Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61

Wątek: Dobór sprzętu

  1. #11
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    byłem kilka razy w cyfrowe, teraz dopiero wiem, że miałem szczęście nie być na zapleczu
    Znam takie fajne szkiełko ZD 50-200 swd chodziło parę lat temu po 3000, 3500 używka wciąż serwisowana, nowemu bym nie polecał, jest jego mikroodpowiednik Leica, Nie byłem na bieżąco z ceną, albo ktoś najadł się szaleju, albo ja jestem przedwczorajszy...

    Mój egzemplarz z E-M1 będzie mi musiał jeszcze długo służyć...
    Ostatnio edytowane przez apz ; 8.02.21 o 21:15
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    kiedy zaczynałeś miałeś wszystkie obiektywy z górnej półki ? pojechałeś z programem 12-100/7-14/300+MC14


    tak na poważnie UWA nie zapomnij o samyang 7,5/3,5 całkiem ostre manualne szkiełko w cenie na poziomie 600-700 zł za używkę do tego coś pokroju 14-150 od O lub 14-140 od P też nie zrujnują kieszeni (1000 zł to max) jak chcesz tele to P100-300 lub odpowiednik od O, ogarniesz wszystko stosunkowo tanio, potem można sukcesywnie modyfikować stan posiadania w zależności od posiadanych środków
    Jeżeli ktoś pyta to tak podpowiadam,aby był zadowolony i wydał jak najmniej kasy bo czasami jest lepiej poczekać i kupić coś dobrego. Mnie stać na eksperymenty i leżenie obiektywów czy aparatów, ale nie tędy droga. Kupi coś, a za chwilę będzie go stać na coś lepszego czy też stwierdzi, że bardziej mu potrzebne. Już wcześniej było tu mówione, że 12-100 załatwi 95% zdjęć
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  3. #13
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Jeżeli ktoś pyta to tak podpowiadam,aby był zadowolony i wydał jak najmniej kasy bo czasami jest lepiej poczekać i kupić coś dobrego. Mnie stać na eksperymenty i leżenie obiektywów czy aparatów, ale nie tędy droga. Kupi coś, a za chwilę będzie go stać na coś lepszego czy też stwierdzi, że bardziej mu potrzebne. Już wcześniej było tu mówione, że 12-100 załatwi 95% zdjęć
    nie o to pytałem
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    465
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Z punktów 1 i 3 zrezygnowałbym na razie bo ma dobrą stabilizację.
    Ja bym z tych punktów nie rezygnował. Nie są to aż takie duże pieniądze w porównaniu z resztą zakupów a żadna stabilizacja nie zastąpi statywu.

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Znam takie fajne szkiełko ZD 50-200 swd chodziło parę lat temu po 3000, 3500 używka wciąż serwisowana, nowemu bym nie polecał, jest jego mikroodpowiednik Leica, Nie byłem na bieżąco z ceną, albo ktoś najadł się szaleju, albo ja jestem przedwczorajszy...

    Mój egzemplarz z E-M1 będzie mi musiał jeszcze długo służyć...
    cóż Andrzeju, niektórzy twierdzą że 7500 $$$ to normalne pieniądze za obiektyw tylko my mamy za małę zarobki.
    ceny sprzętu sa porąbane.
    ja mam 50-200 bez SWD i po ostatnich zdjęciach księżyca - nie sprzedam. To genialne szkło.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  6. #16

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ks143 Zobacz posta
    Nad tym 12-100 mocno się zastanawiam bo jest bardziej uniwersalny, chociaż ciemniejszy, ale to chyba nie ma aż takiego znaczenia przy krajobrazach.
    Możliwości dużo, doradzających także, ale to Ty musisz zdecydować - ważne ile możesz wydać i co chcesz osiągnąć.
    12-40 nie miałem natomiast używam 12-100. Rewelacyjny obiektyw. Jedno szkło załatwia 80% moich potrzeb.
    Owszem lekki nie jest, ale za to ostry, uniwersalny, a do tego ze stabilizacją, co w połączeniu ze stabilizacją w korpusie (SYNC IS) ogranicza konieczność stosowania statywu. W zeszłym roku była przez chwilę niezła cena na niego (3999 zł).
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  7. #17

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Statyw ok przyda się, wężyk hmmm... możesz użyć funkcji opóźniania wyzwolenia.

