Strona 8 z 20 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 197

Wątek: M.Zuiko 8-25 f/4 PRO

  1. #71
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Teraz nie mam czasu na zdjęcia. Ale jest czarny, ładny, a 3 szybkie zdjęcia , które zrobiłem po otwarciu paczki upewniły mnie, ze fajny! sobie prezent zrobiłem.

  2. #72
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Rydułtowy
    Posty
    225
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Padł mi dzisiaj AF w obiektywie w nówce sztuce, przy 10 stopniowym mrozie. Po ogrzaniu w mieszkaniu dalej nie działa. Ciekawe czy to tylko mój obiektyw jest taki felerny. Działa wam ten obiektyw na mrozie?

  3. #73
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez utoplec Zobacz posta
    Padł mi dzisiaj AF w obiektywie w nówce sztuce, przy 10 stopniowym mrozie. Po ogrzaniu w mieszkaniu dalej nie działa. Ciekawe czy to tylko mój obiektyw jest taki felerny. Działa wam ten obiektyw na mrozie?
    @utoplec - Może to oczywiste, ale szkła serii pro mają przełącznik AF/MF - przesuwa się pierścień na obudowie.
    https://www.youtube.com/watch?v=67Yy2pOlGxg - tu pokazane w 3.46 min.
    Powodzenia
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  4. #74
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Rydułtowy
    Posty
    225
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Dzięki. To faktycznie było to. Teraz mi głupio, że tego nie sprawdziłem w i strukcji

  5. #75
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez utoplec Zobacz posta
    Dzięki. To faktycznie było to. Teraz mi głupio, że tego nie sprawdziłem w i strukcji
    Spoko. Wszyscy się uczymy. Cieszę się, że szkło działa poprawnie. Udanych fotek
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  6. #76
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.632
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez utoplec Zobacz posta
    Dzięki. To faktycznie było to. Teraz mi głupio, że tego nie sprawdziłem w i strukcji
    Prawie każdy do instrukcji zagląda gdy już wszystko inne zawiedzie.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  7. #77
    tt
    Gość
    Wreszcie mogę coś tutaj napisać, bo jestem już po kilku wypadach w Tatry z tym obiektywem.
    Mam porównanie do Sony 11-18, Sony E10-18 i Fuji 10-24 (tych najdłużej używałem).

    1. Ostrość: jako połączenie obiektyw/matryca (20MP) jest to bezsprzecznie najlepszy zestaw jaki miałem. Ostry od brzegu do brzegu! I co cudowne od f4 a więc bardzo, bardzo jasne światło przy wielkiej GO. Cudo.
    2. Zakres! O matko, to jest to. Mam przy sobie oczywiście 35-100/2.8 (GENIALNY jest) jeśli potrzeba dłuższej ogniskowej. Ale 80% zdjęć robię w zakresie 8-25 i co ciekawe, nie jest to u mnie zoom dwóch ogniskowych. Oczywiście najbardziej używane jest 8mm (40%), ale potem każda aż do 25mm (20%).
    3. Wspaniale współpracuje z filtrem polaryzacyjnym. Miałem z tym wcześniej na UWA problemy i myślałem, że fizyki nie przeskoczy. No ale jakoś tak dziwnie jest że jest super. Nie wiem czemu, ale nie wnikam.
    4. Waga i rozmiar zestawu nie są najmniejsze z w/w ale cały dzień jest na piersi (wisi na paskach plecaka a nie na szyi) i jest genialnie.
    5. Po raz pierwszy w życiu fotografowałem bez strachu w śnieżycy, mgle, mżawce i przy wodospadzie. I co ciekawe, te zdjęcia bardzo mi się podobają. Może dlatego, że wreszcie jakieś inne?

    Czuję, że będzie to na długo mój podstawowy obiektyw "wyprawowy".

    I takie tam 2 przykłady z ostatniego wypadu... Akurat pogoda była plażowa...

    Załącznik 245331

    Załącznik 245332

    Załącznik 245333

  8. #78

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Mmm widzę, że Rohackie Stawy były grane... cudne miejsce, byłem tam w podobnej porze kilkanaście lat temu - tylko, że ja więcej śniegu miałem.
    Zaciekawiłeś mnie tym stwierdzeniem o filtrze polaryzacyjnym - naprawdę nie było widać różnic w kolorach nieba na szerokim kącie?
    Ja stosując 12-40/2.8 często musiałem rezygnować z polaryzacji, bo efekty były słabe.
    Jaki filtr CPL stosowałeś? Zamieniłem właśnie 12-40 na 12-100/4.0 i muszę się za jakimś filtrem polaryzacyjnym rozejrzeć, zazwyczaj Marumi Exuus miałem.

  9. #79
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Zaciekawiłeś mnie tym stwierdzeniem o filtrze polaryzacyjnym - naprawdę nie było widać różnic w kolorach nieba na szerokim kącie?
    Ja stosując 12-40/2.8 często musiałem rezygnować z polaryzacji, bo efekty były słabe.
    Jaki filtr CPL stosowałeś? Zamieniłem właśnie 12-40 na 12-100/4.0 i muszę się za jakimś filtrem polaryzacyjnym rozejrzeć, zazwyczaj Marumi Exuus miałem.
    Filtr Marumi Fit+Slim. Założyłem rano, zdjąłem wieczorem. Zazwyczaj kręciłem tak, żeby uzyskać maksymalnie wygaszone odblaski w wodzie lub na zieleni.
    Kilka przykładów na 8mm. RAW otwarty w LR, kliknięty reset i zrobiony z tego jpg. Zero obróbki.

    To samo zdjęcie ze skrajnymi nastawami:
    Załącznik 245360

    Załącznik 245361

    Tutaj, sądząc po cieniach, mamy słońce po lewej. Polaryzacja na maksa:
    Załącznik 245362

    Tutaj słońce również po lewej , ale trochę z tyłu. Patrząc na wodę, maksymalnie spolaryzowane:
    Załącznik 245363

    Generalnie wiem, czego powinienem się spodziewać na niebie. Zdarzało mi się nawet na filmie, tzn. jeszcze w erze analogowej.
    Filtr był założony świadomie na cały dzień - zawsze mogę ustawić sobie go tak, jakby go nie było. Światła tam nie brakuje...

    Ja wiem, że fizyki nie oszukasz, no ale nie wiem

  10. #80

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Dzięki za odpowiedź. Rzeczywiście na pierwszych dwóch zdjęciach efektu na niebie praktycznie nie widać, mimo, że na wodzie zdecydowanie.
    Na trzecim zdjęciu jest lekka różnica między lewą a prawa stroną, ale trzeba się dobrze wpatrzeć.
    Miewałem gorsze efekty na obiektywach 24 mm ...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 16.09.08, 22:20
  2. Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 27.03.08, 11:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.