Strona 53 z 73 PierwszyPierwszy ... 343515253545563 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 723

Wątek: Zdjęcia m_a_g_iczne ;-)

  1. #521
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    A później człowiek zastanawia się jak komuś udało się zrobić taką fotkę.
    Tu nie ma co się zastanawiać, trzeba by szerokokątnym obiektywem zrobić z drona lecącego dwa metry od ptaka
    Zresztą, jeżeli zdjęcie się podoba i większości nie rzuca się w oczy że jest niewykonalne za pomocą teleobiektywu, to czemu nie, w końcu dobra obróbka czy tam fotomontaż też jest środkiem do celu, zdjęcia ptaków to nie reportaż moim zdaniem.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 8.06.22 o 18:21

  2. #522
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    O kurde, nie spodziewałem się takiej reakcji, to był tylko żart... moi drodzy zdjęcie 111 to fotomontaż zrobiony w 20 sekund w odpowiedzi na wpis @yac'a.
    Ptak z gałęzią jak najbardziej prawdziwy i nic nie było stemplowane, chmury zostały dodane w obróbce.
    Fajnie że się podoba, ale tak naprawdę nie ma żadnej opcji aby zrobić zdjęcie ptaka w locie, teleobiektywem, tak aby widać było chmury.
    Głębia ostrości na to nie pozwala, chmury są kilkaset metrów za ptakiem, nawet jak się przymknie do f20 to i tak wychodzi po prostu jednolita papka przypominająca białą kartkę papieru z lekko niebieskim odcieniem.
    Zobaczcie na zdjęciach 105 czy 109 było pełno chmur - ale ich po prostu nie widać bo zostały totalnie rozmyte przez teleobiektyw.
    Także jak ktoś widzi w sieci zdjęcie ptaka w locie z chmurami w tle i te chmury mają chociaż trochę kształtu czy faktury, to od razu wiadomo że to fotomontaż.
    I Twoje sprostowanie jednoznacznie świadczy o Twojej klasie jako fotografa. Chciałem dodać punkt do reputacji, ale niestety system nie pozwolił.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #523
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    O kurde, nie spodziewałem się takiej reakcji, to był tylko żart... moi drodzy zdjęcie 111 to fotomontaż zrobiony w 20 sekund w odpowiedzi na wpis @yac'a.
    ......................
    No właśnie, a wystarczyło poświęcić dodatkowe 20 sekund na prostowanie skrzydeł i nie było by afery
    Ale czas doskonały ( jak dla mnie ). Ja bym musiał odpalić Luminara do tego., w Affinity nie potrafię.
    Jacek

  4. #524
    | OlyJedi Awatar Marek61
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    RYBNIK
    Posty
    670
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Nowa wersja "gołąbka pokoju" gratuluję tych 20sekund.
    Podoba się

  5. #525
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    20 sekund, które wstrząsnęły... no może nie światem, ale olkowym forum z pewnością gratki, uparcie ewoluujesz w kierunku najciekawszego wątku foto na forum
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #526
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Nie sądziłem że to 20 sekund wstrząśnie forum
    Zaręczam Wam że poważnie to było 20 sekund, albo nawet mniej, bo zdjęcie już wcześniej miałem otwarte.
    Mogę zrobić wideo jak ktoś chce
    Wyjątkowo jedna z automatycznych funkcji PS zadziałała bardzo dobrze, pewnie dlatego że oryginalne zdjęcie było na bardzo jednolitym niebieskim tle.
    Dla zainteresowanych - w Photoshop - menu EDIT -- > SKY REPLACEMENT i.... koniec.
    Samo się wszystko zrobi, klikamy tylko w niebo jakie nam się podoba.
    Gdybym to robił na poważnie a nie dla żartu to pewnie bym jeszcze sprawdzał w powiększeniu czy dobrze się wszystko zrobiło i pędzlami korygował maskę według potrzeb, ale w tym przypadku po prostu wrzuciłem na forum bez żadnego dopieszczania.

    EDIT: O, proszę: https://www.youtube.com/watch?v=RYq7XOIKWWM
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 10.06.22 o 17:29

  7. #527
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Nie na darmo wątek nazywa się "Zdjęcia Magiczne "
    Jacek

  8. #528
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    112. Jezioro Sienno, Pomorze Drawskie.

  9. #529
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.004
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Ale światło trafiłeś
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #530
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Zaraz tam trafiłem... zaplanowałem Poczekałem na za 10 minut zachód słońca i tyle

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.