Strona 10 z 20 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 197

Wątek: M.Zuiko 8-25 f/4 PRO

  1. #91
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    No proszę jak ładnie.
    Ja sobie odpuściłem, bo polar produkuje mi takie "fajności".
    Wyostrzona trochę fota prosto z puszki.
    Nie widać tego w wizjerze. Co czyni sprawę jeszcze bardziej wkurzającą.
    Dodatkowo jak dla mnie, nie podoba mi się kolor nieba na zdjęciach z polarem. Jest często granatowe i bardzo ciemne i zbyt kontrastowe. Zieleń też dużo traci kolorystycznie.
    O to jest właśnie to, czego bym się spodziewał. Więc albo mój polar nie polaryzuje (a na wodzie i zieleni widać że tak), albo zakrzywia czasoprzestrzeń... Nie rozumiem.

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    @ToTom
    Możesz wrzucić RAW ostatniego zdjęcia -> EM130963 ?
    Bardzo mi się kolor wody podoba, a niebo dla mnie za ciemne, i chciałbym sobie grzebnąć po swojemu.
    Chyba że to zdjęcie z puchy i nic nie robione.
    To jest RAW wywołany w LR ale bez dotykania czegokolwiek.

    Proszę:
    https://1drv.ms/u/s!Alo9LAXBXEqWh655JkrNCjbh200ZQQ

    Wrzucisz efekty? Bo może coś podpatrzę, bom cienki z obróbki...

  2. #92
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Bardzo dziękuję
    Powiedz proszę jak naświetlasz ? Bo gdy używam ESP to zazwyczaj mam przepały na zdjęciu. Tutaj wyszło doskonale. Też mam M1v.3

    Wywołałem w Darktable. Wystarczyło tylko dopasować poziomy i lekko oziębiłem zdjęcie.

    Nazwa:  EM130963.jpg
Wyświetleń: 162
Rozmiar:  1,95 MB


    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Aaaa już wiem. Sprawdziłęm w exifie. Ekspozycja -1,7 EV i wszystko jasne. Czyli nie mam zepsutego aparatu
    Dodam jeszcze, że @yac miał takie samo szkło w czasie naszego pobytu na wybrzeżu. Przyznam, że jestem pod wrażeniem
    Ostatnio edytowane przez Bodzip ; 22.06.22 o 14:54
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #93
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Bardzo dziękuję
    Powiedz proszę jak naświetlasz ? Bo gdy używam ESP to zazwyczaj mam przepały na zdjęciu. Tutaj wyszło doskonale. Też mam M1v.3

    Wywołałem w Darktable. Wystarczyło tylko dopasować poziomy i lekko oziębiłem zdjęcie.


    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Aaaa już wiem. Sprawdziłęm w exifie. Ekspozycja -1,7 EV i wszystko jasne. Czyli nie mam zepsutego aparatu
    Dodam jeszcze, że @yac miał takie samo szkło w czasie naszego pobytu na wybrzeżu. Przyznam, że jestem pod wrażeniem
    Fajnie, ale wiesz... Ta zielona woda tam była MEGA zielona.
    I mimo, że z powodu kulawego wizjera nie zakładałem okularów przyciemniających z polaryzatorem, to nawet wtedy była soczyście zielona.

    Jak miałem Fuji to jechałem w górach na pomiarze matrycowym i pełnym automacie. Nie przypominam sobie, żebym miał problemy.
    Matryca EM5mk2 nauczyła mnie zwracać uwagę na przepały, bo NIC w nich nie ma. NIC.
    W Em1mk3 jest dużo, dużo lepiej.
    Ale... Włączyłem sobie w wizjerze informację o prześwietleniu i niedoświetleniu. I w górach ZAWSZE (bardzo tego muszę pilnować) daję korekcję na minus aż prześwietlenia prawie całkiem znikną.
    Poza przypadkami, gdy jest słońce w kadrze albo jakimiś innymi specyficznymi.
    Lepiej już rozjaśnić cienie, bo jest tam sporo informacji i nie ma z tym dramatu (ISO200) niż nie mieć NIC w światłach.

    A co do 8-25 to sam widzisz. Dopiero RAW pokazuje, co to za zabawka.
    Możesz ustawić f4 a ja zazwyczaj daję f4.5 a maks to f5.6 i masz wszystko ostre i piękne. I jakby zniekształceń jest mniej niż w Fuji 10-24, ale to może za mało jeszcze zdjęć nim zrobiłem i się nie ujawniły.
    Generalnie to jest dla mnie najmocniejsza strona m4/3. Można z ręki na ISO200 pracować od świtu do zmierzchu mając względnie jasny obiektyw i wielką GO. Bajer.

