Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Olympus PEN E-P7

  1. #11

    Dołączył
    Nov 2020
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    41
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    Dokładnie tak , a na dodatek potrafią robić z tego użytek . Szkoda jednak , że nie ma gniazda na podpięcie wizjera .
    Prawda. Mogli zostawić sygnał w stopce do podłączenia wizjera tak jak to zrobił Canon w modelu EOS M6 II.
    Olympus O-MD E-M10 Mark III + 14-42mm f/3.5-5.6 EZ

  2. #12

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Witam.Czy może ktoś ma pena ep-7 ?Ja ostatnio takiego nabyłem i mam pewną zagwozdkę, otóż przycisk nagrywania przyporzadkowałem do innej funkcji w zakladce dotyczącej foto, a nie filmowania.No i gdy na kółku nastawczym mam nagrywanie i chcę nagrywać, to przycisk nagrywania nie działa, a raczej działa tak jak go nastawiłem i pojawia sie dana funkcja.Jak mogę włączyć nagrywanie poza użyciem przycisku do nagrywania, przy naciskaniu spustu aparat robi zdjęcia, mimo, że ustawiony na kole nastawczym na video.Czy muszę jednak z powrotem przywrócić funkcję nagrywania do tego przycisku?Do tej pory nie mialem olympusa i to menu jest trochę mi obce.
    A sam aparat jest świetny, a szczególnie świetną wydaje sie stabilizacja.No i ma fajne gabaryty np. z 20mm a szczególnie z 14/2,5, chyba pozbędę sie dotychczasowych pasikoników.

  3. #13
    Zwycięzca popRAWki
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Kęty
    Posty
    38
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    Witam.Czy może ktoś ma pena ep-7 ?Ja ostatnio takiego nabyłem i mam pewną zagwozdkę, otóż przycisk nagrywania przyporzadkowałem do innej funkcji w zakladce dotyczącej foto, a nie filmowania.No i gdy na kółku nastawczym mam nagrywanie i chcę nagrywać, to przycisk nagrywania nie działa, a raczej działa tak jak go nastawiłem i pojawia sie dana funkcja.Jak mogę włączyć nagrywanie poza użyciem przycisku do nagrywania, przy naciskaniu spustu aparat robi zdjęcia, mimo, że ustawiony na kole nastawczym na video.Czy muszę jednak z powrotem przywrócić funkcję nagrywania do tego przycisku?Do tej pory nie mialem olympusa i to menu jest trochę mi obce.
    A sam aparat jest świetny, a szczególnie świetną wydaje sie stabilizacja.No i ma fajne gabaryty np. z 20mm a szczególnie z 14/2,5, chyba pozbędę sie dotychczasowych pasikoników.
    U mnie w e-pl5 też przycisk nagrywania mam ustawiony na inną funkcję i po wybraniu filmowania kółkiem programów naciśnięcie spustu migawki robi zdjęcie. Filmowanie rozpoczyna właśnie przycisk filmowania. W tym programie nie jest w ogóle aktywne przypisywanie funkcji do przycisku nagrywania.

  4. #14

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Niestety, ale w penie ep-7 w trybie filmowania {kółko nastawcze} spust migawki robi zdjęcie a przycisk filmowania aktywuje tylko ustawioną wcześniej przeze mnie inną funkcję i nie aktywuje nagrywania.Bawię sie różnymi ustawieniami i stąd moje zdziwienie, jeśli bedę musiał coś nagrywać to chyba będę musiał przywrócić pierwotna funkcję nagrywania do tego przycisku, straszna bieda, bo skoro w opcji jest zmiana funkcji to powinna być konsekwentna.

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Kęty
    Posty
    38
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    Niestety, ale w penie ep-7 w trybie filmowania {kółko nastawcze} spust migawki robi zdjęcie a przycisk filmowania aktywuje tylko ustawioną wcześniej przeze mnie inną funkcję i nie aktywuje nagrywania.Bawię sie różnymi ustawieniami i stąd moje zdziwienie, jeśli bedę musiał coś nagrywać to chyba będę musiał przywrócić pierwotna funkcję nagrywania do tego przycisku, straszna bieda, bo skoro w opcji jest zmiana funkcji to powinna być konsekwentna.
    Możesz sobie zapisać "my set" z przyciskiem nagrywania jako przycisk nagrywania i przypisać go do trybu nagrywania na pokrętle trybów. Wtedy w innych trybach powinieneś mieć możliwość przypisania innej funkcji do niego.

  6. #16

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Przepraszam za naiwne pytanie, ale gdzie jest umiejscowiona zakładka, funkcja itp. "my set"? w Penie?

  7. #17
    Zwycięzca popRAWki
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Kęty
    Posty
    38
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    Przepraszam za naiwne pytanie, ale gdzie jest umiejscowiona zakładka, funkcja itp. "my set"? w Penie?
    Ściągnąłem instrukcję do E-p7 i nie widzę funkcji reset/myset. Można przeczytać w necie, że Olympus zrezygnował z tej funkcji w e-m10 III i e-m10 IV, więc pewnie e-p7 również. Szkoda.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.