Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 61

Wątek: Dobór sprzętu

  1. #51

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Robin daje fajne rady ale to co poleciłeś to fotografia uliczna. Jeśli coś ma mu pomóc to raczej przetłumaczone na polski - https://3y65c5mza64tappm4qgoow6jka--...ranslate.goog/ lub w oryginale https://photographylife.com/ . Portal ten zawiera całe mnóstwo informacji przydatnych dla początkującego i tłumaczących dobrze co i jak wręcz w sposób unikalnie zrozumiały. Są tam doskonałe poradniki obejmujące naprawdę szerokie spektrum wiedzy.

    Natomiast "nie wie czego chce" bo poruszał się w wąskim spektrum ogniskowych? Czasami metoda ograniczenia się do stałki lub prawie stałki w tym wypadku przypomina raczej fotografowanie smartfonem. Pytanie czy kolega jest z tego zadowolony. Bo jeśli tak to przejście na 12-40 f2,8 być może będzie tym rozwiązaniem którego szuka. Ale lepszym rozwiązaniem jednak będzie jakiś FF.
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  2. #52
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zelik76 Zobacz posta
    Jest jeszcze jedna kwestia - kity zazwyczaj różnią się jakością, a droższe obiektywy są - że tak napiszę - jakościowo stabilne. ...
    Ok, niech autor pokaże zdjęcia. Gdyby był dramat z kitem, to i tak najtaniej wyjdzie wymiana na kolejny egzemplarz.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #53
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zelik76 Zobacz posta
    Jest jeszcze jedna kwestia - kity zazwyczaj różnią się jakością, a droższe obiektywy są - że tak napiszę - jakościowo stabilne. W linku freta kit jest ostry, mi się trafiła jedna wielka tragedia - najgorszy obiektyw jaki miałem do tamtej pory... Z 14-150 może być podobnie - dużo jest skrajnych opinii co do jakości. W przypadku 12-40 czy 12-100 tego nie ma. Choć ja bym też zerknął w stronę Panasa na 12 - 60 2.8-4. - dobry kompromis między jakością, wielkością, wagą i zasięgiem.
    Moje 14-150 jest dobre. I w centrum i w rogach. Ale to jedna z pierwszych wersji tego szkła. Pewnie się wtedy starali Pewnie, warto by było wymienić na 12-100 ale... no właśnie.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #54
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    W tej chwili 12-100 jest dostępne na eGlobal za 3612, może jeszcze trochę i cena będzie bardziej przystępna.
    jest dobrze

  5. #55

    Dołączył
    Jan 2017
    Mieszka w
    Beskid Niski
    Posty
    105
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    kiedy zaczynałeś miałeś wszystkie obiektywy z górnej półki ? pojechałeś z programem 12-100/7-14/300+MC14


    tak na poważnie UWA nie zapomnij o samyang 7,5/3,5 całkiem ostre manualne szkiełko w cenie na poziomie 600-700 zł za używkę do tego coś pokroju 14-150 od O lub 14-140 od P też nie zrujnują kieszeni (1000 zł to max) jak chcesz tele to P100-300 lub odpowiednik od O, ogarniesz wszystko stosunkowo tanio, potem można sukcesywnie modyfikować stan posiadania w zależności od posiadanych środków
    co do statywu polecam SIRUI Traveler 5C Carbon na znanym portalu aukcyjnym jest za 450 zł
    https://www.cyfrowe.pl/statyw-sirui-...-p.html#opinie
    Tu jest znacznie lepsza propozycja cenowa jak na portalu.
    Zaznaczam, że nic mnie z cyfrowymi nie łączy, też rozważam zakup dobrego statywu i ewentualnie wężyka.
    Ja mocno rozważam Benro.
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...rbaikolce.html
    Ostatnio edytowane przez Jozeffo ; 19.02.21 o 09:28

  6. #56
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jozeffo Zobacz posta
    https://www.cyfrowe.pl/statyw-sirui-...-p.html#opinie
    Tu jest znacznie lepsza propozycja cenowa jak na portalu.
    Zaznaczam, że nic mnie z cyfrowymi nie łączy, też rozważam zakup dobrego statywu i ewentualnie wężyka.
    Ja mocno rozważam Benro.
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...rbaikolce.html
    tylko podałeś link do statywu aluminiowego, ja napisałem o karbonowym
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  7. #57

    Dołączył
    Jan 2017
    Mieszka w
    Beskid Niski
    Posty
    105
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    tylko podałeś link do statywu aluminiowego, ja napisałem o karbonowym
    Rozumiem. To kupujący niech wybiera między ceną a lekkością ewentualnie materiałem wykonania. To Benro też jest niezłe, bo jeszcze monopod można utworzyć.Do rozważenia też droższy model od 15 tj. 25. Mocniejszy i wyższy.

  8. #58
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Wysokość, na jaką można ustawić aparat na statywie, jest istotna dla komfortu fotografowania, schylanie się dla ustawienia kadru może być uciążliwe. Kiedy mała waga czy wielkość statywu są podstawowymi parametrami branymi pod uwagę, to oczywistym jest, że wysokość schodzi na plan dalszy.
    jest dobrze

  9. #59
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    A najfajniejsze zdjęcia i tak wychodzą wtedy, gdy aparat jest nisko nad ziemią lub bardzo wysoko (ale tu chyba tylko dron da radę), bo są inne od tego, to czego przyzwyczaiła nas perspektywa widzenia własnych oczu. Dlatego nie pakowałbym się w wysokie statywy - 1,5 m wystarczy do wszystkiego w fotografii krajobrazowej. Co innego do studia czy sportu (choć tu to pewnie monopod lepiej się sprawidzi). Ale to tylko moje zdanie
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #60
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    A najfajniejsze zdjęcia i tak wychodzą wtedy, gdy aparat jest nisko nad ziemią lub bardzo wysoko (ale tu chyba tylko dron da radę), bo są inne od tego, to czego przyzwyczaiła nas perspektywa widzenia własnych oczu. Dlatego nie pakowałbym się w wysokie statywy - 1,5 m wystarczy do wszystkiego w fotografii krajobrazowej. Co innego do studia czy sportu (choć tu to pewnie monopod lepiej się sprawidzi). Ale to tylko moje zdanie
    Każdy nawet za wysoki statyw można ustawić na niższej wysokości...
    A Za długie nogi przydają się gdy rozstawiasz go na skarpie.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Dobór parametrów - zdjęcia do broszury, folderu
    By Michaga in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14.05.16, 20:19
  2. dobór szkieł na bazie e-pl1
    By LolekX in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 11.11.11, 16:49
  3. Olympus C-5060 dobór filtra
    By sobek4 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22.04.10, 16:55
  4. Dobór sprzętu. help.
    By He in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28.03.08, 07:20
  5. Dobór przysłony
    By Azazel in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20.06.05, 09:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.