Strona 14 z 20 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 197

Wątek: M.Zuiko 8-25 f/4 PRO

  1. #131

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Kiedyś ważniejsze konkursy nie dopuszczały kolaży
    co najwyżej multiekspozycję -na jednej klatce.

    Branie nieba z jednego zdjęcia i dołu z drugiego zdjęcia jest w zasadzie hdr'em -efekt (High Dynamic Range) osiągnięty.

    m_a_g
    Na falach po lewej widać jaką metodą to osiągnąłeś.
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 17.10.22 o 14:51

  2. #132
    tt
    Gość
    No ja mam całe dwa filtry, pełny szary i połówkę. Trudno to nazwać systemem. A sprzedawać tez szkoda, bo to psie pieniądze teraz. Dzisiaj zabrałem, bo padło pytanie. Zazwyczaj leży sobie wszystko w szufladzie.
    Poniżej 8-25 z EM5mk2 - dwa zdjęcia i połączone (25mm/f4):

    Załącznik 248925

  3. #133
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta

    m_a_g
    Na falach po lewej widać jaką metodą to osiągnąłeś.
    No nie Mogę Ci pokazać RAW, te fale wyglądają tam identycznie. Nic na to nie poradzę że oryginał w RAW wygląda jak kiepski HDR z ghostingiem

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Kiedyś ważniejsze konkursy nie dopuszczały kolaży
    co najwyżej multiekspozycję -na jednej klatce.
    Powiedziałbym że to było kiedyś i nie przystaje do obecnej rzeczywistości... Z konkursami tak jest, że wszystko jest kwestią umowy a nie tego czy zdjęcie jest dobre czy złe, albo czy metoda jego wykonania daje gorsze lub lepsze efekty. Zresztą, do dzisiaj są konkursy gdzie dopuszczane są prace tylko filmie analogowym chociażby. Co nie znaczy że w związku z tym 99.99% obecnych fotografów ma wyrzucić swoje aparaty cyfrowe do kosza i zacząć szukać po piwnicach starych powiększalników :

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez ToTom Zobacz posta
    No ja mam całe dwa filtry, pełny szary i połówkę. Trudno to nazwać systemem. A sprzedawać tez szkoda, bo to psie pieniądze teraz. Dzisiaj zabrałem, bo padło pytanie. Zazwyczaj leży sobie wszystko w szufladzie.
    Poniżej 8-25 z EM5mk2 - dwa zdjęcia i połączone (25mm/f4):
    Wyszło całkiem zgrabnie. Jeżeli chodzi o mój zestaw filtrów, to mam dwa, polaryzacyjne. Jeden używam, na dronie, i wszystkie zdjęcia z nim robię bo nie chce mi się ściągać. Na malutkiej 1 calowej matrycy faktycznie pomaga naświetlić niebo i zlikwidować trochę odblasków. Drugi polar leży w szufladzie nieużywany.

  4. #134

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    No i musiałbyś liczyć na przychylność jury.
    Dozwolone techniki edycji
    7. Manipulacja HDR i focus stacking za pomocą oprogramowania znajdującego się poza aparatem, pod warunkiem, że techniki te są używane z umiarem i nie naruszają naturalnego charakteru obrazu. Decyzja o tym należy do jury. https://naturephotographeroftheyear....t/rules-npoty/
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 17.10.22 o 16:16

  5. #135
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Co za bzdura... jak można używać focus stacking "z umiarem', i jak może on "nie naruszać naturalnego charakteru obrazu"? W fotografii makro bardzo mała głębia ostrości jest 100% naturalne i focus stacking daje nam obraz nienaturalnie ostry, co jest pożądanym efektem bo przecież chcemy widzieć ostry obiekt fotografowany. Nie wiem kto pisze te regulaminy, szkoda gadać...

