Zobacz wyniki ankiety: Głosowanie i wyniki - poprawka 6/2021

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1. paparapa

    5 27,78%
  • 2. Mirek63

    6 33,33%
  • 3. Bodzip

    7 38,89%
  • 4. Krakman

    0 0%
  • 5. A56

    2 11,11%
  • 6. jkr

    1 5,56%
  • 7. a123

    6 33,33%
  • 8. sikor

    6 33,33%
  • 9. cobra

    2 11,11%
  • 10. gulasz

    8 44,44%
  • 11. Wiejo

    2 11,11%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 84

Wątek: Poprawka 6/2021 - głosowanie i wyniki

  1. #41
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Wygląda na to, że jednocześnie otworzyłeś i zamknąłeś dyskusję
    Sugerowałem koleżance, że tak się skończy. I okazało się, że miałem rację.
    RAW był ode mnie, więc napisałem parę słów od siebie. Widać musiały wywołać co najmniej niesmak.... Ale to chyba zbyt naciągana teoria. Po prostu zostało to co napisałem zlane, jak wczorajszy obiad.
    Widać, że wszyscy są zadowoleni ze swoich prac. Nie mają do siebie w temacie edycji żadnych zastrzeżeń ani wątpliwości . Nie mają pytań... Brawo.

    Napiszę że zazdroszczę, bo sam przeważnie mam dużo wątpliwości do swoich poczynań edycyjnych. A zadowolony bywam tylko czasami, bo wynik edycji zdjęć to suma błędów popełnionych podczas pracy.

    A skoro ego zostało dokarmione, to wątek można już zakopać ...

    The end

  2. #42
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Według mnie większość prac została przekontrastowana, bądź przejaskrawiona, nasycona... Ale konkretów nie napiszę, każdy chciał zrobić dobrze wg. własnego uznania.
    Gratulacje dla Uli...

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Czemu Krakman dostał trzy punkty?
    Za udział , choćby w charakterze zapchajdziury.
    Jak chcesz sprzedam Ci tanio owe punkty...
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  3. #43
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gulasz Zobacz posta
    to ze za jasno wiem - ale jak pisalam w ostatnim momencie sie zorientowalam ze trzeba slac prace i juz jej nie dorobilam
    ale pewnie i tak nie uzyskalabym tej jasnosci ktora tam bylo - ciezko trafic jak sie nie bylo na miejscu i sie nie wie
    Nie musisz się samobiczować, każdy może wysłać co mu w duszy gra i nie musi się tłumaczyć. Problemem są moim zdaniem oceniający, ta praca po prostu nie powinna wygrać.
    Co do jasności, to praw fizyki nie zmienisz. Wraźnie widać, że słońce zachodzi, czyli jasno nie jest, na dodatek mamy jedno źródło ostrego światła i ciemną blendę z chmur. To jest całe oświetlenie sceny, a Ty wyprodukowałaś obrazek oświetlony przez jasne niebo pokryte równą warstwą białych chmur. Nie trzeba bywać na Lofotach, żeby widzieć, że to zupełnie nie gra. Fotograficznie: było ostre źródło światłą na dole i duża ciemna blenda na niebie, obdijająca malutko światła, a zrobiłaś z tego gigantyczny softbox świecacy z góry. Już kiedyś pisałem, że dla mnie wyciąganie 10EV z cienia, to wada, a nie zaleta matrycy, bo prowokuje do produkowania takich dziwolągów.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    ...


    Za udział , choćby w charakterze zapchajdziury.
    Jak chcesz sprzedam Ci tanio owe punkty...
    Za udział się nie należy: "Gdy praca nie uzyska żadnego głosu, a zajmie punktowane miejsce (może być w przypadku niskiej frekwencji) otrzyma tylko 1 punkt."

