to był szrot.
    Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, a na tamtym sprzęcie spokojnie da się pracować w LR / DXO.

    Co nie zmienia faktu że jeżeli byłbyś tak uprzejmy podać nam link to gotowego nowego komputera z systemem operacyjnym , z procesorem i5 najnowszej generacji, 16GB RAM i 1TB SSD (tak pisałeś) w kwocie 2 tysięcy złotych, to będę Ci bardzo wdzięczny, a myślę że kolega @tropic również.

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Kolego m_a_g zamieść na jakimś komputerowym forum informację, że w dzisiejszych czasach polecasz zestaw komputerowy (między innymi do obróbki zdjęć) oparty na i5 2400 i to za takie pieniądze i zobaczysz jaka będzie reakcja..ktoś się nieźle uśmieje tyle w temacie
    a co do zakupów to po prostu proszę zajrzeć do jakiegoś sklepu komputerowego np. może być ten na X, zestaw z i5 w okolicach 2,5k podałem bez systemu fakt, ale i tak nie zmienia to faktu że w tych pieniądzach da się złożyć komputer i tak znacznie znacznie szybszy i to z tym całym systemem..
    Ja nie wiem czego Was tam na tych dyplomach uczyli, ale raczej niezbyt wiele o sprzęcie komputerowym

    PS
    tak na szybko, żeby pokazać że się da, bez specjalnego zagłębiania się, zestaw z najnowszą i5, a zamieniając i5 na i3 będzie i na ten cały system
    i to nie są podzespoły najtańsze z możliwych, a idąc po kosztach da się zejść jeszcze sporo niżej
    https://www.x-kom.pl/koszyk
    Ostatnio edytowane przez arhtus ; 15.06.21 o 23:22

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    301
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Kolego @arhtus, gdyby @tropic był dobrze zorientowany i nie miał problemu ze składaniem komputerów nie prosiłby o pomoc.
    Jeżeli chcesz mu rzeczywiście pomóc, to zaoferuj mu najlepszą opcję składaka i złóż go gratis. Inaczej swoimi postami w niczym mu nie pomożesz, a chyba o to chodzi?
    PS.
    Myślę, że w ten sposób zyskałbyś fory na forum
    Ostatnio edytowane przez kano ; 15.06.21 o 23:26

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    No ale przecież staram się pomóc, a przede wszystkim próbuję odradzić pakowanie się w jakieś propozycje Kolegi m_a_g które są raczej szkodliwe niż pomocne i nikt na to nie reaguje, a które o zgrozo chyba są już brane pod uwagę przez autora wątku.
    Jakby ktoś Ci w dzisiejszych czasach polecił kupić Poloneza bo też przecież da się nim jeździć, uznałbyś to za dobrą podpowiedź?

    Przecież wystarczy przejść się do jakiegoś sklepu komputerowego, podać budżet i bez problemu Panowie tam złożą taki zestaw, ja daję wskazówki co warto brać pod uwagę.
    Ostatnio edytowane przez arhtus ; 15.06.21 o 23:48

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    301
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Ależ autor pyta o pomoc w zakupie, a nie o aktualne ceny części do zestawu "zrób to sam". To chyba jest oczywiste. Jak nie oferujesz złożenia lub linku do miejsca gdzie można kupić, właściwy według Ciebie sprzęt, to Twoje porady są bezużyteczne.

  9. #29
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    No ale przecież staram się pomóc, a przede wszystkim próbuję odradzić nie pakowanie się w jakieś propozycje Kolegi m_a_g które są raczej szkodliwe niż pomocne i nikt na to nie reaguje.
    Wydaje mi się że brak Ci kompetencji aby to ocenić, i jesteś w swojej opinii osamotniony. Co do samego zakupu komputera, to jesteśmy na forum fotograficznym. Nie informatycznym lub pasjonatów IT.
    Tutaj ludzie chcę zajmować się zdjęciami, a nie składaniem i konfiguracją komputerów. I wydajesz się tego nie zauważać.
    Chcesz pomóc - to złóż koledze komputer, jak napisał @kano.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kano Zobacz posta
    Ależ autor pyta o pomoc w zakupie, a nie o aktualne ceny części do zestawu "zrób to sam". To chyba jest oczywiste. Jak nie oferujesz złożenia lub linku do miejsca gdzie można kupić, właściwy według Ciebie sprzęt, to Twoje porady są bezużyteczne.
    Mam tylko nadzieję że nasz kolega nie udziela takich samych rad w przypadku pytań o zakup samochodu....

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Nie wiem co z Wami jest, przecież podałem mój sugerowany zestaw ze znanego sklepu, ma być taniej, nie ma sprawy, mogę zasugerować inny, proszę podać tylko budżet graniczny.
    Można iść osobiście do sklepu, można złożyć zamówienie on line, montaż będzie pewnie kosztował jakaś stówkę, no chyba że ma to być zakup na zasadzie kliknąć w jeden link...
    Jeśli rady m_a_g'a są takie świetne to naprawdę nie życzę nikomu takiego doradcy, ani w kwestii komputerów, ani samochodów...
    Raczej odradzam zakupy takiego używanego sprzętu z serwisów aukcyjnych tym bardziej przez kogoś, kto nie ma zbyt dużego rozeznania, bo można się nieźle naciąć, a i z ewentualną gwarancją (jeśli taka będzie) mogą być problemy, przypominam, że to komputer który ma już naprawdę sporo na karku, od wielu lat nie produkowany.
    Właśnie sporo jest ofert jak ta tematyczna gdzie sprzedawany jest sprzęt o bardzo słabej specyfikacji z podzespołów strasznie już starych wręcz archaicznych w cenach absurdalnie wysokich, niczym nie uzasadnionych i niektórzy się na to nabierają.

    PS
    a już idąc zupełnie na łatwiznę proszę bardzo, gotowiec od ręki, nowy z systemem, choć ja osobiście wolałbym moje wcześniejsze sugestie brać pod uwagę, ale i tak jest to o wiele wiele wiele szybszy komputer niż ten na i5 2400 przydało by się mu tylko rozszerzyć dysk do 1TB
    https://www.x-kom.pl/p/654031-deskto....html#Promocja
    Ostatnio edytowane przez arhtus ; 16.06.21 o 00:41

Podobne wątki

  1. Laptop do obróbki zdjęć, LR
    By Rabbit in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22.01.23, 22:28
  2. Jaki komputer od obróbki zdjęć
    By Roberto73 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 25.01.18, 16:26
  3. Jaki monitor do obróbki zdjęć
    By Plumek in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 331
    Ostatni post / autor: 5.07.14, 23:34
  4. Program do obróbki zdjęć
    By masz74 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 4.10.10, 10:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.