Jestem zielony w tym temacie, może ktoś mi coś podpowie?
1-potrzebny mi "dobry" dyktafon do nagrywania mowy, ma być przyjazny w obsłudze, możliwość swobodnego dogrywania do danej kwestii itp.
2-możliwość swobodnego zgrywania do komputera nagranego materiału {kabelek usb , karfa microSD itp.}
3-potrzebuję konwersji nagranego głosu na tekst, oczywiśćie język polski, czy jakiś dyktafon ma taką możliwość {wbudowane czy dołączane oprogramowanie} czy jest to domena stricte komputera i "jakiegoś" dedykowanego oprogramowania konwertujacego mowę na tekst {po polsku}
?
Jaki program sprawdza sie przy konwersji mowa polska na język polski?
Jaliś czas temu kupiłem laptopa, który miał posiadać tę możliwość, niestety jak sie okazało, dotyczy to tylko języka angielskiego {a nie polskiego}, zresztą tak czy siak muszę mieć lekki i mobilny sprzęt do nagrywania mowy i dyktafon wydaje sie koniecznością a dalsza obróbka {zrzucanie do komputera i konwersja mowy na tekst} to juz etap póżniejszy.
Czy coś takiego jak Olympus DS-2600 lub DS-9000 to dobry, sensowny kierunek czy raczej przerost formy nad trescią i można patrzeć na nizsze czyli tańsze modele, które w opisanej sytuacji będą tak samo dobre,niedobre,wystarczajace,niewystarczajace itp?