Strona 2 z 73 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 723

Wątek: Zdjęcia m_a_g_iczne ;-)

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Z założenia wycinam EXIF z wszelkich zdjęć które prezentuję, w końcu do oceny jest zdjęcie a nie sprzęt
    Zdjęcia zrobiłem na wschodnim wybrzeżu USA.
    Co do exifu zgadzam się całkowicie , i witam w tym "zaścianku"
    Premiera całkiem udana.

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.575
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Dzięcioł mi się podoba - ujęcie adekwatne do przekazu. Ogrom pnia i bezradność ptaka - co z tym zrobić.
    TJ

  3. #13
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Z założenia wycinam EXIF z wszelkich zdjęć które prezentuję, w końcu do oceny jest zdjęcie a nie sprzęt
    Zdjęcia zrobiłem na wschodnim wybrzeżu USA.
    tylko to jest forum m4/3 i skąd mam mieć pewność, że zdjęcie zostało zrobione takim właśnie sprzętem ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  4. #14
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    tylko to jest forum m4/3 i skąd mam mieć pewność, że zdjęcie zostało zrobione takim właśnie sprzętem ?
    Pewne w życiu są dwie rzeczy - śmierć i podatki.
    Nie obraź się, ale żeby to co napisałeś miało sens, to do każdego zdjęcia powinno być wymagane dołączenie pliku RAW. EXIF w JPG można sobie dowolnie edytować przecież.
    Nie widziałem w regulaminie forum zapisu o tym że EXIF w zdjęciu jest wymagany, to tak przy okazji....

  5. #15
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Pewne w życiu są dwie rzeczy - śmierć i podatki.
    Nie obraź się, ale żeby to co napisałeś miało sens, to do każdego zdjęcia powinno być wymagane dołączenie pliku RAW. EXIF w JPG można sobie dowolnie edytować przecież.
    Nie widziałem w regulaminie forum zapisu o tym że EXIF w zdjęciu jest wymagany, to tak przy okazji....
    to, że nie ma zapisu to nie znaczy, że nie można, co do edytowania to jest coś takiego jak uczciwość, są też ludzie którzy wrzucają wszędzie swoje zdjęcia nie wiem po co, może dla pompowania swojego ego ? sprzęt m4/3 ma swoje zalety ale też i ograniczenia, fajnie jest kiedy porównujemy coś w tej samej klasie
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Pewne w życiu są dwie rzeczy - śmierć i podatki.
    Nie obraź się, ale żeby to co napisałeś miało sens, to do każdego zdjęcia powinno być wymagane dołączenie pliku RAW. EXIF w JPG można sobie dowolnie edytować przecież.
    Nie widziałem w regulaminie forum zapisu o tym że EXIF w zdjęciu jest wymagany, to tak przy okazji....
    Nie zapomnij o notarialnym potwierdzeni prawdziwości exifów w plikach graficznych, bo istnieje przecież możliwość zmiany danych... I może dwóch świadków,, ale koniecznie wiarygodnych.

  7. #17
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    to, że nie ma zapisu to nie znaczy, że nie można, co do edytowania to jest coś takiego jak uczciwość, są też ludzie którzy wrzucają wszędzie swoje zdjęcia nie wiem po co, może dla pompowania swojego ego ? sprzęt m4/3 ma swoje zalety ale też i ograniczenia, fajnie jest kiedy porównujemy coś w tej samej klasie
    Skoro jak sam piszesz jest coś takiego jak uczciwość, to znaczy że powinieneś mi wierzyć na słowo
    Zwłaszcza że publikacja EXIF w jpg nie ma żadnego znaczenia, bo jeżeli miałbym być nieuczciwy, to i tak bym przecież edytował ten wpis.
    To że M43 ma swoje ograniczenia to wiem bardzo dobrze, bo większość czasu fotografuję FF

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Nie zapomnij o notarialnym potwierdzeni prawdziwości exifów w plikach graficznych, bo istnieje przecież możliwość zmiany danych... I może dwóch świadków,, ale koniecznie wiarygodnych.
    Do tego próbka DNA dołączona do pliku

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Skoro jak sam piszesz jest coś takiego jak uczciwość, to znaczy że powinieneś mi wierzyć na słowo
    Zwłaszcza że publikacja EXIF w jpg nie ma żadnego znaczenia, bo jeżeli miałbym być nieuczciwy, to i tak bym przecież edytował ten wpis.
    To że M43 ma swoje ograniczenia to wiem bardzo dobrze, bo większość czasu fotografuję FF

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


    Do tego próbka DNA dołączona do pliku
    No teraz witaj w "domu".

  9. #19
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    PS. A tak na poważnie - jestem tu nowy - jeżeli są jakieś podejrzenia co do mojej osoby i większość sobie życzy jakiś dowodów na to czym robiłem zdjęcia, to proszę powiedzieć. Chociaż szczerze to trochę dziwnie się z tym czuję..

  10. #20
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Panowie nie ma o co się sprzeczać, każdy ma wybór, nie ważne czym fotografujemy i czym obrabiamy, ważny jest efekt końcowy.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.