Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 197

Wątek: M.Zuiko 8-25 f/4 PRO

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    M.Zuiko 8-25 f/4 PRO

    Można już plotkować:



    Moim zdaniem to jedno z ciekawszych szkieł ostatnich lat.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #2
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Na pewno może to być ciekawa opcja dla tych którzy potrzebują uniwersalnego zooma z szerokim końcem.
    Dla mnie osobiście ten obiektyw jest nieprzydatny, bo ten zakres prawie w całości pokrywa mi PL10-25 f1.7, i zdecydowanie preferuję 3 razy lepsze światło niż 2mm szerzej.
    Z koleji do fotografii przy świetle dziennym i nie w pomieszczeniach typu wszelkie wyjścia w góry i tak dalej, biorę M. ZUIKO 12-100f4, ze względu na dużo bardziej uniwersalny zakres.
    Zakładam że ten nowy obiektyw będzie mniejszy i tańszy od obu szkieł wyżej przeze mnie wymienionych, i jeżeli tak, to dla wielu może być bardzo dobry wybór.
    Wszystko zależy od potrzeb.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Tańszy nie będzie. Przy obecnym trendzie cenowym wszystkiego, cena wyjściowa to jakieś 5899 PLN
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    To jest obiektyw do widoczków i architektury, więc nie rozumiem potrzeby posiadania w nim przysłony f/1,7. Ja nawet nie schodzę poniżej f/8. A między 8 a 10 mm jest spora różnica. Wgląda na to, że różnica w rozmiarze też będzie spora.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    To jest obiektyw do widoczków i architektury, więc nie rozumiem potrzeby posiadania w nim przysłony f/1,7. Ja nawet nie schodzę poniżej f/8. A między 8 a 10 mm jest spora różnica. Wgląda na to, że różnica w rozmiarze też będzie spora.
    Jeszcze bym dodał agentów nieruchomości
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #6
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jeszcze bym dodał agentów nieruchomości
    Co do zasady masz całkowitą rację, z drugiej strony agent nieruchomości kupi sobie dowolny aparat APS-C z obiektywem Sigma 10-20 i będzie miał jeszcze szerzej, jaśniej, 3-4 razy taniej

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Jak widzę zdjęcia w ofertach sprzedaży nieruchomości od większości agentów, to mam wrażenie, że im wystarczy ziemniak i żelazko. Jakim cudem oni się utrzymują na rynku, to ja nie mam pojęcia.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    sprzedają nieruchomości, nie zdjęcia.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jak widzę zdjęcia w ofertach sprzedaży nieruchomości od większości agentów, to mam wrażenie, że im wystarczy ziemniak i żelazko. Jakim cudem oni się utrzymują na rynku, to ja nie mam pojęcia.
    Może chodzi o to, że przed kupnem i tak oglądasz nieruchomość w realu. Na rynku nieruchomości do wynajęcia krótkoterminowego zdjęcia są dużo lepsze, bo transakcji dokonuje się głównie na podstawie zdjęć.
    Generalnie, do nieruchomości to chyba bardzo fajne szkiełko, bo ma szerokość do całych pomieszczeń, ale ma też standard do ewentualnego pokazania ciekawych fragmentów/detali.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #10
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jak widzę zdjęcia w ofertach sprzedaży nieruchomości od większości agentów, to mam wrażenie, że im wystarczy ziemniak i żelazko. Jakim cudem oni się utrzymują na rynku, to ja nie mam pojęcia.
    Przeciętny agent robi zdjęcia telefonem, to zdecydowanie wystarczy, w końcu sprzedaje mieszkania a nie zdjęcia do galerii
    Druga sprawa jest taka że teraz telefony z 3 aparatami do takiej pracy nadają się wręcz idealnie - masz ultra szeroki kąt, telefon sam obrobi zdjęcie i zrobi HDR... ja tam się nie dziwię. Osobie bez doświadczenia foto i oprogramowania trudno zrobić lepsze foty, do tego przeciętny odbiorca i tak przegląda oferty na telefonie czy innym urządzeniu mobilnym więc nie zauważy różnicy...A i tak liczy się lokalizacja i cena, plus osobiste oględziny w realu.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 16.09.08, 22:20
  2. Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 27.03.08, 11:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.