Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Wątek: Olympus seria OM-D i obiektywy, a może coś innego?

  1. #21
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ibizpl Zobacz posta
    ...
    Można je dorwać taniej niż na cyfrowe, wtedy za ok 3800 był by fajny zestaw na "polowanie".
    Jakieś fajne szersze szkło na ogólne focenie upoluję sobie później.
    Szukałbym raczej Lumiksa 100-300...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ibizpl Zobacz posta
    Jeżeli uda mi się wyrwać tego M5 II to do niego chyba fajnie by pasowało to szkło na zwierzaki:
    Olympus M.ZUIKO DIGITAL 75-300 mm f/4.8-f/6.7 ED II - Obiektywy - Foto - Sklep internetowy Cyfrowe.pl
    Moim zdaniem ten obiektyw jako nowy nie jest wart swojej ceny. Poszukaj używki.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #23
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ibizpl Zobacz posta
    Jeżeli uda mi się wyrwać tego M5 II to do niego chyba fajnie by pasowało to szkło na zwierzaki:
    Olympus M.ZUIKO DIGITAL 75-300 mm f/4.8-f/6.7 ED II - Obiektywy - Foto - Sklep internetowy Cyfrowe.pl
    Można je dorwać taniej niż na cyfrowe, wtedy za ok 3800 był by fajny zestaw na "polowanie".
    Jakieś fajne szersze szkło na ogólne focenie upoluję sobie później.
    Niestety każdy z nas musi przejść chorobę wieku dziecięcego.
    Wybacz - ale wspomnisz moje słowa w przyszłości: tym 75-300 nie zrobisz ładnego zdjęcia ptak. Nastawić się na polowanie na zwierzaki to pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze. I to duże pieniądze.
    75-300 to zrobisz fajnego motylka, bo ma pseudo macro, ale o małych ptakach zapomnij. A jeśli już, to będzie zdjęcie z dużą głębią - a więc i ptak i patyki dookoła.
    Moja dorada:
    Zaczynasz zabawę, podoba Ci się Olympus, ok - kup na początek Olka 14-150 lub Olka 12-200. Dwa całkiem niezłe spacer zoomy. Będzie i szeroko na 12 czy 14 mm, a i można sporo przybliżyć na końcówce zakresu.
    Ciut taniej będziesz miał
    Tamrona 14-150
    Panasonica (Lumixa) 14-140
    Aby mieć szeroko: Olek 9-18
    ...
    Dopiero zaczynasz. Pamiętaj że ta zabawa to skarbonka bez dna. Nowe szkła, nowe promocje - wsiąkniesz.
    Za dwa lata zaczniesz myśleć, że Olek to jednak nie to, że może pełna klatka, że może Nikon lub Canon albo Sony...
    Po następnych dwóch latach Ci przejdzie, a szkła będą droższe. Cóż - życie boli
    ...
    A może zamiast wydawać na dwa szkła - dobre, ale średniej klasy - to może na jedno: Olek 12-100 ? Kosztuje ... ech
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Fajnie jest się zdecydować na jakąś konkretną tematyką, pod tym kątem kupić szkło, a resztę kitem.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #25

    Dołączył
    Feb 2021
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Bodzip - tak, wiem o co chodzi, mam to samo ze sprzętem audio.

    Skoro odradzacie to szkło to na razie sobie odpuszczę.

    Rozmyślam nad tymi 2 puszkami teraz i powiedzcie mi proszę czy mam rację, bo jak spojrzeć na te wszystkie bebechy to M5 II od M10 II funkcjonalnie różni się TYLKO uszczelnieniem korpusu i trybem Hi Res. Pewnie są jakieś różnice w menu itd ale matryca, proc i AF są TE SAME, więc nie ma opcji żeby M5 II miał szybszy AF bo to ten sam AF co w M10 II. Różnica jest dopiero przy M1 II albo M5 III gdzie mamy detekcję fazy. Jest tak, czy coś pomijam ( w końcu jeszcze parę dni temu nie wiedziałem co to m4/3 )?

