Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 83

Wątek: Różności moje

  1. #41
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez PaweK Zobacz posta
    dzięki wielkie za cenne uwagi, pozdrawiam
    Widzisz, ja widzę na moim ekranie zamglenie... Oczywiście zamglenie na Twoim zdjęciu. I mam z nim problem. Klijent między moimi uszami krzyczy, że coś tu nie gra.....
    Ale co tu nie gra... Ano to, że albo nie jesteś na naszej matce ziemi , albo ktoś Ci pomagał w zrobieniu tego zdjęcia podświetlając scenę z oddali niebieskawo turkusową lampą.
    Pewien nie jestem, ale chyba nie widziałem mgły w takim kolorze. Owszem, widziałem mgły barwione słońcem o różnych porach dnia. I to jest jak najbardziej akceptowalne, a czasem bardzo wskazane.
    Ten kolor mgły, mz nie wpisuje się zbyt dobrze w ten obraz. Ten kolor widoczny jest też w liściach koło ławki i wielu innych miejscach.

    Ucząc się musisz odważniej badać granice możliwości sprzętu/softu, oraz akceptacji widzów. Idąc małymi kroczkami nigdzie nie dojdziesz. Nawet nie będziesz wiedział dokąd można dojść.
    Pozostaniesz w krainie nudnych i realnych jak jasna chol..... cyfr. Cyfr tworzących obraz Twojego zdjęcia i jego pieczęci exifa. .... A magia przecież znajduje się po drugiej stronie....


    Ps.

    Więcej odwagi. Nikt Cie tu za błędy nie rozstrzela....

  2. #42

    Dołączył
    Jan 2020
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    61
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    @PaweK - zauważyłem że masz na zdjęciach podaną geolokalizację. Tych z E-M5 i E-Pl
    Chciałbym zapytać czy to aparat ma GPS wbudowany, czy Ty sam dodawałeś ?
    @Bodzip zdecydowanie sam wstawiam, dla siebie przede wszystkim i innym ciekawskim, taki nawyk został z rowerowych wojaży

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Widzisz, ja widzę na moim ekranie zamglenie... Oczywiście zamglenie na Twoim zdjęciu. I mam z nim problem. Klijent między moimi uszami krzyczy, że coś tu nie gra.....
    Ale co tu nie gra... Ano to, że albo nie jesteś na naszej matce ziemi , albo ktoś Ci pomagał w zrobieniu tego zdjęcia podświetlając scenę z oddali niebieskawo turkusową lampą.
    Pewien nie jestem, ale chyba nie widziałem mgły w takim kolorze. Owszem, widziałem mgły barwione słońcem o różnych porach dnia. I to jest jak najbardziej akceptowalne, a czasem bardzo wskazane.
    Ten kolor mgły, mz nie wpisuje się zbyt dobrze w ten obraz. Ten kolor widoczny jest też w liściach koło ławki i wielu innych miejscach.

    Ucząc się musisz odważniej badać granice możliwości sprzętu/softu, oraz akceptacji widzów. Idąc małymi kroczkami nigdzie nie dojdziesz. Nawet nie będziesz wiedział dokąd można dojść.
    Pozostaniesz w krainie nudnych i realnych jak jasna chol..... cyfr. Cyfr tworzących obraz Twojego zdjęcia i jego pieczęci exifa. .... A magia przecież znajduje się po drugiej stronie....


    Ps.

    Więcej odwagi. Nikt Cie tu za błędy nie rozstrzela....
    o żesz, no faktycznie, ta mgła... a miała być tak fajna (amerykancka)
    ale poważnie - słuszna uwaga, muszę bardziej zwracać uwagę i dokładniej się przyglądać zdjęciom, choć (spojrzałem) w historii raw-a "wyszarzałem" mgłę, zdejmowałem saturację, gdzieś przesadziłem stąd...

