Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 53 z 53

Wątek: Olympus seria OM-D i obiektywy, a może coś innego?

  1. #51
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Te programiki mnie intrygują. Nowy Olek 100-400 budzi ostrościowe zachwyty, Sigma 100-400 uchodzi za szkło przyzwoite, ale bardzo bez szału. Bliskie pokrewieństwo szkieł widać gołym okiem. Wyostrzane rawy?
    Przypomnij sobie sprawę z teleskop hubble'a tam pierwszy raz cyfrowo poprawiono "ziemski błąd optyki" Potem wykorzystali tę technologię w fotografice.
    Zakwalifikowanie jako ostre w różnych odległościach od matrycy, pewnie razem z oprogramowaniem do identyfikacji rodzaju fotografii. Tak ja to przynajmniej rozumiem.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #52
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    I tu pojawia się ciekawe pytanie: czy dany rozkład nieostrości może wynikać tylko z jednego układu obiektów w rzeczywistości? Jeśli tak, to ostrość obiektywu nie ma znaczenia, wystarczy soft. Z drugiej strony odpowiedź jest oczywista i brzmi "nie", bo uśrednienie koloru i jasności w całym kadrze jest skrajną formą nieostrości, a nie wynika z tego nic, może poza dominującą barwą. Co się dzieje przy małych nieostrościach? Może jednak warto brnąć w soft, bo ewentualny błąd jest mały? A może to taka pułapka, jak np. zastosowanie szeregu Fouriera do przewidywania przyszłości? Np. do analiz giełdowych.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Jest jeszcze jedno ciekawe pytanie. Soft kojarzymy raczej z aparatem i tu sprawa jest prosta, np. korygujemy zaprzyjaźnione szkła, obce raczej nie. To tylko teoria, ale jest wtedy możliwa sytuacja, że Sigma podpięta do Olka przez adapter wypada słabo, a sigmoolek jest dużo lepszy. Z drugiej strony, w szkle też może być soft korygujący...
    Ostatnio edytowane przez fret ; 28.02.21 o 13:53 Powód: dodałem "m"
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #53
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    382
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jest jeszcze jedno ciekawe pytanie. Soft kojarzymy raczej z aparatem i tu sprawa jest prosta, np. korygujemy zaprzyjaźnione szkła, obce raczej nie. To tylko teoria, ale jest wtedy możliwa sytuacja, że Sigma podpięta do Olka przez adapter wypada słabo, a sigmoolek jest dużo lepszy. Z drugiej strony, w szkle też może być soft korygujący...
    Który to soft korygujący musiałby wpływać na obróbkę sygnału z matrycy w samej puszce - a zatem musiałby być uruchamiany sygnałem z puszki i to puszka musiałaby dostarczać dane i odbierać wyniki. Mam wątpliwości czy producent puszki jeśli wprowadziłby korektę software'ową w puszce tylko dla szkieł sprzedawanych pod własną nazwą zgodziłby się na uruchamianie umieszczonego w szkłach konkurencji softu korygującego jakość obrazu.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Podobne wątki

  1. OM-4Ti a może coś innego?
    By fotomic in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 5.05.15, 07:32
  2. XZ-2, E-PL7 czy może jeszcze coś innego?
    By domadm in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 17.12.14, 19:50
  3. Eos 40d 50d czy moze cos innego ?
    By komputerimac in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 7.10.10, 21:05
  4. Olympus x-925 opinie? a może coś innego?
    By Jordan in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22.12.09, 11:13
  5. C765 a moze cos innego?
    By CASI in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13.09.04, 23:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.