Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Olympus M.Zuiko 14-42 mm F/3.5-5.6 II R czy Olympus M.Zuiko 14-42 mm F/3.5-5.6 EZ

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2021
    Mieszka w
    Niemcz
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus M.Zuiko 14-42 mm F/3.5-5.6 II R czy Olympus M.Zuiko 14-42 mm F/3.5-5.6 EZ

    Witam , kupiłem aparat EM 10 Mark IV chce kupić obiektyw , proszę o pomoc w wyborze obiektywu jak w tytule , który w/g Was jest optycznie lepszy, oraz jak sprawdzić używany obiektyw , jego optykę, czy jest z nią wszystko w porządku .Z góry dziękuje za odpowiedzi.

    pozdrawiam Sławek

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Nie wiem, czy ktoś testował te dwa szkła pod względem ostrości, ale wydaje mi się, że ani jeden ani drugi nie ma jakiejś olbrzymiej przewagi. Wybierając między nimi chyba bardziej istotne są ich inne cechy.
    Do EM10 wersja "składana" jest wręcz stworzona, taki zestaw jest wręcz miniaturowy. Jeśli zależy Ci na kompaktowości to wybór jest oczywisty. Taki mały plusik to jeszcze dodatkowa możliwość sterowania nim np. telefonem, włącznie z ogniskową, czasem może się przydać. Z minusów to "prądożerność" takiego sposobu ogniskowania jak i pewnie większa podatność na jakieś awarie.
    Moim zdaniem jeśli chodzi o szkło "kitowe" do EM10 to jednak wersja EZ, a potem to świetne by było 12-45, jakby tylko cena była bardziej przyjazna

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    96
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Panasonic 12-32

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    301
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Optycznie nie ma różnic pomiędzy nimi. Używam go w szczególnych okolicznościach kiedy do dyspozycji mam tylko kieszeń w kurtce. Wtedy razem z przykrywką LC-37C aparat staje się zgrabnym kompaktem.

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    77
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Mam oba te obiektywy.
    Szybkie po 3 zdjęcia na 14, 28 i 42mm
    Przy 4,5-5,6
    Wszystko w exifie.
    Wnioski pod względem optyczności do wyciągnięcia.
    Na co dzień używam EZ a r kupiłem do obudowy podwodnej.
    https://drive.google.com/drive/folde...x1?usp=sharing
    Teraz jest pełny dostęp - przepraszam.
    Zdjęcia będą po 14:30 ze względu na niesłychaną szybkość mojego Internetu.
    Jak ktoś chce to może zrobić porównania fragmentów umieścić je tu i napisać wnioski.
    Ostatnio edytowane przez fotna ; 24.04.21 o 18:17

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    77
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Poprawiłem link- teraz jest pełny dostęp - przepraszam
    https://drive.google.com/drive/folde...x1?usp=sharing

  7. #7
    | OlyJedi Awatar petreq
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Chrzanów
    Posty
    4.046
    Siła reputacji
    206
    Moja galeria
    Cześć. Podepnę się pod ten wątek z szybkim pytaniem do użytkowników 14-42 EZ.

    Pierścień zooma przy obrocie w prawo i powrocie pracuje bezgłośnie, natomiast po obrocie w lewo i przy powrocie do pozycji ZERO, wydaje charakterystyczny "klik". Czy u Was zachowuje się on identycznie czy jest cisza przy obrocie i powrocie w obu kierunkach?
    Wspomniany "klik" niestety jest rejestrowany przez mikrofon aparatu, co dyskwalifikuje go przy nagrywaniu wideo.

  8. #8
    Awatar racjonalny44
    Dołączył
    Feb 2021
    Mieszka w
    Konin
    Posty
    26
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Zobacz w menu jak masz ustawiony kierunek obrotu pierścienia. Możliwe że to ma wpływ na zachowanie Twojego obiektywu. Pozdrawiam

  9. #9
    | OlyJedi Awatar petreq
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Chrzanów
    Posty
    4.046
    Siła reputacji
    206
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez racjonalny44 Zobacz posta
    Zobacz w menu jak masz ustawiony kierunek obrotu pierścienia. Możliwe że to ma wpływ na zachowanie Twojego obiektywu. Pozdrawiam
    Piszesz o kierunku obrotu pierścienia ostrzenia, kierunku obrotu dla zooma nie można ustawić, zresztą nie ma to wpływu na wspomniany "klik".

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    301
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez petreq Zobacz posta
    Pierścień zooma przy obrocie w prawo i powrocie pracuje bezgłośnie, natomiast po obrocie w lewo i przy powrocie do pozycji ZERO, wydaje charakterystyczny "klik". Czy u Was zachowuje się on identycznie czy jest cisza przy obrocie i powrocie w obu kierunkach?
    Cisza przy obrocie w obu kierunkach.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.11.19, 16:00
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28.11.13, 16:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.