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Ucząc się musisz odważniej badać granice możliwości sprzętu/softu, oraz akceptacji widzów
    i obie te rzeczy da się pogodzić?

    a kroczki? spokojnie, jakoś nie śpieszę się, tym bardziej, że staram się ogarniać temat samodzielnie, ale z tą nudą to pojechałeś aż laczki spadły, aż taka tragedia? kurde no, muszę przemyśleć, klin

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    ktoś Ci pomagał w zrobieniu tego zdjęcia podświetlając scenę z oddali niebieskawo turkusową lampą
    a mówiłem gamoniowi by tym g...em nie świecił

    tyle lat już dźwigam, z górki teraz, strzelanka nie straszna


    to się naczytałem, wcześniej Wiejo lekko wspomniał o kompozycji... coś?
    pozdrawia Paweł
    Ol. E-PL5 + OMD EM5 mark II
    OL.M.Zuiko 14-42 f/3,5-5,6 + M.Zuiko 40-150 f/4-5,6 + Lumx 25mm f/1,7
    moje foto na Instagramie
    moje foto na tym forum czyli różności

  3. #43
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Oj tam, zamiast się denerwować to wstaw rawa - niech interlokutory pokażą co potrafią. Albo prześlij do mnie i wstawię do poprawki.
    Co do GPS-u to mnie też od czasu do czasu nosi i wstawiam.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #44

    Dołączył
    Jan 2020
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    61
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Oj tam, zamiast się denerwować to wstaw rawa - niech interlokutory pokażą co potrafią. Albo prześlij do mnie i wstawię do poprawki.
    Co do GPS-u to mnie też od czasu do czasu nosi i wstawiam.
    ależ wcale się nie denerwuję, wręcz przeciwnie, cieszę się i wdzięczny jestem, że ktoś poświęca czas by ocenić moje zdjęcia, podzielić się wiedzą i czegoś mnie nauczyć, Tak, często wiele obracam w żart by emocje mi odpuściły

    I przy okazji, @Bodzip, jak sprawdzacie tu exify?
    pozdrawia Paweł
    Ol. E-PL5 + OMD EM5 mark II
    OL.M.Zuiko 14-42 f/3,5-5,6 + M.Zuiko 40-150 f/4-5,6 + Lumx 25mm f/1,7
    moje foto na Instagramie
    moje foto na tym forum czyli różności

  5. #45
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez PaweK Zobacz posta
    ależ wcale się nie denerwuję, wręcz przeciwnie, cieszę się i wdzięczny jestem, że ktoś poświęca czas by ocenić moje zdjęcia, podzielić się wiedzą i czegoś mnie nauczyć, Tak, często wiele obracam w żart by emocje mi odpuściły

    I przy okazji, @Bodzip, jak sprawdzacie tu exify?
    Dwojako:
    można sobie ściągnąć zdjęcie i zobaczyć na exif - większość systemowych przeglądarek obrazków ma taką opcję,
    można też zainstalować wtyczki do przeglądarki internetowej - po najechaniu myszą na zdjęcie, na górze lub dole obrazka pokazuje się najważniejszy wykaz z exifu.
    O tak:

    Nazwa:  Zrzut ekranu z 2021-11-15 20-49-51.png
Wyświetleń: 85
Rozmiar:  1,05 MB
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #46
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez PaweK Zobacz posta
    @Bodzip zdecydowanie sam wstawiam, dla siebie przede wszystkim i innym ciekawskim, taki nawyk został z rowerowych wojaży

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -



    o żesz, no faktycznie, ta mgła... a miała być tak fajna (amerykancka)
    ale poważnie - słuszna uwaga, muszę bardziej zwracać uwagę i dokładniej się przyglądać zdjęciom, choć (spojrzałem) w historii raw-a "wyszarzałem" mgłę, zdejmowałem saturację, gdzieś przesadziłem stąd...


    i obie te rzeczy da się pogodzić?

    a kroczki? spokojnie, jakoś nie śpieszę się, tym bardziej, że staram się ogarniać temat samodzielnie, ale z tą nudą to pojechałeś aż laczki spadły, aż taka tragedia? kurde no, muszę przemyśleć, klin


    a mówiłem gamoniowi by tym g...em nie świecił

    tyle lat już dźwigam, z górki teraz, strzelanka nie straszna


    to się naczytałem, wcześniej Wiejo lekko wspomniał o kompozycji... coś?


    Czy te rzeczy da się pogodzić? Hmmmmm ... chyba całkiem nie. Ale sam musisz sobie odpowiedzieć, czy chcesz zadowalać tylko gusta innych, czy też swoje.
    Nuda tyczyła się nie tego konkretnego zdjęcia. Generalnie chodzi o to, aby nie "produkować" takich samych zdjęć według jednej recepty. Bo z czasem sam zauważysz, że są nudne i bez wyrazu .
    Dobrze jest czasem zamieszać w garze. Bo ze zdjęcia zawsze da się wycisnąć więcej niż się wydaje.

