Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Plecak na co dzień

  1. #11
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez staryman Zobacz posta
    Najlepiej najpierw kupić zwykły wygodny plecak,ten manfrotto też może być, a potem dopasować torbę do środka zamiast wkładu, torba jest o tyle wygodna, że w razie potrzeby można ją nosić poza plecakiem gdy chcemy np. wymieniać obiektywy czy inne akcesoria, a tak trzymać ją w plecaku, a aparat na szyi.
    Co do spotniałych pleców, pocą się, miałem na plecach wiele plecaków, żaden nie był idealny pod tym względem.
    co do wyciągania sprzętu z plecaka - kieszeń boczna, pełen dostęp na jednym ramiączku załatwia sprawę, żaden nie jest idealny jeżeli chodzi o spocone plecy tylko są bliższe i dalsze do ideału, ten ze zdjęcia to porażka w tym temacie, osobiście wychodzę z założenia, że im mniej ekwipunku ilościowo tym lepiej, łatwiej do noszenia i pilnowania
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  2. #12

    Dołączył
    Jan 2021
    Mieszka w
    Berlin
    Posty
    24
    Siła reputacji
    5
    Moja galeria
    ok z tych wszystkich to Boundary najbardziej do mnie przemawia

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    ... ten ze zdjęcia to porażka w tym temacie, osobiście wychodzę z założenia, że im mniej ekwipunku ilościowo tym lepiej, łatwiej do noszenia i pilnowania
    Czy on jest porażką, to nie powiedziałbym, dwa tygodnie w Wietnamie z nim byłem, zimno nie było, a plecy dały radę, jest "nicnieważący", co było jego atutem najważniejszym, coś za coś. Za to zgadzam się, im mniej ekwipunku tym lepiej, no i z pilnowaniem łatwiej
    jest dobrze

  4. #14

    Dołączył
    Jan 2021
    Mieszka w
    Berlin
    Posty
    24
    Siła reputacji
    5
    Moja galeria
    Po kilku filmach na YT stwierdzam że Boundary w camo to plecak dokładnie jakiego szukam! Zajefajny plecak z extra miejscem na aparat.

    Mega dzięki!

    Nazwa:  X-PAC-CAMO1_900x.png
Wyświetleń: 251
Rozmiar:  954,8 KB
    Ostatnio edytowane przez Robotator ; 28.01.21 o 12:58

  5. #15

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Dotychczas nosilam wklady w normalnym plecaku badz w worku nieprzemakalnym (rodzaj kajakowego ale z w pasem biodrowym bodajze Zulu). Teraz kupilam Shimode i nie moge sie z nia rozstac.
    Lekki, super przeniesienie ciezaru na pas biodrowy z odciazonymi plecami. Wersje 60l mozna uzywac do krotszych trekingow. Jest tez 40 i 30.
    Jedyna wada-drogo.
    No i na bagno i duze bloto troche szkoda jak nowy.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez canimo Zobacz posta
    Dotychczas nosilam wklady w normalnym plecaku badz w worku nieprzemakalnym (rodzaj kajakowego ale z w pasem biodrowym bodajze Zulu). Teraz kupilam Shimode i nie moge sie z nia rozstac.
    Lekki, super przeniesienie ciezaru na pas biodrowy z odciazonymi plecami. Wersje 60l mozna uzywac do krotszych trekingow. Jest tez 40 i 30.
    Jedyna wada-drogo.
    No i na bagno i duze bloto troche szkoda jak nowy.
    jak się z niego wyciąga sprzęt foto ? od tyłu ? można to zrobić dosyć łatwo bez zdejmowania ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  7. #17