    @Bodzip tutaj jeszcze 2 RAW jak chcesz się pobawić. Na jednym widać jak fajnie rozmywa tło, a na drugim trzeba się trochę pomęczyć, bo naświetliłem właśnie na dolny poziom prześwietlenia
    Zobacz jakie widać detale na 20mm... Tam na grani jest sznur ludzików idących pewnie z Chochołowskiej
    https://1drv.ms/u/s!Alo9LAXBXEqWh656FnzUgR6vwEualA
    https://1drv.ms/u/s!Alo9LAXBXEqWh657vDowOhAcMXy0bw
    Ostatnio edytowane przez tt ; 22.06.22 o 15:24

  4. #94
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Dzięki piękne
    Wersja 2 jeziorka -no pojechałem po bandzie - jest brzydko, ale zielono

    Nazwa:  EM130963_01.jpg
Wyświetleń: 158
Rozmiar:  1,94 MB
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #95
    tt
    Gość
    Chyba za zielono

    Jakby mnie ktoś pytał, to tak mniej więcej to pamiętam. Ale na pewno znajdzie się ktoś, kto to zrobi lepiej.
    No i zaraz ktoś tu wpadnie i posprząta... Bo do odRAWiania to chyba jest inny wątek...

    Załącznik 245405
    Ostatnio edytowane przez tt ; 22.06.22 o 16:11

  6. #96
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Dwa pozostałe Mimo że na granicy, to ładnie idzie odzyskać fakturę w światłach. Fakt - przepał to zero informacji.

    Nazwa:  EM130982.jpg
Wyświetleń: 155
Rozmiar:  1,84 MB


    Nazwa:  EM131061.jpg
Wyświetleń: 158
Rozmiar:  2,00 MB


    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Niby ja jestem od sprzątania, ale inni się też czegoś nauczą, więc zostaje
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #97
    tt
    Gość
    Zdecydowanie moja wersja zielonego jeziorka mi się nie podoba. To znaczy jeziorko ok, ale niebo masz pincet razy lepsze. Jakieś te chmurki takie mega delikatne.
    Pozostałe coś tam podpatrzę. Dzięki.

  8. #98
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ToTom Zobacz posta
    Jak miałem Fuji to jechałem w górach na pomiarze matrycowym i pełnym automacie. Nie przypominam sobie, żebym miał problemy.
    Matryca EM5mk2 nauczyła mnie zwracać uwagę na przepały, bo NIC w nich nie ma. NIC.
    W Em1mk3 jest dużo, dużo lepiej.
    Bo Fuji w pełnym automacie korzysta z ustawienia DR Auto, które w zależności od potrzeby ustawia albo podstawowe DR100, albo rozszerzone DR200, zwiększające zapas informacji w światłach o 1 EV.

    Cytat Zamieszczone przez ToTom Zobacz posta
    Ale... Włączyłem sobie w wizjerze informację o prześwietleniu i niedoświetleniu. I w górach ZAWSZE (bardzo tego muszę pilnować) daję korekcję na minus aż prześwietlenia prawie całkiem znikną.
    Tak, to najlepszy patent na wyciśniecie maksimum DR z Olka.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #99
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Tak, to najlepszy patent na wyciśniecie maksimum DR z Olka.
    Ja też to miałem włączone, ale mi przeszkadzało, więc zostawiłem tylko histogram.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #100
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Bo Fuji w pełnym automacie korzysta z ustawienia DR Auto, które w zależności od potrzeby ustawia albo podstawowe DR100, albo rozszerzone DR200, zwiększające zapas informacji w światłach o 1 EV.
    Tak, to najlepszy patent na wyciśniecie maksimum DR z Olka.
    Chyba miałem na stałe DR200. Już nie pamiętam. Przejście na EM5mk2 pod katem świateł bolało. Ale EM1mk3 już jest ok. Albo ja się lepiej ogarnąłem

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Ja też to miałem włączone, ale mi przeszkadzało, więc zostawiłem tylko histogram.
    Ja mam pod przycisk INFO podpięte dwie konfiguracje: że albo to mam, albo nie. Ale rzadko wyłączam.
    Histogramu nie używam
    Aha - poziomica w Fuji była fajniejsza

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 16.09.08, 22:20
  2. Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 27.03.08, 11:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.