Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Za co lubicie Wasz system MFT? (luźna dyskusja mam nadzieję bezkonfliktowa)

  1. #21
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Ja to wszystko rozumiem, chodziło mi bardziej o co innego. Skoro jest to jednak forum tematyczne o pewnej specjalizacji, to nic w tym złego.
    Człowiek się uczy całe życie. Ja wszedłem na to forum aby dowiedzieć się więcej na temat sprzętu MFT, bo to nowość dla mnie. Nie na temat samego robienia zdjęć, bo po tylu latach jednak człowiek ma to jakoś tam opanowanie, jednak swoje narzędzia trzeba znać.
    Piszesz - "pstryk i już" - ale jednak nie do końca. Narzędzie robi mniejszą lub większą (to zależy od sytuacji) różnicę. Wiadomo, pomysł na zdjęcie trzeba mieć, i bez tego się nie obędzie, jednak okazuje się że każdy sprzęt ma swoją specyfikę. Na przykład - dopiero tutaj ktoś mi zwrócił uwagę na szum na moich zdjęciach. W żadnym innym systemie nie przyszłoby mi do głowy odszumiać zdjęcia robione na bazowym ISO, a tu się okazuje że przy mocno rozmytym tle nawet ISO200 potrafi szumieć, i trzeba coś z tym zrobić aby było "idealnie". I taka uwaga była dla mnie cenna, a sam nie zwróciłem na to wcześniej uwagi. Pewnie za jakiś czas bym to zauważył bez pomocy forum, ale po co wyważać otwarte drzwi
    Wydaje mi się że każda osoba świadomie wybierająca system którego używa do swojej fotografii, ma ku temu jakiś powód. Tak jak Ty napisałeś, przeszedłeś w życiu przez różne systemy. Czyli musiał być jakiś powód wejścia w MFT skoro osoba z Twoim doświadczeniem to zrobiła. Jak widzisz z pierwszego wpisu, ja miałem swoje powody, i je opisałem. Zaciekawiło mnie to, i sktąd ten temat, tak po prostu.

    No dobra, może trochę uprościłem sprawę...
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  2. #22
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Dzięki Wam za odzew i konkretne wpisy, ciekawie było poczytać

  3. #23
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Za małe i fajne optycznie obiektywy. Dziękuję za nie za każdym razem w Tatrach

  4. #24
    Awatar Zelik76
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    144
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Za małe i fajne optycznie obiektywy. Dziękuję za nie za każdym razem w Tatrach
    Mój główny powód zakupu Olka. E-M10mk3 + kit 40-150 + naleśnikowy kit 12-32 Panasa + 20 1.7 Panasa = 770gr. Dla porównania - samo body Canona 80D które targałem ostatnio w Tatrach 730gr. A tu mam w Olku pokryty zakres 24-300 całkiem dobrymi optycznie szkłami który wchodzi mi do torby w której mieścił się Canon z kitem 18-55. Dziękuję - do widzenia... No i ja się zakochałem też w kolorkach jakie produkuje Olek prosto z puszki.
    OM-D E-M10 mark III + Panas 20 1.7 i 12-32 3.5 - 5.6 + Olek 40-150 4 - 5.6

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Dzieszę się Z Olka bo:
    - go mam
    - służy mi dobrze w mojej amatorskiej fotografii
    - wygląda znacznie ładniej niż inne "ceglaste" systemy
    - zdjęcia robi dobrze , chyba, że ja robiąc je dam ciała. (niestety często)
    - do wykonania odbitek jaki max. robię 50 x70cm w zupełności wystarcza
    - biorę go gdzie chcę

    Rozwijając temat: Małem kilka systemów a przed Olympusem miałem Canona FF i kilka szkieł (L) od 10mm do 400 mm . Ważyło to po zapakowaniu wszyskiego ponad 10 kg.
    Tak wiec na żagle nie brałem, w góry nie brałem, na narty nie brałem, na wycieczki rowerowe też nie.
    Wymieniłem przed laty na Olka i teraz nawet na rower śmiało biorę w plecaku Lowepro Flipside 400.
    "Dochowałem" się dobrej szklarni i robię z zdjęcia z przyjemnością i dla przyjemności.
    Wracając do odbioru estetycznego body systemu OMD i obiektywy z seri PRO moim zdaniem to przemysłowe "dzieła sztuki".
    Biorąc pod uwagę mój pesel zostanę pewnie przy Olku do końca mojego (bo jego być może już się zaczął a może to tylko plotki? )
    Ostatnio edytowane przez DzejPi ; 18.05.21 o 17:07

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Wszedłem w Olka, bo ponieważ Zacząłem od E-500, kupiłem, bo zestaw kitowy 14-45 i 40-150 był znacząco tańszy od innych lustrzanek, potem jeden obiektyw, drugi i wszedł E-3, znowu obiektywy i ... pojawił się EP3 za ćwierć ceny i zostałem. Na początku przy E-500 nie wiedziałem, że to taka słabizna, mała matryca, szumy, a potem ten problem olałem, bo robiłem fotki, które mi się podobały Teraz nie mam zamiaru nic zmieniać, M1 MKII, którego mam jest i tak ponad moje potrzeby.
    Kusi mnie czasem FF, ale na szczęście mam też inne hobby i ono pochłania lwią część wolnych środków
    jest dobrze

