Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Slowmotion

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    465
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria

    Slowmotion

    Witam.
    Jakiś czas temu kupiłem kamerkę Xblitz Move 4K. Nic specjalnego ale tylko na taką mnie było stać. Wybrałem ją tylko dlatego, że ma opcje nagrywania 120fps. Na pokazowych filmikach na y... widać, że nagrania z taką częstotliwością są odtwarzane w zwolnionym tempie. Ja tego efektu nie mogę uzyskać. Nie wiem czy kupiłem podróbę czy potrzebne są jakieś specjalne zabiegi. Jak ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii to proszę o pomoc.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    uruchom tryb slow motion podczas nagrywania, jak nagrywasz normalnie to nie ma tego efektu, chyba, że zrobisz podczas obróbki w jakimś programie
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    465
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    uruchom tryb slow motion podczas nagrywania, jak nagrywasz normalnie to nie ma tego efektu, chyba, że zrobisz podczas obróbki w jakimś programie
    Ja właśnie nagrywam w trybie 120fps a efektu niema. Zastanawia mnie jeszcze jeden szczegół. W menu nie pisze "slow motion" tylko "Rozdzielczość: 720P 120FPS". Nie wiem czy to jest to samo. Według mnie odtworzenie filmu nagranego z prędkością 120fps powinno dawać czterokrotne spowolnienie zakładając, że odtwarza się go z prędkością 30fps.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    to nie to samo, znajdz tryb slow motion inaczej masz "zwykły" film realizowany z klatkowaniem 120 zamiast standardowego 30, 120 klatek/s daje wierniejsze odwzorowanie ruchu
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    465
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    to nie to samo, znajdz tryb slow motion inaczej masz "zwykły" film realizowany z klatkowaniem 120 zamiast standardowego 30, 120 klatek/s daje wierniejsze odwzorowanie ruchu
    Wygląda na to, że mam tylko zwykły film. Kupując tą kamerkę myślałem, że 120fps automatycznie daje slowmo. Dzięki za odpowiedź.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tyrkand Zobacz posta
    Wygląda na to, że mam tylko zwykły film. Kupując tą kamerkę myślałem, że 120fps automatycznie daje slowmo. Dzięki za odpowiedź.
    nie ma co panikować, poszukaj softu który zrobi slow
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.