Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: cissic - moje naprawy starych (i nie tylko starych) zdjęć

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Najbardziej ciekawi mnie, jak sobie radzisz przy uzupełnianiu braków zdjęcia. Nie chodzi mi o rysy czy odpryski emulsji ale o oderwane fragmenty zdjęcia. Nie zawsze jest skąd "pożyczyć" brakujący fragment, pewnie trzeba domalowywać?
    Przygotuję wieczorem odpowiedni obrazek, bo chyba ten wyjaśni wszystko najlepiej

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Najbardziej ciekawi mnie, jak sobie radzisz przy uzupełnianiu braków zdjęcia. Nie chodzi mi o rysy czy odpryski emulsji ale o oderwane fragmenty zdjęcia. Nie zawsze jest skąd "pożyczyć" brakujący fragment, pewnie trzeba domalowywać?
    Jak nie ma możliwości dobrania materiału ze zdjęcia, to można się posiłkować pożyczkami, ale zawsze staram się to robić rozsądnie lub pożyczać ze zdjęć, które nie zaburzą "historii" zdjęcia (patrz zdjęcia z tej samem sesji jak poniżej). Wiem, że to trochę absurd, ale czuję taką wewnętrzną potrzebę zachowania jak najwięcej z pliku wyjściowego. Bywa, że to cholerna kłoda pod nogi, ale zdarzają się rzeczy dość proste i oczywiste (np sztukując munduru żołnierza z wojny secesyjnej szukał bym innego żołnierza w podobnym stopniu). Jasne, że czasem trzeba domalować to i owo, ale to w ostateczności i raczej nie rzucałbym się na głęboką wodę w przypadku braku umiejętności "plastycznych".

    Poniżej wklejam obrazek, który pokazuje jak naprawiłem pierwsze zdjęcie. Mam nadzieję, że to dobrze zobrazuje całe zagadnienie

    Nazwa:  retronaprawa.jpg
Wyświetleń: 248
Rozmiar:  235,5 KB

  3. #13
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    jeszcze większy szacunek !! ogrom pracy i wytrwałości !!
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  4. #14
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.004
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Brawo, kapitalna robota
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #15
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Mam nadzieję, że to dobrze zobrazuje całe zagadnienie ...
    Moja ciekawość została zaspokojona.
    Mam jeszcze tylko pytanie, niezwiązane z technikaliami- nie kusiło Cię dać mu trochę więcej "powietrza" nad głową? To już nie był problem chyba, że miałeś jakieś wskazówki co do oryginalnego formatu.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    jeszcze większy szacunek !! ogrom pracy i wytrwałości !!
    Dzięki. Postaram się tu od czasu do czasu wrzucić tu jakiś materiał pomocniczy rozrysowany właśnie w tym stylu. Rzadko się niestety mi trafiają takie "łatwe" zdjęcia. Aktualnie walczę z koszmarnie porysowanym materiałem z masą detalu. Trudno by to rozrysować, ale może znajdę coś przystępniejszego

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Brawo, kapitalna robota
    Danke

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Moja ciekawość została zaspokojona.
    Mam jeszcze tylko pytanie, niezwiązane z technikaliami- nie kusiło Cię dać mu trochę więcej "powietrza" nad głową? To już nie był problem chyba, że miałeś jakieś wskazówki co do oryginalnego formatu.
    Nie miałem w tym przypadku żadnych wskazówek. Owszem mogłem dać tam więcej powietrza, ale to był właśnie ten moment gdy uznałem, że foto jest skończone. To zdjęcie musiało być gdzieś na tej wysokości cięte, co widać po charakterze zniszczeń (prawa strona, tam gdzie jest zaznaczony stempel na czerwono)

  7. #17
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Także przyłączam się do gratulacji i szacunku do wykonanej przez Ciebie mozolnej pracy której efekty są godne podziwu. Jak Helmuth rozpoczął konkurs na naprawę zdjęć to pomimo tego, że próbowałem żadna z moich prób nie była wystarczającej jakości aby się pochwalić. Próbowałem w dwóch posiadanych przeze mnie programach PSE-8 i Corel PS XI. O ile wycinanki pasowały to stępel tragedia. Pożyczanie ze zdjęcia obszaru za każdym razem lekko inne i nie pomogło zmienianie pędzla. Zdawałem sobie sprawę, że skoro ja to widzę na swoim monitorze bardzo średniej klasy to na odrobinę lepszych różnica będzie kolosalna. Obecnie zapoznaję się z programem Affinity i wyniki wydają mi się dużo lepsze od wspomnianych programów ale czy to opanuję to przyszłość pokarze.
    pozdrawiam Wiejo

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki Awatar Cru
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    3city
    Posty
    273
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Świetny wątek, gratuluję zacięcia, na jakim tablecie pracujesz?

  9. #19
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wiejo Zobacz posta
    Także przyłączam się do gratulacji i szacunku do wykonanej przez Ciebie mozolnej pracy której efekty są godne podziwu. Jak Helmuth rozpoczął konkurs na naprawę zdjęć to pomimo tego, że próbowałem żadna z moich prób nie była wystarczającej jakości aby się pochwalić. Próbowałem w dwóch posiadanych przeze mnie programach PSE-8 i Corel PS XI. O ile wycinanki pasowały to stępel tragedia. Pożyczanie ze zdjęcia obszaru za każdym razem lekko inne i nie pomogło zmienianie pędzla. Zdawałem sobie sprawę, że skoro ja to widzę na swoim monitorze bardzo średniej klasy to na odrobinę lepszych różnica będzie kolosalna. Obecnie zapoznaję się z programem Affinity i wyniki wydają mi się dużo lepsze od wspomnianych programów ale czy to opanuję to przyszłość pokarze.

    Fajnie, ze wątek się przyjął. Obiecuję wrzucać tu co pewien czas jakieś uratowane/poprawione foty. Niestety temat jest pracochłonny i wielu pewnie ich nie będzie, ale każdy zainteresowany będzie mógł podciągnąć swój warsztat (w każdym razie taką mam nadzieję). Niektóre naprawy postaram się zobrazować podobnie do "oficerskiego" przykładu, bo to daje więcej niż wyklepane porady na klawiaturze. Odnośnie aplikacji spróbuj popracować na Gimpie. Powinno być znacznie lepiej. Napiszę jednak brutalnie - trudno o coś lepszego niż Adobe Photoshop. Niestety to jakieś 120 zł miesięcznie w pakiecie z Lightroom. Mam ten komfort, że to moje podstawowe narzędzie pracy.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Cru Zobacz posta
    Świetny wątek, gratuluję zacięcia, na jakim tablecie pracujesz?
    Tabletów z racji zawodowych mam w domu kilka, ale wszystkie są tej samej marki. Pewnie to kwestia przyzwyczajenia, ale na co dzień pracuję na troszkę już starawym Wacom Intuos 3 A5 Wide i chwilowo nie mam zamiaru tego zmieniać. To kawał grata, ale do takiej pracy zdecydowanie wystarczy jakiś mniejszy format.

  10. #20

    Dołączył
    Feb 2020
    Mieszka w
    UK/Białystok
    Posty
    369
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria
    Podziwiam za chęci i dobrą robotę!!!

Podobne wątki

  1. Sprzedaż odbitek ze starych zdjęć
    By Ania_ in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 9.04.13, 00:02
  2. Londyńskie ZOO na starych fotografiach
    By rocco in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17.02.08, 20:14
  3. Obróbka starych zdjęć
    By briesen in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18.10.06, 13:00
  4. Urok starych chałup
    By WUJEK MARO in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20.06.06, 12:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.