  7. #27
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Wszystko to piękne, aparaciki małe, obiektywy jeszcze mniejsze.... Poręczne, że tak powiem. Matryce super. Tylko......
    Gdybyście przypadkiem chcieli zarobić i zrobić zdjęcia na ślubie, komunii itp. To nikt by Was poważnie nie potraktował z waszymi aparacikami.
    Fotograf musi mieć widoczny i budzący respekt sprzęt. Mój E-30, 12-60 duże szkło i jeszcze większa lampa błyskowa - też Olka, wygląda zawsze "poważnie" gdy czasem robię wesele, czy chrzest.
    I nie ma znaczenia, że jest przestarzały, gorszy od waszych cudów... Jak w wielu wypadkach rozmiar się liczy. Do tego napis "OLYMPUS" już prawie niszowy...
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  8. #28
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.627
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Wszystko to piękne, aparaciki małe, obiektywy jeszcze mniejsze.... Poręczne, że tak powiem. Matryce super. Tylko......
    Gdybyście przypadkiem chcieli zarobić i zrobić zdjęcia na ślubie, komunii itp. To nikt by Was poważnie nie potraktował z waszymi aparacikami.
    Fotograf musi mieć widoczny i budzący respekt sprzęt. Mój E-30, 12-60 duże szkło i jeszcze większa lampa błyskowa - też Olka, wygląda zawsze "poważnie" gdy czasem robię wesele, czy chrzest.
    I nie ma znaczenia, że jest przestarzały, gorszy od waszych cudów... Jak w wielu wypadkach rozmiar się liczy. Do tego napis "OLYMPUS" już prawie niszowy...
    Trochę w tym prawdy jest, ale ....
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  9. #29
    Awatar Zelik76
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    144
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Wszystko to piękne, aparaciki małe, obiektywy jeszcze mniejsze.... Poręczne, że tak powiem. Matryce super. Tylko......
    Gdybyście przypadkiem chcieli zarobić i zrobić zdjęcia na ślubie, komunii itp. To nikt by Was poważnie nie potraktował z waszymi aparacikami.
    Fotograf musi mieć widoczny i budzący respekt sprzęt. Mój E-30, 12-60 duże szkło i jeszcze większa lampa błyskowa - też Olka, wygląda zawsze "poważnie" gdy czasem robię wesele, czy chrzest.
    I nie ma znaczenia, że jest przestarzały, gorszy od waszych cudów... Jak w wielu wypadkach rozmiar się liczy. Do tego napis "OLYMPUS" już prawie niszowy...
    Są dwie strony medalu. W ciemnych zaułkach miast tak widoczny i budzący respekt sprzęt może szybciej zmienić właściciela, a i sam właściciel może przy okazji zebrać oklep...
    OM-D E-M10 mark III + Panas 20 1.7 i 12-32 3.5 - 5.6 + Olek 40-150 4 - 5.6

  10. #30
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Wszystko to piękne, aparaciki małe, obiektywy jeszcze mniejsze.... Poręczne, że tak powiem. Matryce super. Tylko......
    Gdybyście przypadkiem chcieli zarobić i zrobić zdjęcia na ślubie, komunii itp. To nikt by Was poważnie nie potraktował z waszymi aparacikami.
    Fotograf musi mieć widoczny i budzący respekt sprzęt. Mój E-30, 12-60 duże szkło i jeszcze większa lampa błyskowa - też Olka, wygląda zawsze "poważnie" gdy czasem robię wesele, czy chrzest.
    I nie ma znaczenia, że jest przestarzały, gorszy od waszych cudów... Jak w wielu wypadkach rozmiar się liczy. Do tego napis "OLYMPUS" już prawie niszowy...
    Ja sam siebie bym poważnie nie potraktował.... Uważam że to tego typu fotografii ten sprzęt się po prostu nie nadaje. Tak, wiem, zaraz ktoś się oburzy, ale co mi tam
    I wiem że na upartego MFT można zrobić wesele czy ślub, tylko po co? Kiedy aparatem FF te zdjęcia wyjdą po prostu dużo lepsze, bez (lub z mniej) błyskania lampą, więc naturalniej to wygląda, nie trzeba iść na kompromisy, a klient bardziej zadowolony?
    To nie chodzi o to żeby być widocznym i budzącym respekt, to chodzi o to że takim FF + 35mm f1.2 zrobisz w sali weselnej takie zdjęcia o jakich na MFT możesz zapomnieć....

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Zelik76 Zobacz posta
    Są dwie strony medalu. W ciemnych zaułkach miast tak widoczny i budzący respekt sprzęt może szybciej zmienić właściciela, a i sam właściciel może przy okazji zebrać oklep...
    Jasne że tak. I to jest zaleta MFT przy chodzeniu po mieście dla przyjemności. Ale nijak nie ma się do zawodowej fotografii ślubnej gdzie mały rozmiar nie ma znaczenia i fotograf nie musi się ukrywać, wręcz przeciwnie. Każdy sprzęt ma swoje zalety w różnych zastosowaniach. I tak wiele osób używa MFT do streeta właśnie z powodu tego co napisałeś, z drugiej strony większość zawodowych fotografów ślubnych (żeby nie napisać że wszyscy) używa FF, bo do tego ten sprzęt lepiej się nadaje.

Podobne wątki

  1. SP-570 UZ ... jakie filmiki Wasz Olek kręci ?
    By elwal in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29.04.10, 18:02
  2. Na ostro - mam nadzieję.
    By Piotr Grześ in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 3.12.06, 01:29
  3. Przylra sprawa z karta pamieci (mam nadzieje)
    By MMajchrowski in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21.07.04, 20:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.