    A z kompozycją to jest tak..... Zrobi człowiek zdjęcie. Ale w żaden sposób nie można tego dobrze ułożyć w kadrze według określonych zasad. , Za diabła nie chcą się "zmieścić"wszystkie detale które chciałbym pokazać....
    i człowieczek dopycha "kolanem" te wszystkie pierdoły..... aż stworzy potworka bez ładu i składu. Czyli bez kompozycji.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Oj tam, zamiast się denerwować to wstaw rawa - niech interlokutory pokażą co potrafią. Albo prześlij do mnie i wstawię do poprawki.
    Co do GPS-u to mnie też od czasu do czasu nosi i wstawiam.


    No pięknie..... ja biorę urlop .
    Obecnego zdjęcia nie mogę zrobić. Teraz będzie kolejne. Dostanę jakiejś choroby albo cooooo.

  7. #47
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    No pięknie..... ja biorę urlop .
    Obecnego zdjęcia nie mogę zrobić. Teraz będzie kolejne. Dostanę jakiejś choroby albo cooooo.
    Moja mama do ojca zawsze w takim wypadku wspominała coś o neospasminie
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #48
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Dwojako:
    można sobie ściągnąć zdjęcie i zobaczyć na exif - większość systemowych przeglądarek obrazków ma taką opcję,
    można też zainstalować wtyczki do przeglądarki internetowej - po najechaniu myszą na zdjęcie, na górze lub dole obrazka pokazuje się najważniejszy wykaz z exifu.
    O tak:
    @Bodzip widzę że dorobiłeś się złotej kuli. I wszystko w niej widzisz. Strach się przyznać, ja tam nie zaglądam i pewnie dlatego robię takie gnioty..... Muszę się poprawić, aby moje zdjęcia były lepsze, i jeszcze lepsze i lepsze.....
    Muszę przed snem zacząć wnikliwie studiować ten magiczny dokument. Bo w nim jest wszak zapisana cała prawda mądrych ludzi.
    Co mogę....czego nie mogę.... i jak powinienem.......Ot to jest cała prawda wszechświata.


    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Moja mama do ojca zawsze w takim wypadku wspominała coś o neospasminie

    I jeszcze namawiasz do brania.... podejrzanych substancji?

  9. #49
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    @Bodzip widzę że dorobiłeś się złotej kuli. I wszystko w niej widzisz. Strach się przyznać, ja tam nie zaglądam i pewnie dlatego robię takie gnioty..... Muszę się poprawić, aby moje zdjęcia były lepsze, i jeszcze lepsze i lepsze.....
    Muszę przed snem zacząć wnikliwie studiować ten magiczny dokument. Bo w nim jest wszak zapisana cała prawda mądrych ludzi.
    Co mogę....czego nie mogę.... i jak powinienem.......Ot to jest cała prawda wszechświata.
    Jeśli już, to kryształowej. Złotą to bym chciał
    A Ty, to zołza jesteś bo exify wycinasz i nie można podglądnąć na jakich parametrach są te Twoje gnioty
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #50
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Jeśli już, to kryształowej. Złotą to bym chciał
    A Ty, to zołza jesteś bo exify wycinasz i nie można podglądnąć na jakich parametrach są te Twoje gnioty
    Masz oczywiście rację.... kryształową. Stary się robię i po przejechaniu ponad 1Kkm autem plotę bzdury. A może nawet częściej.

    Miałem sen.....
    ....w którym zaczynam wstawiać same exify do mojego wątku. bez zdjęć
    Są tam exify. Przychodzą wielce Uczeni Ludzie. Czytają te wielkie mądrości i czytają. A potem wyrażają pisemnie swoje szlachetne uczucia, na temat moich marnych fotograficznych pląsów.......
    A ja, przejęty ich nieskończoną wiedzą, czytam ich teksty jak najpiękniejsze poematy....

    O ...., ktoś mnie obudził.

    @Bodzip po co ci exif, jeszcze sobie krzywdę zrobisz.
    Ostatnio edytowane przez paparapa ; 15.11.21 o 22:33

Podobne wątki

  1. MAF - Różności
    By MAF in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 243
    Ostatni post / autor: 28.12.22, 21:25
  2. Różności moje. (Uczę się patrzeć i widzieć).
    By urzyszkodnik in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 351
    Ostatni post / autor: 26.07.15, 10:06
  3. Moje różności
    By Roba66 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 22.03.10, 11:39
  4. e-620 różności
    By RadioErewan in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25.03.09, 08:45
  5. Moje różności
    By and_z in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 19.06.08, 09:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.