    Przykre, że już szósta edycja, a prowadzący jeszcze nie zajrzał do regulaminu i praktycznie co edycja, to jakaś skucha organizacyjna ...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #44
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    no bez przesady - kazdy daje cos ze swojego czasu by to sie krecilo - mozna zwrocic uwage czy wyslac PM ale zeby od razu tak ostro - bez sensu

    a tak z ciekawosci - @fret dlaczego nie glosowales - bo to jak w polityce nie glosowalem a pierwszy marudze
    nic ci nie odpowiadalo czy jakis inny powod ?
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  5. #45
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gulasz Zobacz posta
    no bez przesady - kazdy daje cos ze swojego czasu by to sie krecilo - mozna zwrocic uwage czy wyslac PM ale zeby od razu tak ostro - bez sensu

    a tak z ciekawosci - @fret dlaczego nie glosowales - bo to jak w polityce nie glosowalem a pierwszy marudze
    nic ci nie odpowiadalo czy jakis inny powod ?
    Zacząłem od bardzo delikatnego pytania, nie udało się, Bogdan poszedł w zaparte, ale dopiero buta Krakmana mnie wkurzyła
    Jeśli chodzi o prace, to żadna mnie nie przekonała do oddania głosu. Wygląda na to, że nie tylko mnie

    Tak ogólnie, to ta edycja jeszcze bardziej przekonała mnie, że warto dyskutować przed, a nie po, kiedy już każdy zajął jakąś pozycję i będzie jej bronił choćby instynktownie
    Ostatnio edytowane przez fret ; 24.04.21 o 12:16
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #46
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    ...
    Przykre, że już szósta edycja, a prowadzący jeszcze nie zajrzał do regulaminu i praktycznie co edycja, to jakaś skucha organizacyjna ...
    Regulamin dostępny - powiedz gdzie zrobiłem babola ?
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #47
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Regulamin dostępny - powiedz gdzie zrobiłem babola ?

    akurat @fret tu ma racje
    bo w regulaminie jak byk stoi
    szybciej by bylo jakby od razu wskazał ten cytat

    Cytat Zamieszczone przez regulamin
    Zasady punktacji:
    W cyklu składającym się z 10 Edycji popRAWek obowiązuje punktowanie za zajęte miejsce podczas głosowania w/g schematu miejsce / punkty:
    1/25 ; 2/20 ; 3/15 ; 4/12 ; 5/10 ; 6/8 ; 7/7 ; 8/6 ; 9/5 ; 10/4 ; 11/3 ; 12/2
    Od miejsca 13-tego i dalej będzie przyznawany 1 pkt. Obojętnie czy praca na miejscu 13 (lub niżej tj. 14, 15 itd.) uzyskała głos/y czy miała zero głosów.
    Gdy praca nie uzyska żadnego głosu, a zajmie punktowane miejsce (może być w przypadku niskiej frekwencji) otrzyma tylko 1 punkt.
    Uczestnictwo w rankingu nie jest obowiązkowe. Jeśli ktoś sobie tego nie życzy należy wysłać taką informację prowadzącemu popRAWkę.
    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nie musisz się samobiczować, każdy może wysłać co mu w duszy gra i nie musi się tłumaczyć.
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    warto dyskutować przed, a nie po, kiedy już każdy zajął jakąś pozycję i będzie jej bronił choćby instynktownie
    troche mi sie kłócą te 2 stwierdzenia - to tak w odniesieniu do mojej foty
    ale - mój problem


    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Tak ogólnie, to ta edycja jeszcze bardziej przekonała mnie, że warto dyskutować przed, a nie po
    ja akurat mam podobnie - mozna w trakcie wytknąć niedoskonalosci prac i wiecej widziec
    ale tu jak wiadomo są 2 obozy i kazdy jakies tam swoje racje ma
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  8. #48
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar sikor
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.056
    Siła reputacji
    220
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nie musisz się samobiczować, każdy może wysłać co mu w duszy gra i nie musi się tłumaczyć. Problemem są moim zdaniem oceniający, ta praca po prostu nie powinna wygrać...
    Z gustami się nie dyskutuje, przecież się nie obrażę że oceniający głosowali tak a nie inaczej. A że gustujących/głosujących było 18 - to tylko świadczy o aktywności na forum. Czy warto dyskutować przed? Autor zdjęcia napisał jakie były warunki i każdy mógł się do tego dostosować. Brałem pod uwagę ten opis - widać niewystarczająco.