    Jeśli chodzi o obiektyw to ja bym polecał 12-100 f 4,0.Owszem drogi ale dobre ma opinie. Następne co kupisz to nowe body m5 3, m1 2 lub ewentualnie m 1 3 bo są uszczelniane i mają detekcję fazową natomiast m5 2 jest zbliżone do tego co posiadasz. Może rozsądnym rozwiązaniem będzie kupno 14-150 takiego jak mam aby zobaczyć jak ogniskowa przekłada się na kąt widzenia i wtedy zobaczysz czego (w sensie jakich obiektywów) potrzebujesz. 40-150 f2,8 jest duży, za duży do m10 2, 12-40 2,8 jest dobry ale nie zmieni kąta widzenia w stosunku do obiektywu który posiadasz.
    Warto też pomyśleć o 60 macro f2,8.olka lub 7artisan (sporo tańszy). Potem pomyślisz o 100-300 panasonica, bo fajnie łapać zwierzaki poprzez tele.

    Właściwie to ja mam podobne dylematy ale 14-150 podpowiedziało jakich zakresów potrzebuję/będę potrzebował i dzisiaj kupując zamiast pary12-40 f2,8 oraz 14-150 kupiłbym 12-100 f 4,0.f do wycieczek w teren. Do tego m5 3 lub m1 2.
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  8. #18

    Dołączył
    Jan 2021
    Mieszka w
    Posada Jaćmierska
    Posty
    98
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Jeżeli chodzi o statyw to jestem zdecydowany na zakup, nad konkretnym modelem jeszcze się zastanawiam, podobnie z wężykiem.

    Co do obiektywu to na ten moment myślę o czymś uniwersalnym, tak jak wcześniej pisałem, co myślicie o jednej z tych pozycji:
    1. Zuiko 14-150,
    2. Zuiko 12-200.

    W temacie 12-100, znalazłem taki zestaw https://allegro.pl/oferta/olympus-om...-pl-9618199654, z opisu wynika, że wszystko nowe tylko porównując z innymi sklepami to cena znacznie niższa.

  9. #19

    Dołączył
    Jan 2017
    Mieszka w
    Beskid Niski
    Posty
    105
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ks143 Zobacz posta
    Jeżeli chodzi o statyw to jestem zdecydowany na zakup, nad konkretnym modelem jeszcze się zastanawiam, podobnie z wężykiem.

    Co do obiektywu to na ten moment myślę o czymś uniwersalnym, tak jak wcześniej pisałem, co myślicie o jednej z tych pozycji:
    1. Zuiko 14-150,
    2. Zuiko 12-200.

    W temacie 12-100, znalazłem taki zestaw https://allegro.pl/oferta/olympus-om...-pl-9618199654, z opisu wynika, że wszystko nowe tylko porównując z innymi sklepami to cena znacznie niższa.
    Jak dobrze mieć blisko krajana z tej samej gminy-Pastwiska. Ja większość swoich fotek ogarniam 12-35/2.8 pasikonika bo mam 2 puszki pasikonikowe.
    Nie mogę sobie z 7artisanem 7.5/2.8 poradzić- mam problem z ostrzeniem, bo marny ze mnie fotograf.
    Musimy się kiedyś umówić na wspólne focenie, to i szkiełek Ci użyczę do potestowania.
    Mam jeszcze jakieś słoiczki w plecaku.

  10. #20
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.004
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jozeffo Zobacz posta
    Jak dobrze mieć blisko krajana z tej samej gminy-Pastwiska. Ja większość swoich fotek ogarniam 12-35/2.8 pasikonika bo mam 2 puszki pasikonikowe.
    Nie mogę sobie z 7artisanem 7.5/2.8 poradzić- mam problem z ostrzeniem, bo marny ze mnie fotograf.
    Musimy się kiedyś umówić na wspólne focenie, to i szkiełek Ci użyczę do potestowania.
    Mam jeszcze jakieś słoiczki w plecaku.
    Dlaczego z Artisanem sobie nie możesz poradzić ? Ustaw hiperfokalną i zapomnij o ostrzeniu, lub włącz sobie w aparacie FP (Focus Peaking) i ostrzysz aż miło.
    Albo przyjedź do mnie, też Beskid Niski
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. Dobór parametrów - zdjęcia do broszury, folderu
    By Michaga in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14.05.16, 20:19
  2. dobór szkieł na bazie e-pl1
    By LolekX in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 11.11.11, 16:49
  3. Olympus C-5060 dobór filtra
    By sobek4 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22.04.10, 16:55
  4. Dobór sprzętu. help.
    By He in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28.03.08, 07:20
  5. Dobór przysłony
    By Azazel in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20.06.05, 09:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.