Strona 52 z 73 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 723

Wątek: Zdjęcia m_a_g_iczne ;-)

  1. #511
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Zgadzam się z autorem, dla mnie również 110 ciekawsze, coś się dzieje w kadrze. W 109 wszystko super, ale jakaś chmurka mogła by wypełnić puste tło.
    Jacek

  2. #512
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez yac Zobacz posta
    Zgadzam się z autorem, dla mnie również 110 ciekawsze, coś się dzieje w kadrze. W 109 wszystko super, ale jakaś chmurka mogła by wypełnić puste tło.
    No właśnie taki urok ptaków w locie... pusto, pusto, i pusto. Przynajmniej na tle nieba Niby ptaki w locie to taki "ekskluzywny" temat dla wybranych, ale to chyba dla ornitologów, ja jestem fotoamatorem.
    Powiem szczerze chciałem spróbować swoich sił trochę z przekory żeby nie musieć więcej słuchać na forum (albo czytać znaczy) o tym że fotografuję "ptaki na kiju" i "spróbujesz drapoli to pogadamy"...
    No więc spróbowałem obu tych rzeczy na raz - jak widać dałem radę
    Aczkolwiek nie uważam że to są moje najepsze zdjęcia ptaków, pomimo tego że rybołów, i że w locie. Dla mnie to bez znaczenia.
    Nie zrobiłbym sobie z nich tapety aby patrzeć się na nią cały dzień przy pracy na kompie, bo...te zdjęcia nie przemawiają do mnie tak jak niektóre inne w moim wykonaniu, albo chociaż ostatni dudek w wykonaniu @abir'a.

  3. #513
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Ale Abir wpadł po uszy w pierzaste i jest mistrzem w swojej specjalności. A to że ptak w locie i pusto to trudno. Tak się tylko czepnąłem że chmurka upiększyłaby zdjęcie a w swoim wątku wstawiłem kormorana na pustym niebie i wygląda trochę jak wklejony. Ale chmur nie będę wklejał
    Jacek

  4. #514
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    @yac, a proszę Cię bardzo, z chmurami też może być...

    111.

  5. #515
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Dzięki, jednak z takim tłem przyjemniej
    Aaa, to on przyjechał na tej miotle do gniazda..
    Jacek

  6. #516
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Świetne te "drapole"

  7. #517
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    636
    Siła reputacji
    130
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez yac Zobacz posta
    Aaa, to on przyjechał na tej miotle do gniazda..
    ... albo @m_a_g drzewo występlował pozostawiając gałąź .

    ... żartuję Dobry strzał ...

  8. #518
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    ...
    Więc na tym etapie tym bardziej mój subiektywy odbiór zdjęcia zmienia się - bo "przekonuję" sam siebie korzystając z narzędzi że jest dobrze.
    Natomiast oglądając wcale nie dziwię się nikomu kto napisał że zdjęcie jest krzywe, bo ono tak wygląda.
    ...
    Wydaje mi się, że narzędzia ogrywają tu tylko rolę pomocniczą, o tym, czy coś na zdjęciu jest proste, czy nie decyduje odbiór wizualny, a ten płata czasem figle, czyli stajemy się ofiarami różnych złudzeń. Dobrym przykładem są tu czcionki. Litera "O" z reguły jest wyższa niż litera "Z". Robi się tak właśnie dlatego, żeby w tekście wyglądały na równe.

    Ptak lecący na miotle super
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #519
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    O kurde, nie spodziewałem się takiej reakcji, to był tylko żart... moi drodzy zdjęcie 111 to fotomontaż zrobiony w 20 sekund w odpowiedzi na wpis @yac'a.
    Ptak z gałęzią jak najbardziej prawdziwy i nic nie było stemplowane, chmury zostały dodane w obróbce.
    Fajnie że się podoba, ale tak naprawdę nie ma żadnej opcji aby zrobić zdjęcie ptaka w locie, teleobiektywem, tak aby widać było chmury.
    Głębia ostrości na to nie pozwala, chmury są kilkaset metrów za ptakiem, nawet jak się przymknie do f20 to i tak wychodzi po prostu jednolita papka przypominająca białą kartkę papieru z lekko niebieskim odcieniem.
    Zobaczcie na zdjęciach 105 czy 109 było pełno chmur - ale ich po prostu nie widać bo zostały totalnie rozmyte przez teleobiektyw.
    Także jak ktoś widzi w sieci zdjęcie ptaka w locie z chmurami w tle i te chmury mają chociaż trochę kształtu czy faktury, to od razu wiadomo że to fotomontaż.

  10. #520
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.627
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    O kurde, nie spodziewałem się takiej reakcji, to był tylko żart... moi drodzy zdjęcie 111 to fotomontaż zrobiony w 20 sekund w odpowiedzi na wpis @yac'a.
    Ptak z gałęzią jak najbardziej prawdziwy i nic nie było stemplowane, chmury zostały dodane w obróbce.
    Fajnie że się podoba, ale tak naprawdę nie ma żadnej opcji aby zrobić zdjęcie ptaka w locie, teleobiektywem, tak aby widać było chmury.
    Głębia ostrości na to nie pozwala, chmury są kilkaset metrów za ptakiem, nawet jak się przymknie do f20 to i tak wychodzi po prostu jednolita papka przypominająca białą kartkę papieru z lekko niebieskim odcieniem.
    Zobaczcie na zdjęciach 105 czy 109 było pełno chmur - ale ich po prostu nie widać bo zostały totalnie rozmyte przez teleobiektyw.
    Także jak ktoś widzi w sieci zdjęcie ptaka w locie z chmurami w tle i te chmury mają chociaż trochę kształtu czy faktury, to od razu wiadomo że to fotomontaż.
    A później człowiek zastanawia się jak komuś udało się zrobić taką fotkę.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.