Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Pokaż przygotowania i końcowy efekt

  1. #11
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    No to macie jeszcze jedno ode mnie, bo tak mnie @fret na te starty i lądowania wkręcił ze poszedłem spróbować. Nic z tego nie wyszło bo było tak pochmurno że przy 1/200s musiałem używać ISO800, ale za to można sobie porównać jak identyczna scena wygląda przy fotografii różnym sprzętem.

    5. Przygotowanie (EOS R5 + EF 500 F4 L IS).


    6. Efekt... gapimy się w piksele

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Przesadzasz, nawet nie trzeba się gapić w piksele. Detal z Canona delikatniejszy.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Nie wysuwałbym aż tak stanowczych wniosków. Sądzę że w celu dokładnej analizy detalu należałoby porównywać w podobny sposób obrobione cropy w pełnej rozdzielczości uzyskiwanej z matrycy aparatu. W przypadku porównywania zmniejszonych zdjęć znaczny wpływ na detal mają użyte algorytmy zmniejszania.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #14
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    127
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    U mnie też wielkich przygotowań nie ma .....
    ... jaka to wersja celownika na m10 tce ??


    Edit.

    .. to pewnie jest omd e m5 ...
    Ostatnio edytowane przez Hiszpan63 ; 23.05.21 o 10:13

  5. #15
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    ... jaka to wersja celownika na m10 tce ??


    Edit.

    .. to pewnie jest omd e m5 ...
    Zgadza się - E-M5 I generacji a na nim VF-4. Wyglądało to karykaturalnie i ciężko się wkładało do torby, ale zadanie spełniało bardzo dobrze. E=-M5 już nie mam, VF-4 nadal używam gdy czasem korzystam z E-PL5 (mam 2 egzemplarze - jeden leży w rezerwie, drugi przerobiony na podczerwień).
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    U mnie też wielkich przygotowań nie ma - zakładam aparat na krótki monopod, wysuwam go w pozycji złożonej przed aparat, ścinam delikatnie szczypcami do cięcia drutu gałązkę z modelem i fotografuję trzymając ją w dłoni opartej o monopod - tak jak na zdjęciu poniżej:

    Załącznik 233973

    Zdjęcie jest sprzed 6 lat, obecnie obiektyw i monopod zostały te same, natomiast korpus to najczęściej Panasonic G-9.
    Zupełnie inaczej wyobrażałem Twoją pracę z robalami.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  7. #17

    Dołączył
    Mar 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    590
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    Ja też wyobrażałem sobie Wyszomira leżącego w zielsku

    BTW - bardzo fajny wątek, i zaskakujący.

  8. #18
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Ja też byłem przekonany że ludzie się czołgają w trawie do makro, takie ucięcie trawki nie przyszło by mi do głowy... ciekawa sprawa może spróbuję.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Na metodę tę sam wpadłem kilkanaście lat temu i od tego czasu tak właśnie wykonuję większość swoich zdjęć makro. Zdjęcia zazwyczaj wykonuję w godzinach okołopołudniowych (znów pewnie nie zgadza się to z Waszymi wyobrażeniami) kiedy mogę zaobserwować różne ciekawe zachowania owadów. Światła jest wtedy dość dużo - zatem kilkusekundowe czasy ekspozycji wymagające statywu nie są niezbędne, zresztą i tak nawet ze statywem zbyt długich czasów nie mógłbym stosować gdyż owady o tej porze są aktywne i zwykle nie chcą zbyt długo siedzieć nieruchomo. Monopod połączony z aparatem stanowi solidny punkt podparcia dla dłoni trzymającej roślinkę z modelem. Kadruję i koryguję ostrość delikatnymi ruchami dłoni - jest to dużo szybsze niż kadrowanie z użyciem statywu co w przypadku ruchliwych motywów ma duże znaczenie. Ruchy całego ciała nie powodują poruszenia zdjęcia - gdyż model przemieszcza się synchronicznie z aparatem - zatem nie ma przesunięć motywu względem aparatu - poruszone jest jedynie tło które i tak na zdjęciu jest nieostre. Mogę obrócić się wraz z modelem tak, by uzyskać odpowiedni kąt padania światła (zwykle w słoneczne dni ustawiam się tak by ocienić motyw własnym cieniem lub rozproszyć światło niewielką blendą mocowaną nad obiektywem), mogę przemieścić się kilka kroków w celu znalezienia ładniejszego tła lub lepiej oświetlonego miejsca. Trzeba pamiętać o wyłączeniu stabilizacji - przy tej technice wykonywania zdjęć ona bardziej psuje ostrość niż pomaga. Oczywiście nie do wszystkich owadów ta metoda zdaje egzamin - motyle, muchy lub ważki zwykle przy próbie obcięcia gałązki na której siedzą uciekają, ale do mniej płochliwych motywów jak widać po moich zdjęciach metoda się sprawdza.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    To wyjaśnia kwestię sterylnie rozmemłanego tła.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Efekt Pin Hole - jak?
    By Thomasso in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22.06.11, 23:15
  2. Efekt polaroida
    By Ania_ in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19.12.07, 21:26
  3. Efekt Lazlo
    By Smerf Maruda in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 5.02.07, 11:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.