Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Oly 17mm 1.2 - czy warto?

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Do dzieciaków w mieszkaniu kupuje się lampkę błyskową.
    I to jest chyba lepszy pomysł.
    Używam co prawda jasnego szkła, odpowiedniki 50mm i 85mm, ale nawet 1.2 to w domu zwykle za mało światła.

    Za to zestaw Quadralite Navigator plus Stroboss 36 i 60 kosztuje około 1000zł i daje olbrzymie możliwości w domu
    Zapraszam do albumu i galerii

  2. #12
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Do dzieciaków w mieszkaniu kupuje się lampkę błyskową.
    Nie tak dawno był temat lamp poruszany.
    Warto poczytać.

    https://forum.olympusclub.pl/threads...-b%C5%82yskowa

  3. #13
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Znawcą nie jestem, ale do fotografowania dzieci w domu to polecam kupić najtańszą sensowną lampę (Stroboss Quadralite 36) za jakieś 300zł.
    Myślę, że efekt będzie lepszy niż szkło za 3k zł.
    Wg. mnie lampa oprócz drastycznego skrócenia czasu naświetlania da także lepsze kolory i barwy we wnętrzach ze sztucznym oświetleniem.

    No do wnętrz i dzieci to wolałbym jednak zooma, np 12-40 PRO.

  4. #14

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Czesc,
    Ciekawe porownanie jasnych stalek olka :https://www.sulasula.com/cs/m-zuiko-...ketyri-v-akci/
    chyba mozna tez w wersji angielskiej ale po angielsku gorzej mi sie laduje.
    Tylko sam autor dolaczyl finalnie do swojego zestawu 25mm jako bardziej uniwersalne.

    Sama mam ochote na ten obiektyw, lubie 35mm jako ogniskowa. Ale zdaje sobie sprawe, ze to czyste chciejstwo, wiec sie powstrzymuje. Poczekam az potrzeba jakos mocniej sie zarysuje, a moj poziom umiejetnosci wzrosnie do uzasadniajacego koniecznosc takich szkiel.
    Ale chetnie obejrze Twoje zdjecia i poslucham opinii, jesli kupisz.
    A 25/1,4 PL to calkiem fajne zastepstwo, szczegolnie z lampa. Quadrality sa niezle, niedrogie i lekkie.
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 3.02.21 o 15:03

  5. #15

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez canimo Zobacz posta
    Czesc,
    Ciekawe porownanie jasnych stalek olka :https://www.sulasula.com/cs/m-zuiko-...ketyri-v-akci/
    chyba mozna tez w wersji angielskiej ale po angielsku gorzej mi sie laduje.
    Tylko sam autor dolaczyl finalnie do swojego zestawu 25mm jako bardziej uniwersalne.

    Sama mam ochote na ten obiektyw, lubie 35mm jako ogniskowa. Ale zdaje sobie sprawe, ze to czyste chciejstwo, wiec sie powstrzymuje. Poczekam az potrzeba jakos mocniej sie zarysuje, a moj poziom umiejetnosci wzrosnie do uzasadniajacego koniecznosc takich szkiel.
    Ale chetnie obejrze Twoje zdjecia i poslucham opinii, jesli kupisz.
    A 25/1,4 PL to calkiem fajne zastepstwo, szczegolnie z lampa. Quadrality sa niezle, niedrogie i lekkie.
    Cześć, dzięki za info. Zdjęcia Petra cudne. Z samego artykułu nie wywnioskowałem, że wybrał 25mm - jest tam raczej, że 17mm jest dla niego najbardziej atrakcyjny "Personally, I find this lens as the most appealing one because of its ability to offer a very interesting ratio of wide-angle foreground to depth in field at the smallest focal length".

