Strona 31 z 73 PierwszyPierwszy ... 21293031323341 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 723

Wątek: Zdjęcia m_a_g_iczne ;-)

  1. #301
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Lekko?
    No tak może nieco więcej niż lekko .
    Tak spokojnie i dyplomatycznie to chciałem ująć

  2. #302
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Ok, też bym to przebolał, bo widok bardzo przyjemny, ale na forum ortodoksyjnych prostowaczy to nie jest "lekko"
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #303
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    167
    Moja galeria
    Panowie czepiacie się Nie wszystko w życiu jest proste i w przyrodzie też i nie każde zdjęcie musi być pod linijkę a zdjęcie jest bardzo malownicze tylko nie wiem co to za miejsce choć wydaje mi się dziwnie znajome

  4. #304
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez edorka Zobacz posta
    ... nie wiem co to za miejsce choć wydaje mi się dziwnie znajome
    Podkarpacie jest wszędzie
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #305
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    @m_a_g kiedyś pisał, że drona ma ustawionego tak aby foty były poziome. Nie będę tu wywodził teorii ortodoksyjnych ale... sami pamiętacie moje sprzeczki z @Krakman na tema poziomu zdjęcia z jeziorem, gdy linia brzegowa zakręca i poziom można ustawić tylko do drzew rosnących. A jak ich nie ma to robi się problem.
    Sugerują wziąć tu pod uwagę ukształtowanie terenu.
    A moje osobiste odczucie ? Tak, leci w lewo - ale czy naprawdę to nie potrafię się wypowiedzieć.
    Wszystko zależy od tego czy dron został kalibrowany do aktualnego poziomu gruntu, czy też do poziomu bezwzględnego. Ot taki obrazek
    Nazwa:  KKategoria_otwarta_2.png
Wyświetleń: 128
Rozmiar:  137,8 KB
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #306
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    ...
    Wszystko zależy od tego czy dron został kalibrowany do aktualnego poziomu gruntu, czy też do poziomu bezwzględnego...
    Ja patrzę na to zupełnie inaczej, dla mnie wszystko zależy od tego, czy zdjęcie wygląda dobrze, bo zdjęcia są do oglądania, a nie do sprawdzania kalibracji drona
    To zdjęcie wygląda krzywo i dla mnie koniec tematu.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #307
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    @wyszomir, masz dobrą pamięć - tak, rok temu byłem w tym samym miejscu ale na wiosnę. Jesienne kolory zachęciły mnie to zrobienia nowego zdjęcia.
    A co do komentarzy o tym że zdjęcie jest krzywe, to cóź, jasne, jest. To znaczy teren na zdjęciu jest. To co widać w kadrze na "pierwszym" planie - to jest ośrodek wędkarski, zakole rzeki, zakole drogi - to wszystko jest na zboczu.
    Spadek terenu jest jakieś chyba ze 100 metrów od lewej (niżej) do prawej (wyżej). Po wystartowaniu dronem który wisiał 120 metrów nad moją głową (stałem po lewej stronie zdjęcia) prawie go rozbiłem o ścianę lasu kiedy poleciałem na drugą stronę drogi. Dron leciał w linii prostej utrzymując stałą wysokość nad poziomem morza, a teren szedł górę.

    To co powiedział @fret o tym że liczy się obiór zdjęcia - poniekąd się z tym zgadzam nawet. Ale nie w tym przypadku. Nie będę prostował krzywego w naturze terenu do tego stopnia aby dla prostego wizualnie zdjęcia ryzykować że mi rzeka popłynie pod prąd. To jak prostowanie zdjęcia krzywej wieży w Pizie W sumie komentarze że zdjęcie "leci mocno w lewo" to komplement, bo znaczy to że zdjęcie oddaje klimat miejsca.

  8. #308
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    167
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    komentarze że zdjęcie "leci mocno w lewo" to komplement, bo znaczy to że zdjęcie oddaje klimat miejsca.
    W moim odbiorze ta "krzywość" zdjęcia to atut

  9. #309
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.585
    Siła reputacji
    193
    Moja galeria
    Zdjęcie podoba mi się, choć ciutek więcej światła bym widział by wydobyta została bardziej przestrzenność w widoku.
    Profil terenu obniża się (falująco) z prawej do lewej, co daje wrażenie odstępstwa od poziomu, a jak od poziomu, to mózg podpowiada, że i od pionu. Krajobraz pozornie leci w lewo, co się często zdarza przy zdjęciach, które obejmują horyzont nakreślony liniami biegnącymi w sumie nie w poziomie. Mnie to nie przeszkadza.
    TJ

  10. #310
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez edorka Zobacz posta
    W moim odbiorze ta "krzywość" zdjęcia to atut
    Lizuska

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Mógłbyś wrzucić obrazek w pełnej rozdzielczości?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.