  6. #136

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Wybaczcie, że "włażę" tutaj w dodatku ze zdjęciami z Nikona...
    Ale dzisiaj była niezła okazja przetestować filtry - łąki, trochę drzew, niebo nad horyzontem właściwie czyste, kawałek jasnej przestrzeni, a nad nią podświetlona wschodzącym słońcem chmura.
    Przy takich warunkach praktycznie zawsze używam filtrów - albo szarych połówek z płynnym przejściem, albo odwróconej połówki - tym razem użyłem tej ostatniej.
    Zdjęcia to Nefy z aparatu (trochę przycięte, bo przy 16mm holder włazi w kadr), zmniejszone i zamienione na JPEGi - żadnej ingerencji w ekspozycję.
    1. Zdjęcie bez filtra, ekspozycja "0"


    2. Zdjęcie bez filtra, ekspozycja "-2" (na światła)


    3. Zdjęcie bez filtra, ekspozycja "+1" (na cienie)


    4. HDR złożony w PhotoZoner (tryb auto) z 3 powyższych zdjęć


    5. Zdjęcie z założonym filtrem - odwrotna szara polówka Hi-Tech. Niestety - akurat ten hitech daje lekko różowy zafarb na zdjęciach - zwykle to koryguję, ale tutaj daję surowe zdjęcie z aparatu.


    Jak widać z filtrem mamy bardzo podobny efekt jak po złożeniu hdra, po drobnej korekcie (przygasiłbym światła) nie ma potrzeby kombinować z ekspozycjami - filtr w zupełności wystarcza.
    Ale to moje zdanie i przyzwyczajenie - używam filtrów od dawna i lubię to robić.

    PS. Tak się zastanawiam, czy by nie wydzielić tych postów o filtrach do oddzielnego wątku? Bo trochę się tego zebrało...

  7. #137
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Skorzystałem z promocji na Amazon i za "jedyne" $899 zakupiłem 12-25 PRO.
    Nastraszyliście mnie trochę że to "duże" szkło ale dla mnie to absolutny maluch, i z moim E-M5 komponuje się idealnie.

    Tak mały rozmiar w pozycji transportowej to rewelacja, czapki z głów przed Olympusem.
    Na FF obiektywy zaczynające się od 16mm na szerokim końcu są przynajmniej dwa razy większe

    Za 3 tygodnie następny wyjazd, oj będzie się działo

  8. #138

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Nikt chyba nie pisał, że ten obiektyw tak bardzo odmładza?

    12-45mm

    A on nie jest za 600$ na amazon?
    https://www.amazon.com/s?k=12-45mm&c...f=nb_sb_noss_1
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 12.03.23 o 21:53

  9. #139
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    No tak, zdjęcie córy w tle

  10. #140
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Skorzystałem z promocji na Amazon i za "jedyne" $899 zakupiłem 12-25 PRO.
    Nastraszyliście mnie trochę że to "duże" szkło ale dla mnie to absolutny maluch, i z moim E-M5 komponuje się idealnie.
    Tak mały rozmiar w pozycji transportowej to rewelacja, czapki z głów przed Olympusem.
    Na FF obiektywy zaczynające się od 16mm na szerokim końcu są przynajmniej dwa razy większe
    Ja ten obiektyw uważam za absolutnie genialny. Zrobiłem nim najlepsze moje zdjęcia w górach.
    REWELACJA. Będę miał co pokazywać jeszcze przez lata.
    Szkoda, że UWA używam tylko tam i przez 11 miesięcy leży nieużywany.

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Na FF obiektywy zaczynające się od 16mm na szerokim końcu są przynajmniej dwa razy większe
    Jesteś pewny? Akurat ten temat zbadałem dość dobrze.
    https://camerasize.com/compact/#809....,777.1052,ha,t

    Nie wiem, jak inne systemy, ale tutaj nawet stary 16-35 jest porównywalny, a rozłożony do pracy to chyba taki sam.
    https://camerasize.com/compact/#840.993,777.440,ha,t

    Oczywiście należy pamiętać, że zakres Olympusa jest wybitny, i że nadaje się tez do zbliżeń, i jest porządnie uszczelniony...

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Za 3 tygodnie następny wyjazd, oj będzie się działo
    No to czekamy na zdjęcia. Będzie Pan zadowolony!

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 16.09.08, 22:20
  2. Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 27.03.08, 11:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.