Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: PL DG Vario-Elmar 100-400MM F4.0-6.3 ASPH vs. PL DG Elmarit 200mm f/2.8 + TC20

  1. #41
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    A to prawda, że w PL 100-400 leci często taśma w środku i obiektyw jest praktyczne nienaprawialny, a jedyne co Panasonic robi, to oferuje odnawiany za 80% ceny nowego? Kilka razy już się spotkałem z taką opinią, że nikt w Europie nie jest w stanie tego naprawić z braku części i pozostaje jedynie wysyłka do Japonii.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  2. #42
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    A to prawda, że w PL 100-400 leci często taśma w środku i obiektyw jest praktyczne nienaprawialny, a jedyne co Panasonic robi, to oferuje odnawiany za 80% ceny nowego? Kilka razy już się spotkałem z taką opinią, że nikt w Europie nie jest w stanie tego naprawić z braku części i pozostaje jedynie wysyłka do Japonii.
    Nie mam pojęcia. Obiektyw kupiłem nowy, ma 3 lata gwarancji, więc jak się zepsuje to nic mnie nie obchodzi jak i gdzie Panasonic będzie go naprawiał - może nawet w Japonii. Ale szczerze to nie słyszałem wcześniej że ten obiektyw ma problemy z taśmą.

  3. #43
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Jeszcze jedna demonstracja to można zrobić zoomem PL100-400 (body G9), fotka robiona na 400mm. Kurde naprawdę jest dobrze jak dla mnie, wiadomo 300 PRO F4 od Olympusa lepszy bo jaśniejszy, tym zoomem też da radę coś konkretnego ustrzelić na wysokim (haha, ale sobie kadzę) poziomie.

  4. #44
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Jeszcze jedna demonstracja to można zrobić zoomem PL100-400 (body G9), fotka robiona na 400mm. Kurde naprawdę jest dobrze jak dla mnie, wiadomo 300 PRO F4 od Olympusa lepszy bo jaśniejszy, tym zoomem też da radę coś konkretnego ustrzelić na wysokim (haha, ale sobie kadzę) poziomie.[/IMG]
    Przecież tu dużo osób używa tego obiektywu i robią fajne fotki, można powiedzieć, że na wysokim poziomie.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  5. #45
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Przecież tu dużo osób używa tego obiektywu i robią fajne fotki, można powiedzieć, że na wysokim poziomie.
    To super, nie wiedziałem o tym, a zdjęć z tego obiektywu na forum też nie widziałem u nikogo - może były wstawione przed moim pojawieniem się tu.

  6. #46
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Zdjęcie bardzo fajne. A sekret udanych zdjęć ptaków , to zawsze jak najmniejsza od nich odległość , a tu było widzę dość blisko .

  7. #47
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Zdjęcie bardzo fajne. A sekret udanych zdjęć ptaków , to zawsze jak najmniejsza od nich odległość , a tu było widzę dość blisko .
    Jakieś 5 metrów. Podobno jest jakaś możliwość podejrzeć to w EXIF ale chyba nie w pakiecie Adobe, bo przeglądając EXIF w Photoshop / ACR nie widzę nigdzie takiej informacji.

  8. #48
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Jaki % kadru widać na wstawionym zdjęciu?
    Przy 5m pole widzenia 4/3, to jakieś 20x15 cm, czyli za bardzo nie kadrowałeś i dziwisz się, fotka 1500x1125 wygląda dobrze? Szacun
    Ostatnio edytowane przez fret ; 10.06.21 o 16:40
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #49
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jaki % kadru widać na wstawionym zdjęciu?
    Przy 5m pole widzenia 4/3, to jakieś 20x15 cm, czyli za bardzo nie kadrowałeś i dziwisz się, fotka 1500x1125 wygląda dobrze? Szacun
    Na zdjęciu widać około 50% oryginalnego kadru. Jeżeli wycięcie 50% kadru to jest "nie za bardzo kadrowanie" to w takim razie ja nie wiem jakie Ty masz standardy
    Co do reszty - nie dziwę się, jestem po prostu zadowolony z udanego zakupu. Fotka wygląda dobrze nawet w pełnej rozdzielczości, która pozostała po cropie...a Ty jak zwykle lubisz szukać dziury w całym.

  10. #50
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Nie szukam dziury, staram się patrzeć na takie tematy bez zbędnych emocji.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 167
    Ostatni post / autor: 17.03.23, 15:08
  2. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 5.03.18, 16:31
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10.02.16, 02:04
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28.10.07, 15:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.