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Z 60ki dwojako. Mozna od tylu i mozna klasycznym suwakiem. Przestrzen na sprzet foto jest oddzielona ale wydaje mi sie, ze przedzial jest odpinany. Jutro sprawdze jak bys chcial cos wiedziec, mam ze soba i 60 i 40.
    Z 40 chyba tylko z klasycznym suwakiem. Nie wiem jak 30 bo to najnowsza wersja.
    Co do wyciagania od tylu to da sie po przekreceniu na pasie biodrowym ale to troche kwadratura kola dla mnie , bo ja nosze biodrowy bardzo ciasno sciagniety.
    Wiec dla wyciagniecia jednego obiektywu to tak, ale wiekszej ilosci to raczej warto sie zatrzymac i zdjac.
    Ale nosi sie naprawde super, no i ta waga piorkowa.
    Spora inwestycja, ale nie zaluje.
    Jak z trwaloscia to ciezko powiedziec. Dopiero drugi wyjazd plecaczki odpracowuja.
    No i wklady nie sa w cenie plecaka, trzeba dokupic.
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 5.02.21 o 05:33

  8. #18
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Wtrącę swoje 3 grosze. Żadeden ze znanych mi plecaków typowo fotograficznych nie ma przyzwoitego systemu nośnego jak trekingowe. Albo wygodne przegrody na graty albo komfort dla pleców. Przerobiłem Lowepro, ThinkTanka, i zdecydowałem się na komfort noszenia.
    Nie potrzebuję plecaka na wyprawy 60, 70 litrów i większych. Deuter Trail Pro 32 jak na razie spełnia swoje zadanie. Dwie komory, u góry torba foto a na dole miejsca dość na mały kontener z 2 śniadaniem i co tam jeszcze wymyślę do zabrania. Termos albo do środka albo do dużej kieszeni z boku.. Statyw oby nie za wielki też aię zmieści.
    TUTAJ jest akurat czarny, Nie trzeba kłaść go na glebę by sięgnąć po aparat. Wystarczy obrócic na pasie biodrowym jak flipside i z góry brać sprzęt.

    Z niedzielnego spaceru, ja mam granat z bordowym, na tej focie żarówa czerwona ( bo z nikona )
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC0254.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	2,31 MB
ID:	230223
    Jacek

  9. #19

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Je do niedawna nawet walizki nie posiadalam, a plecakow przerobilam sporo. Najwazniejszy byl dla mnie system nosny, wiec jak zaczelam fotografowac, to odrzucilam plecaki fotograficzne, po kilku probach w sklepach. Byly ciezkie, a systemy nosne slabe. Wiec chinskie wklady, badz torbe Cullmanna wkladalam do zwyklego plecaka. Troche upierdliwe w wyjmowaniu, bo jednak wkladalam zwykle na dol (rozlozenie ciezaru).

    Dopiero zalozenie na plecy F-Stopa Tilopy zmienilo moja opinie. System nosny mnie zachwycil. Potem sprawdzilam mniejsze, bo tilopa ma 50L. Jednak w F stopie ze zmniejszeniem litrazu ten system jakby sie troche pogarszal. I sa ciut ciezsze od Shimody.
    Potem sprobowalam w sklepie Shimode. W Polsce znalazlam we Wrocku, w notopstryku. W Shimodzie system nosny zachowuje swoja jakosc tez w mniejszych litrazach. I plecaki sa najlzejsze z fotograficznych. Material wydaje sie mniej solidny od F-Stopa.

    Lowe-Pro wydaje mi sie przechwalony, ale mialam tylko jednego, uzywke zreszta. Atlasow nie probowalam, bo sa raczej ciezko dostepne jak sie nie mieszka w USA.

    Reasumujac-jak sie nie ma problemow z plecami to wklady w dobrym plecaku turystycznym, z dobrym szerokim dostepem robia robote. Jak sie duzo lazi i chce zainwestowac, to warto pomacac w sklepach F Stopa i Shimode. I przede wszystkim zalozyc na plecy.
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 6.02.21 o 02:37

Podobne wątki

  1. Plecak/torba
    By Kamol3 in forum Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11.11.13, 12:39
  2. torba / plecak
    By Jeronimo in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 860
    Ostatni post / autor: 16.10.13, 14:50
  3. Torba czy plecak ?
    By tyrkand in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 21.12.12, 18:33
  4. plecak
    By miromat in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 1.09.12, 20:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.