    Wrócę do problemu z pracą @Krakmana, co poszło nie tak?
    OM-1; E-M5 II; E-M1; XZ-2; trochę słoików

  9. #49
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    @gulasz - Ulka dziękuję - fakt zrobiłem babola. Zaraz poprawię. @fret - mea culpa
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #50
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Rzadko uczestniczę w tej zabawie, bo po pierwsze- to autor zdjęcia ma w pamięci to co widział. My możemy co najwyżej zgadywać. A dobrze wiemy, że zdjęcie oddające to co oczy widziały a zdjęcie które "ma się podobać" - to dwa różne zdjęcia.
    Po drugie, ocena zdjęc to często zabawa w znajdź 10 szczegółow, w której nie jestem za dobry.
    W tej chwili jest trochę za jasno względem tego do czego mam skalibrowany monitor, ale spróbowałem i ja

    Nazwa:  paparapa_Lofoten.jpg
Wyświetleń: 76
Rozmiar:  1,71 MB


    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Moje gratulacje .
    A że zostałem wywołany do tablicy.... Nie wiem czy wypada , ale niech już będzie.

    Przede wszystkim według mnie za jasno.

    Druga sprawa to to, że niektóre zdjęcia wyglądają jakby były skompresowane. Poziom luminancji w światłach i cieniach jest mało zróżnicowany i nadaje to wrażenie płaskości obrazu .
    Niektórzy chcieli to naprawić dodając kontrastu, ale zrobili brzydkie smoliste cienie....

    Kolejna sprawa to zminimalizowanie saturacji. Kamienie na pierwszym planie są różnych kolorów z glonami. Jest tam różowy granit, czarny bazalt i są wapienie. Ja prawie nie widzę tych kolorów. A w niektórych przypadkach nie widzę wcale.
    Trawa i skały na zboczu góry są oświetlone pomarańczowym światłem słońca. Gdzie to się podziało?

    Kolejna, dla mnie dziwna sprawa to to, że jedynym źródłem światła jest słońce. To dlaczego zacieniona strona góry, jest tak samo jasna jak oświetlona światłem słonecznym? Gdzie się podział cień ? Wygląda na to że miałem ze sobą dużą lampę błyskową i doświetliłem cienie

    O drobiazgach jak nieładne obrobienie słońca z wygaszonym przepałem , czy widocznych ciemnych plamach po gaszeniu świateł na budynkach nie ma co się rozwodzić. Bo to zwykłe błędy techniczne i powinni je wyłapywać oceniający. Dlaczego tego nie robią nie mam pojęcia.

    To takie ogólne uwagi co do moich spostrzeżeń...
    Moim zdaniem, to jest ten rodzaj zdjęcia w którym obróbka zdjęcia powinna pomóc w wydobyciu z zapisu "trochę więcej" niż widziały oczy. jest ciemno ale dzięki zdobyczom techniki możemy te mikroskopijne natężenie światła wydobyć i pokazać.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

Podobne wątki

  1. Poprawka 5/2021 - głosowanie i wyniki
    By Bodzip in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 12.04.21, 17:39
  2. Poprawka 4/2021 - Głosowanie i wyniki
    By Bodzip in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 17.03.21, 22:29
  3. Poprawka 2/2021 - Głosowanie i wyniki
    By Bodzip in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 11.02.21, 15:44
  4. Poprawka 1/2021 - głosowanie i wyniki
    By Bodzip in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 29.01.21, 10:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.