    Tak czy owak szła b dobre, jak będę mógł już ocenić 17mm to się odezwę - dziwne jednak, że jest tak mało użytkowników 17mm PRO, zwłaszcza, że niedawno był w promocji dodawany do M1-II
    Ostatnio edytowane przez apz ; 5.02.21 o 17:57 Powód: usunąłem znaczniki koloru w cytacie
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Tarnów/Kraków
    Posty
    900
    Siła reputacji
    80
    Moja galeria
    Ja polecam. Szkło jest trochę duże i ciężkie, ale co do obrazka z niego to jestem mega zadowolony. Jak ktoś by chiał to napiszcie mi na priv mail to udostępnie na google drive parę zdjęć, nie chcę udostępniać ogólnie, bo to takie rodzinne zdjęcia.
    pozdrawiam

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez siemek Zobacz posta
    ... Zdjęcia Petra cudne...
    Bardzo dobre spostrzeżenie Same obiektywy zdjęć nie robią
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #18

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Bardzo dobre spostrzeżenie Same obiektywy zdjęć nie robią
    To chyba każdy na tym forum wie proponowałbym każdego myślącego o porzuceniu m43 wysłać na zdjęcia do Petra Bambouseka
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  9. #19

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Szczegolnie, ze to fotograf profesjonalny i z kilkoma nagrodami, ktory swiadomie przesiadl sie z lustrzanki. A tutaj niby wszyscy wiedza, ze ani aparaty, ani obiektywy same zdjec nie robia, ale ciagle jest powrot do stwierdzenia, ze to system dla srednio lub malo wymagajacych amatorow.
    Akurat artykul o szkielkach jest ciekawy i dosyc praktyczne, mozna sobie wyrobic zdanie jakie szklo bedzie najbardziej pasowalo do uprawianej fotografii.

    Bambousek propsowal 17mm, a nabyl 25/1,2 ze wzgledu na uniwersalnosc (rowniez zdjecia rodzinne). Moze tez ze wzgledu na koniecznosc duzego zblizenia do modeli, co w fotografii zwierzecej jest trudne. Choc nie sadze by to byl glowny motyw, bo pstryka rowniez rybim okiem. Gdzies na jego blogu jest artykul o oktualnym sprzecie i uzasadnieniu wyborow.
    Tyle, ze ma pewnie spore mozliwosci wypozyczenia konkretnych szkielek pod wyprawy albo projekty, i moze do tej 17ki wrocic.

  10. #20

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez canimo Zobacz posta
    Szczegolnie, ze to fotograf profesjonalny i z kilkoma nagrodami, ktory swiadomie przesiadl sie z lustrzanki. A tutaj niby wszyscy wiedza, ze ani aparaty, ani obiektywy same zdjec nie robia, ale ciagle jest powrot do stwierdzenia, ze to system dla srednio lub malo wymagajacych amatorow.
    Akurat artykul o szkielkach jest ciekawy i dosyc praktyczne, mozna sobie wyrobic zdanie jakie szklo bedzie najbardziej pasowalo do uprawianej fotografii.

    Bambousek propsowal 17mm, a nabyl 25/1,2 ze wzgledu na uniwersalnosc (rowniez zdjecia rodzinne). Moze tez ze wzgledu na koniecznosc duzego zblizenia do modeli, co w fotografii zwierzecej jest trudne. Choc nie sadze by to byl glowny motyw, bo pstryka rowniez rybim okiem. Gdzies na jego blogu jest artykul o oktualnym sprzecie i uzasadnieniu wyborow.
    Tyle, ze ma pewnie spore mozliwosci wypozyczenia konkretnych szkielek pod wyprawy albo projekty, i moze do tej 17ki wrocic.
    Dzięki za info. Na pewno Petr nie jest zwykłym fotografem i dostęp do sprzętu ma. Mam nadzieję, że nikt go ze stajni FF nie podkupi "przekonując" do zmiany systemu Prace Petra po raz kolejny udowadniają, że to fotograf robi zdjęcia, a nie sprzęt.
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

Podobne wątki

  1. M.Zuiko Digital 17mm f1,8
    By apz in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 17.10.12, 13:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.