    I teraz jak się zastanawiam to Hi Res mi niepotrzebny ( nie mam zacięcia do focenia martwej natury ), uszczelnienie aparatu to już ważna funkcja, ale nie łażę po lesie i nie focę jak leje ( na tym etapie to ma być rekreacyjnie ) więc wystarczy nieprzemakalna torba/plecak - wychodzi na to że M10 II na początek to najlepszy wybór, szczególnie za 900 zł już z pierwszym szkłem i na gwarancji.
    Jak mnie wciagnie ( jak audio ), to jak pisze Bodzip dopiero wtedy będę wiedział czego chcę, i wtedy wydanie większej kasy będzie miało jakiś sens.

  6. #26
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Fajnie jest się zdecydować na jakąś konkretną tematyką, pod tym kątem kupić szkło, a resztę kitem.
    60 macro załatwia dwie sprawy: portret i robaki. Robaki jak najbardziej bo to dedykowane szkło, a portret - no cóż, nikt nie jest profesjonalistą z urodzenia. Ale i tak wyjdzie ładnie.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ibizpl Zobacz posta
    Rozmyślam nad tymi 2 puszkami teraz i powiedzcie mi proszę czy mam rację, bo jak spojrzeć na te wszystkie bebechy to M5 II od M10 II funkcjonalnie różni się TYLKO uszczelnieniem korpusu i trybem Hi Res. Pewnie są jakieś różnice w menu itd ale matryca, proc i AF są TE SAME, więc nie ma opcji żeby M5 II miał szybszy AF bo to ten sam AF co w M10 II. Różnica jest dopiero przy M1 II albo M5 III gdzie mamy detekcję fazy. Jest tak, czy coś pomijam ( w końcu jeszcze parę dni temu nie wiedziałem co to m4/3 )?
    Jeśli dobrze pamiętam, to w E-M5 II jest nieco bardziej wydajna stabilizacja, migawka 1/8000 s, więcej klatek na sekundę, większa bateria, więcej guzików i możliwości ich programowania i fajniejsza lampka błyskowa w zestawie.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    60 macro załatwia dwie sprawy: portret i robaki. Robaki jak najbardziej bo to dedykowane szkło, a portret - no cóż, nikt nie jest profesjonalistą z urodzenia. Ale i tak wyjdzie ładnie.
    Ale nie każdy ma odwagę kupić jedno szkło do focenia żony i robali
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #29

    Dołączył
    Feb 2021
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Tak jak piszesz dochodzą jeszcze te zmiany, nie wiem na ile ta stabilizacja robi realnie różnicę, ale reszta nie ma dla mnie większego znaczenia na tym etapie.
    Generalnie mam wrażenie że teraz jest średni moment na zakup nowego Olympusa m4/3. Ceny ostatnich ( chociaż już starych ) modeli bardzo wysokie a matryce to ciągle te same starocie, no ostatnio mieli gest i wrzucili 20MP do niższej serii gdzie poobcinali za to funkcjonalność w M10. To bardzo fajne aparaty ale na tle konkurencji w średnich i wyższych segmentach ( nie piszę o pro tylko o pułapie kilku tys zł za korpus ) to już olek odstaje. Coś wiadomo o najbliższych premierach, czy po sprzedaży temat się zamroził?
    Ostatnio edytowane przez ibizpl ; 24.02.21 o 15:32

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Jeśli już teraz narzekasz na przestarzałe 20-megapikselowe matryce, a chcesz kupić aparat z jeszcze starszą 16-megapikselową matrycą, to może szkoda w ogóle w to inwestować? Nikt z nas nie wie, kiedy pojawią się nowe modele i czy w ogóle coś się w nich poprawi w kwestii matryc.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. OM-4Ti a może coś innego?
    By fotomic in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 5.05.15, 07:32
  2. XZ-2, E-PL7 czy może jeszcze coś innego?
    By domadm in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 17.12.14, 19:50
  3. Eos 40d 50d czy moze cos innego ?
    By komputerimac in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 7.10.10, 21:05
  4. Olympus x-925 opinie? a może coś innego?
    By Jordan in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22.12.09, 11:13
  5. C765 a moze cos innego?
    By CASI in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13.09.04, 23:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.