Strona 44 z 73 PierwszyPierwszy ... 34424344454654 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 723

Wątek: Zdjęcia m_a_g_iczne ;-)

  1. #431
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Obiektywnie rzecz biorąc, trudno uświadczyć jakieś linie proste na tym zdjęciu. Ten mały obiektyw w dronie na malutkiej matrycy niby jest korygowany jakoś tam, być może programowo bo już na poziomie RAW, ale i tak się godzinę męczyłem bo budynki się wyginały (nieznacznie) raz w lewo raz. wprawo zależy po której stronie od centrum kadru były. Trudno zgadnąć co jest odchyleniem od pionu a co dystorsją obiektywu. Co do tego że po lewej (ocean) stronie zdjęcia horyzont jest odrobinę niżej niż po prawej (kontynent) to chyba normalne jest, w końcu ląd opada w stronę Atlantyku - na plaży zegarek z GPS pokazuje mi 0 metrów nad poziomem morza, im bardziej się oddalę w stronę lądu tym wyżej. Zdjęcie robione na Florydzie, z kierunku północny wschód - południowy zachód, w kierunku na Miami. @koronax, ta plaża faktycznie jest długa, bo ma kilka tysięcy kilometrów, a ulicą która ciągnie się wzdłuż wybrzeża można dojechać samochodem (cały czas prosto) z Miami do NYC. Wiem bo jechałem
    Z tym że co chwile są światła i ograniczenie prędkości od 40-50KM na godzinę.

  2. #432
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    ta plaża faktycznie jest długa, bo ma kilka tysięcy kilometrów, a ulicą która ciągnie się wzdłuż wybrzeża można dojechać samochodem (cały czas prosto) z Miami do NYC. Wiem bo jechałem
    Z tym że co chwile są światła i ograniczenie prędkości od 40-50KM na godzinę.
    Dzięki za wyjaśnienie.
    A tak tylko dopytać chciałem już nie koniecznie fotograficznie.
    Jeśli taka prędkość jest 40-50 KM/h to w USA tej prędkości są przez kierowców przestrzegane ?
    Kilka filmów widziałem i taki serial chyba " Ciężarówka przez Stany " .
    Raczej kierowcy w tych filmach trzymają się limitów.

  3. #433
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    @koronax absolutnie nikt nie przestrzega tych limitów, bo są bardzo niskie a drogi dobre i wielopasmowe. No, prawie nikt, ale wiesz o co chodzi. Być może zawodowi kierowcy ciężarówek którzy mają kontrolowany czas pracy i GPS rejestrujący prędkość.
    Polica też niespecjalnie ludzi o to ściga bo policja jest dla ludzi żeby pomagać a nie dla zarabiania na mandatach. Powiedzmy że jest ograniczenie do 60, wszyscy jadą 100, w tym policja i jest OK, nic się nie dzieje.
    Byle nikt nie szalał i się nie wygłupiał. Bo jak wszyscy jadą te 100 a jakiś magik wywija bo mu się spieszy, jedzie szybciej niż reszta, zmienia pasy slalomem tak że inni muszą hamować i wyprzedza - to zaraz go zatrzymają i mandacik.
    Ale to nie za prędkość (chociaż za to też dostanie) tylko za bezmyślną niebezpieczną jazdę.

  4. #434
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Ten obiektyw ma raczej dystorsję falistą. Widać to wyraźnie po prawej stronie kadru. Prostowanie jest bardzo kłopotliwe. I o ile w zwykłym, nie miejskim pejzażu to nie przeszkadza, to w zdjęciach miejskich już trochę tak.

    Masz coś jeszcze z okolic tej długiej plaży? My z drugiej strony kałuży, chętnie coś jeszcze pooglądamy.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  5. #435
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    94. Z okolic plaży a nawet z samej plaży - tym razem z Z7II. Podoba mi się ten aparat, iście gumowa matryca.

  6. #436
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Fajnie widać różnicę między kontenerowcem a łódeczką .

  7. #437
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    puszka niczego sobie. Ma sporo zalet i na to co potrafi, jest niezbyt drogi.

    U mnie po Renie pływają podobne... no trochę mniejsze.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  8. #438
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Trudno się nie zgodzić, do widoczków czy portretu to jeden z najlepszych aparatów na rynku obecnie - ciężko pobić jakość obrazu.
    Po krótkim czasie używania tego aparatu rozumiem dlaczego jedni go wychwalają pod niebiosa a niektórzy narzekają, bo ten aparat to nie jest demon szybkości i do sportu czy akcji niespecjalnie się nadaje (albo inaczej: są po prostu lepsze aparaty, to nie jest tak że tym się nie da).
    Do moich zastosowań jest idealny. No, ale ja go kupiłem świadomie i nie oczekuję aby mieć wszystko w jednym
    A druga sprawa to mały rozmiar - Z7II z najlepszym reporterskim obiektywem Z czyli 24-70 f2.8 jest i tak nieznacznie mniejszy niż mój poprzedni zestaw wyjazdowy MFT czyli G9+PL10-25.
    Ja wiem że to zdjęcie statku to taki sobie widoczek jakich wiele, ale najlepsza rzecz w tej fotce to fakt że zrobiłem ją w pełnym słońcu tak koło godziny 14:00, i ani niebo, ani chmury, ani ocean nie są przepalone - wszędzie ładny detal. Klasa.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 4.05.22 o 01:23

  9. #439
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Ostatnio wyprowadziłem na spacer moje zakurzone D500. Jaka to cegła... Duży "niby wygodny" korpus. Nie zmieściło się biedactwo do mojego plecaka, gdzie "zetki" czy MFT maiły mnóstwo luzu.
    Brak wyświetlania zrobionego zdjęcia w wizjerze okazał się bardzo męczący. Gdyby nie fajny AF w tej puszce, wystawiłbym ja na pewnym portalu.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  10. #440
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    95. Poranna kawa w trochę szerszym ujęciu.

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.